Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Už Roddenberry chtěl první setkání Kirkovy posádky

čt 28. února 2008      autor: little borg      přečteno: 4130x      komentáře: 0

Gene Roddenberry Fan audio produkce The Star Trek: The Continuing Missions a její sesterský web Totally Creative Media zveřejnily audio rozhovory mezi Timem Renshawem, který hraje kapitána Edwardse v Continuing Mission a Genem Roddenberrym. V interview diskutují o původním seriálu Star Trek, pilotní epizodě a prvním filmu Star Trek: The Motion Picture.

Ohledně dřívějšího návrhu prvního Star Trek filmu Roddenberry řekl: "Také jsme mluvili o možnosti udělat příběh o tom, jak se celá posádka Enterprise před lety setkala. Ale byli jsme o sedm let starší a velkým problémem mohla být nutnost použít až příliš make-upu a to bylo nemožné. Takže pravděpodobně půjdeme směrem, kdy pětiletá mise skončila a z nějakého důvodu došlo k bezpečnostní pohotovosti a stará posádka se musí dát znovu dohromady a vyrážejí do akce v přestavěné a silnější Enterprise."

Samozřejmě otázka padla i na vzhled vylepšené Enterprise NCC 1701, na to Roddenberry odpověděl: "Televizní verze byla samozřejmě udělaná z televizního rozpočtu. Odvedli jsme dobrou práci, jak jsme jen mohli, i přes všechna omezení. Neměli jsme peníze na fantastické výpravy a to všechno. Samozřejmě u filmu je situace jiná, když na plátně vidíte všechny ty detaily... dokonce pokud bychom měli dělat starý můstek, měli bychom ho předělat tak, aby vypadal sofistikovaněji a lépe."

Jako první startrekový film Roddenberry zamýšlel také koncept Star Trek: Planet of the Titans. Pro něj vznikl i náčrt nové lodě:

koncept Enterprise pro "Planet of the Titans"

Roddenberry přemýšlel podobně jako teď JJ Abrams nebo Damon Lindelof, co se týče obsazení The Motion Picture: "Pro cameo a hostující role doufáme, že získáme 6 jmen opravdových hvězd, tak budeme lépe propagovat film v kinech a široké veřejnosti. Tohle zkrátka není jen vnitřní věcí Star Treku. Chystáme se vám dát porci zábavy, která stojí za vaše tři dolary, ať jste fanoušek Star Treku nebo ne."

Projekt ale padl, respektive přišel jiný scénář, a tak jsme se nikdy ta jména nedověděli.

Zdroj: TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: čt 28. února 2008
přečteno: 4130x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG