Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Startrekové prsteny

st 19. února 2014      autor: Rin      přečteno: 6386x      délka: 4 min      komentáře: 18

Prsten ve tvaru EnterpriseNedávno jsem úplně náhodou na internetu narazila na fotku krásného prstenu ve tvaru Enterprise. Hned nato jsem nažhavila Google a začala prohlížet další kousky na motivy oblíbeného seriálu. Nemusím snad ani psát, že jsem touto činností zaplácala pěknou část odpoledne. Pro ty z vás, kteří nechtějí trávit čas hledáním ozdob na prsty své či svých dam, přináším malý výcuc toho, co se dá dnes na netu pořídit. Cena kousku, který mě k tomuto počinu inspiroval, byla vskutku astronomická, a tak můžeme jen závidět členům Hvězdné flotily, že ve 24. století již peníze neexistují. Samozřejmě ne každý by s tímto prohlášením souhlasil a Quark by vám jistě každý z následujících prstenů nabídl za pěknou sumičku latinia.

Picardovo pověstné „engage“ (jež může znamenat „vpřed“, ale také „zasnoubit se“) vzali někteří fanoušci doslova. Potěšit své Star Trekem posedlé polovičky tak můžete například těmito zásnubními prsteny. První z nich je vyroben ze 14karátového bílého zlata a doplňuje ho 3mm bílý safír. Jeho cena se pohybuje okolo 10 000 Kč. Druhý prsten je vyroben taktéž z 14karátového bílého zlata a zdobí ho 5 diamantů. Pokud si chcete svou drahou polovičku tímto krasavcem zavázat, bude vás to stát 35 000 korun. Za pouhých 700 Kč můžete pořídit poslední dva kousky vyrobené ze stříbra. Čtvrtý prsten nabízí navíc varianty modrého či bílého kamínku.

Startrekový snubní prsten Startrekový snubní prsten Startrekový snubní prsten Startrekový snubní prsten

Tento krásný prsten se znakem Akademie Hvězdné flotily se dá pořídit za 400 Kč. Další nádherný kousek s vnitřním nápisem „SPACE: THE FINAL FRONTIER“ se nachází hned vedle. Je vyrobený ze stříbra a stojí okolo třech tisíc korun. Fanouškové nerezové oceli ocení elegantní otočný prsten s opakujícím se nápisem „STAR TREK“. Železo-fosfátový kabátek dodává prstenu nejen odolnost, ale také hypoalergenní vlastnosti. Jeho cena se pohybuje mezi 700 a 800 Kč. 

Prsten Akademie Hvězdné Flotily Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku

Další látkou, z níž je možné startrekové prsteny pořídit, je wolfram. Tyto prsteny s jednoduchým designem můžete zakoupit za jeden tisíc korun. Na výběr máte variaci delt z různých období, ale také Klingony či Borgy.

Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku

Jak jsme si již ukázali, nejen Hvězdnou flotilou živ je trekkie. Proto se na prstenech objevují nejen delty a symboly Flotily, ale také mnoho dalšího. Dalším příkladem může být tento prsten hoden borgské královny s nápisem „RESISTANCE IS FUTILE“. Vyroben je ze 14karátového bílého zlata, černého rhodia a nepostrádá ani diamant. Jeho cena se pohybuje mezi 40 a 70 tisíci korun. Levnější a také praktičtější variantou je otočný prsten s klingonskou abecedou. S tímhle kouskem se už nikdy nebudete hádat o to, jak se co píše! Na výběr máte z černé, stříbrné a zlaté varianty a koupit ho můžete za krásných 260 Kč. Originální nápad vyjadřují následující dva prsteny. První z nich představuje „facepalm“ kapitána Picarda a druhý zobrazuje gesto vulkánského pozdravu. Každý z nich se dá pořídit zhruba za 350 korun.

Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku Prsten s motivy Star Treku

Originálem jsou nejen prsteny, ale také jejich obaly. Narazit můžete na kovová, plastová i dřevěná balení různých velikostí a tvarů. Některé dostanete v ceně prstenu, některé, jako například poslední z ukázaných, pořídíte okolo tisíce korun. 

Balení prstenů Balení prstenů Balení prstenů Balení prstenů


A protože většina z nás fandí nejen Star Treku, ale také dalším sci-fi filmům a seriálům, neodpustím si ukázku i z dalších fandomů. Skutečným klenotem je jistě prsten inspirovaný slavným droidem R2D2 ze Star Wars, jenž je vyroben z bílého zlata a chlubí se safíry a rubíny. Kámen v jeho středu si můžete zvolit sami, a pokud vaše volba padne na diamant, jeho cena se vyšplhá až na 80 000 Kč. Inspirace pro další „levné“ potěšení je pro prsten naprosto ideální – Hvězdná brána. Tato kráska z 18karátového bílého zlata vás přijde na něco málo přes 40 000 Kč. A pozor, chevrony okolo symbolů se skutečně točí! Obdiv si jistě získá také úžasně propracovaný prsten Godrika Nebelvíra z Harryho Pottera. Krásnou kostku z lega s diamanty pořídíte za ne tak krásných 80 000 Kč.

Prsten na motivy Star Wars Prsten na motivy Hvězdné brány Prsten na motivy Harry Pottera Prsten na motivy lega

Sérii uzavřu parádní ukázkou multifandomového prstenu, jemuž trůní policejní budka z Doktora Who, zároveň ho však zdobí také startreková delta a vesmírný raketoplán. 

Multifandomový prsten Multifandomový prsten Multifandomový prsten

A ještě perlička na závěr: Máte problém s vulkánským gestem? Nejste schopni oddělit od sebe prostředníček a prsteníček v tom správném úhlu? Máme pro vás řešení. Prsten, jenž vám instantně roztáhne jakékoliv dva prsty si budete přát!

Instantní vulkánský pozdrav

Prokázat svou náklonnost ke Star Treku pomocí prstenu je tedy snadné. Jejich cena se pohybuje od stovek do desítek tisíc korun (samozřejmě také nesmíme zapomenout připočíst poštovné). Zaujaly vás? Pořídili byste si některý? Požádali byste svou nejdražší o ruku s některým z těchto prstenů? Dejte nám vědět v komentářích :)

admirál Rin
autor: Rin
vydáno: st 19. února 2014
přečteno: 6386x
komentáře: 18
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG