Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Ten Star Trek je ale blbost... [VIDEO]

pá 21. června 2013      autor: omi      přečteno: 5026x      délka: 2 min      komentáře: 6

Kirk zombieUž jste se s podobným prohlášením někdy setkali? Já ho poslouchal od svého okolí skoro celou dobu, co jsem fanouškem. Dnes se ovšem s tímto názorem setkávám pravidelně od samotných Trekkies. Samozřejmě je tam ALE, protože tenhle jejich názor platí pouze na nejnovější filmy. Star Trek předtím byl přece perfektní. Zkusme si tedy Star Trek z toho zaprášeného piedestalu sundat a podívat se na jeho dokonalost trochu blíže.

Co se týče údajné dokonalosti Star Treku, je Phil Farrand (54) velmi významným člověkem. Ptáte se proč? Protože dokázal sepsat několik knih o nedostatcích Star Treku. Rozebral epizodu po epizodě a vypíchnul jejich chyby, logické nesmysly, fyzikální hlouposti a navazující nesrovnalosti. Ale rozhodně si nemyslete, že Phil není fanoušek Star Treku. On se tím náramně bavil. Podle něj je totiž hnidopišství především o zábavě a užívání si se svým oblíbeným fenoménem, a ne o ukazováním prstem a svalování viny.

Na hnidopišství samozřejmě musíte mít náturu. Přestože se považuji za perfekcionistu (mnohem hezčí slovo, než hnidopich) jednu knihu jsem rozečetl. Musel jsem ji však po pár stránkách zavřít a zbavit se jí, abych se mohl na Star Trek dívat se stejným optimismem jako dřív. Phil se ve čtyřech knihách a jedné audioknize (se spoluautory) stihl zaměřit pouze na první tři seriály, pak již jeho vydavatel nechtěl, kvůli obavám o práva, další knihy vydávat. Ale ono to asi úplně nevadí, protože najít nedostatky u Voyageru, Enterprise a v podstatě i filmů zase tolik práce nedá.

Hnidopichův průvodce Star Trekem

Phil samozřejmě není jediným člověkem, který se baví hledáním chyb a nesmyslů ve Star Treku. Byla by škoda nezmínit velkého fanouška Wila Wheatona, představitele Wesleyho Crushera, který ve svých Memories of Future Cast (viz odkazy) také procházel epizody TNG a dělal si z nich srandu. Bohužel mu to však vydrželo pouze 13 epizod, které můžete sehnat buď jako podcast, nebo v knižní podobě.

Nemusíte být samozřejmě hnidopich, abyste se u Star Treku dostatečně pobavili. Jako lidé máme úžasnou schopnost přehlížet chyby u toho, co máme rádi. Jen možná občas zapomínáme, že Star Trek prožíváme a bavíme se jím pouze jako diváci, že v tom 23. nebo 24. století ve skutečnosti nežijeme.

Odkazy

Při hledání informací o Hnidopichových průvodcích Star Trekem jsem narazil i na pár dalších odkazů zabývajícími se chybami ve filmech a seriálech, jak ze starého, tak z nového ST universa. Budete však pravděpodobně potřebovat znalost angličtiny.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 21. června 2013
přečteno: 5026x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Koledy z budoucnosti  -  pá 18. prosince 2015
Znáte Trekwister? [VIDEO]  -  út 4. února 2014
Raumschiff Edelweiss [VIDEO]  -  po 4. listopadu 2013
Původní a noví herci Star Treku  -  so 5. října 2013
Sexidoly ve Star Treku  -  pá 4. října 2013
Co kdyby v ST13 byli Borgové?  -  st 12. června 2013
Aprílové žertíky  -  út 2. dubna 2013
William Shatner jako kapitán Kirk při předávání Cen Akademie [VIDEO]  -  po 25. února 2013
Jak jsme volili s Borgskou Iniciativou [VIDEO]  -  st 13. února 2013
George Takei zpívá v reklamě Old Navy [VIDEO]  -  pá 16. listopadu 2012
Klingoni na plážích Číny  -  so 25. srpna 2012
George Takei uklidňuje lidstvo [VIDEO]  -  út 27. září 2011
Originální série válí  -  pá 8. července 2011
Fan tvorba: Star Trek Girl [VIDEO]  -  ne 13. února 2011
Narážka na Novou generaci v Griffinových [VIDEO]  -  so 15. ledna 2011

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG