Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Startrekové selfie z vesmíru

st 22. dubna 2015      autor: Ampik      přečteno: 2735x      délka: 1 min      komentáře: 15

Astronautka Samantha Cristoforetti, která je momentálně členkou posádky na vesmírné stanici ISS, je zřejmě velkou fanynkou Star Treku. Na svém Twitteru nedávno zveřejnila zajímavé selfie v uniformě podobné těm ze seriálu Star Trek: Voyager. Na fotografii ukazuje prstem na blížící se zásobovací loď Dragon. Její komentář: „V této mlhovině je jistě káva… ehm… myslela jsem v tom Dragonu,“ odkazuje na hlášku kapitána Kathryn Janewayové z epizody VOY „The Cloud“.

SpaceX Dragon je zásobovací plavidlo, které u stanice právě v té chvíli kotvilo a skutečně vezlo kávu, lépe řečeno speciální ISSpresso a nový kávovar, který byl sestrojen italskou firmou pro použití speciálně ve stavu beztíže. Samantha pracuje na stanici jako inženýrka a její mise končí v květnu tohoto roku.

Zajímavého selfie si všimla také herečka Zoe Saldana (Uhura ve filmech Star Trek a Star Trek: Do temnoty), která jej sdílela na svém Facebooku. Zoe připadá fascinující, že i profesionální astronautka, jakou je Samantha Cristoforetti, je zapálenou fanynkou Star Treku a přidala tuto fotografii ve chvíli, kdy se blíží natáčení dalšího startrekového filmu, kde si Zoe zopakuje svou roli Uhury.

Samantha Cristoforetti

Zdroj: huffingtonpost.com, facebook.com
podporučík Ampik
autor: Ampik
vydáno: st 22. dubna 2015
přečteno: 2735x
komentáře: 15
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG