Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Úžasný interaktivní model sluneční soustavy

čt 7. dubna 2011      autor: omi      přečteno: 32857x      komentáře: 9

Sluneční soustava Grafik Piotr Kaczmarek vytvořil úžasnou flashovou animaci, která velmi přehledně ukazuje pohyb planet a měsíců v Koperníkově heliocentrickém a Tychonově geo-heliocentrickém modelu sluneční soustavy, a to včetně postavení planet ve znameních zvěrokruhu. Simulaci můžete zastavit, nebo ji sami ovládat posunem šipky po vnějším kruhu. Můžete si ručně nastavit přímo datum, pro které Vás zajímá poloha planet v naší sluneční soustavě.

Odkaz na simulaci sluneční soustavy ve velkém. Způsob, jak z této animace vytvořit interaktivní pozadí plochy Vašeho počítače, nebo zkompilovaný spořič obrazovky naleznete na blogu Massive Error.

Zdroj: http://www.dynamicdiagrams.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 7. dubna 2011
přečteno: 32857x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG