Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

The Man from Earth / Pozemšťan [VIDEO]

út 16. prosince 2008      autor: Jacob      přečteno: 7285x      komentáře: 2

The Man from Earth / Pozemšťan (2007) První představu o scénáři k filmu The Man From Earth měl jaho autor - Drexel Jerome Lewis Bixby, již v roce 1960. Dokončil ho až na smrtelné posteli v dubnu roku 1998. Pozemšťan, jak zní český překlad filmu právě podle Bixbyho scénáře, vznikl v roce 2007 v produkci jeho syna Emersona Bixbyho. Režie se ujal Richard Schenkman a mezi hlavními rolemi se objevil i John Billingsley.

Jerome Bixby se narodil 11. ledna 1923 v Los Angeles v Californii. Byl autorem mnoha povídek žánru science fiction, editor a scénárista. Jerome psal také westerny pod mnoha pseudonymy - D. B. Lewis, Harry Neal, Albert Russell, J. Russell, M. St. Vivant, Thornecliff Herrick a Alger Rome.

Pravděpodobně nejlepší otisk své práce zanechal na seriálu Star Trek: The Original Series a to v epizodě "Mirror, Mirror". Také další jeho epizoda ze Star Treku - "Day of the Dove" je uznávána mnohými fanoušky Sci-Fi. Epizoda "The Emperor's New Cloak" ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine je věnována právě na počest Jeroma Bixbyho.

The Man From Earth (2007) / Pozemšťan

Poté, co se uznávaný vysokoškolský profesor historie John Oldman rozhodne k nečekané rezignaci na svůj post, schyluje se k rozlučkovému večírku na odlehlé chatě na samotě. Právě na této party chce také profesor svým nejbližším přátelům vysvětlit příčiny zkratkovitého počínání.
Jak se ale záhy ukáže, odůvodnění není zdaleka tak prozaické, a už vůbec ne snadno stravitelné. Oldmanova slova všechny zaskočí.
Profesor totiž tvrdí, že hlavním důvodem jeho odchodu je nesmrtelnost.
Prý je na světě již čtrnáct tisíc let a každých deset roků musí měnit své působiště, aby jej nevypátrali nesprávní lidé.
Nikdo mu pochopitelně nevěří, a tak brzy začne intelektuální, emocemi nabitá historiografická přestřelka vedená ve snaze prokázat profesorovu lež. Jenže trhliny nepřicházejí. A všechny dosavadní jistoty se začínají pomalu hroutit. Vynikající, značně originální a především myšlenkově chytlavé minimalistické sci-fi natočil v roce 2007 režisér Richard Schenkman.

The Man from Earth (2007) - recenze od autora rushid

www.manfromearth.com

Pozemšťan / The Man from Earth
Sci-Fi, USA, 2007, 87 min.
Režie: Richard Schenkman
Herci: David Lee Smith, Annika Peterson, Richard Riehle, Tony Todd, John Billingsley, William Katt

Úterý 16.12.2008, TV Cinemax 07:50
Středa 17.12.2008, TV Cinemax 07:50

poručík Jacob
autor: Jacob
vydáno: út 16. prosince 2008
přečteno: 7285x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG