Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Startrekový ples a jak se obléci [UPDATE]

pá 5. srpna 2016      autor: Bedraz      přečteno: 3282x      délka: 2 min      komentáře: 17

Víkendová oslava - 50 let Star TrekuV souvislosti s oznámenými akcemi na pražskou víkendovou oslavu 50. výročí Star Treku se objevila řada dotazů týkajících se dress codu na ples. Jsme velmi rádi, že plesající večer se vám, fanouškům, líbí a že byste neváhali vyrazit i v jakékoliv dostupné startrekové uniformě. Nicméně, ples v 21. století je stále záležitost slavnostní, a doufáme, že to tak vydrží i pro následující staletí.

 

 

Rozhodli jsme se proto upřesnit oblečení vhodné pro tuto příležitost:

  • malá či velká večerní róba pro dámy
  • oblek či frak pro pány
  • slavnostní (!) verze startrekových uniforem (u dámských verzích však se splněním podmínky délky sukně jako u malé či velké večerní róby, tj. minimální délka nad kolena)
  • vhodné startrekové doplňky neohrožující další spolutančící (tj. komunikátory a šperky ano, phasery u pasu ne – jedná se o společenský večer, ne výsadek!)

Pro osvěžení paměti si můžete přečíst krátké shrnutí zaběhnutých pravidel v článku Společenské šaty, aneb jak se vhodně obléci.

Dress Code na Star Trek Ples

Na místě bude k dispozici hotelový pokoj jako zázemí pro převlečení se „do gala“ pro všechny, kteří to budou potřebovat, obzvláště pro mimopražské, kteří přímo ze setkání s hercem budou pokračovat ve večerní zábavě. Samotné místo plesu, hotel Svornost, nabízí zájemcům i ubytování se snídaní za 800 Kč / noc / jednolůžkový pokoj nebo 1200 Kč / noc / dvoulůžkový pokoj. V případě zájmu mě kontaktujte na e-mailu bedraz(zavinac)trekkies.cz. 
 
Můžeme uklidnit ty, kteří se pak bojí cesty veřejnou dopravou na místo plesu ve slavnostním oblečení či se slavnostním oblečením – pět minut chůze od hotelu Svornost se nachází železniční zastávka Praha-Dolní Počernice, na kterou co půl hodiny jezdí moderní vlakové příměstské soupravy z Masarykova nádraží či Libně. Ve vlacích platí jak jízdenky pražské MHD (s výjimkou SMS jízdenek), tak jízdní doklady Českých drah.

Ples bude zahájen pravděpodobně v sedm večer, ukončení bude mezi půlnocí a jednou hodinou. Poslední vlak směrem Hlavní nádraží odjíždí 23:30, dále je k dispozici noční autobus 503 směr Palmovka (10 minut chůze od místa, odjezdy 0:14, 1:14 atd.). 

Update – náplň plesu

Přestože nemáme ještě k dispozici kompletní program plesu, bude na něm zachována klasická skladba plesových večerů, tj. taneční blok (společenské tance – standardní a latinskoamerické), pauza, taneční blok, pauza atd. Některé z přestávek budou okořeněny tematickým programem, ale hudební doprovod plesu bude taneční plesová kapela, nikoliv třeba disko či DJ. Proto je i vhodný víceméně klasický plesový úbor, jak je vyjmenován výše, či jak jsou některé otázky řešeny v komentářích. 

Pokud tento ples zcela nenaplní vaše „cosplayové“ ambice, vřele doporučujeme další podzimní akci – Všefandomovou maškarádu. Bude se konat v pátek 11. 11. 2016 v KD Barikádníků u metra Strašnická a své kostýmy tam můžete poměřit i s jinými fantastickými světy. 

Věříme, že nyní už vaším plesovým přípravám nic nebrání a budeme se těšit na viděnou!

PS: Přihlašování bude zahájeno na podzim a ukončeno po naplnění kapacity sálu, která je 100–120 osob.  

kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: pá 5. srpna 2016
přečteno: 3282x
komentáře: 17
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG