Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

V pátek vychází Zkouška ohněm – Spock

st 16. dubna 2014      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 3861x      délka: 3 min      komentáře: 17

Zkouška ohěm - SpockTento pátek vychází pokračování volné trilogie Zkouška ohněm s podtitulem Spock: Oheň a růže. Jak napovídá název i obálka, kniha se věnuje Spockovi – jeho nejdůležitějším životním kapitolám. Jaké bylo jeho dospívání na Vulkánu, jak chápe vztahy s lidmi, co určovalo jeho nesnadná a možná až příliš příkrá životní rozhodnutí. Jaké jsou jeho největší životní úspěchy a naopak jeho nejbolestivější prohry… Román od Davida R. George III. vydaný ke 40. výročí původního seriálu považují mnozí za stěžejní dílo, které citlivě vyplňuje všechna prázdná místa, o nichž se zatím mohlo jen spekulovat.

Anotace

V jediném okamžiku… se životy trojice mužů navždy změní. Ve zlomku vteřiny, kdy zároveň cosi získají a ztratí, zničí svět, aby ho vzápětí opět stvořili. Mnohé už se stalo dřív, mnohé se ještě stane, nic ale neovlivní jejich životy tolik jako ona chvíle na pokraji věčnosti.

V jediném okamžiku… musí Spock, Vulkánec ztracený v čase, přihlížet tomu, jak nejlepší přítel nechá na jeho radu zahynout svou životní lásku, což zajistí, že dějiny Země zůstanou beze změny. Když sám Spock za jiných okolností úmyslně změní historii, neúprosné požadavky logiky ho nutí hledat způsob, jak se vypořádat s výsledným rozporem.

V jediném okamžiku… který se mu stále znovu vrací, zachránil Spock dějiny na úkor štěstí svého přítele, Jima Kirka. Teprve Kirkova smrt Spocka přiměje přehodnotit samotné základní kameny svého dosavadního života. Aby se dokázal vzepřít pocitu ztráty a výčitkám svědomí, hledá řešení tam, kde už jednou selhal: v úplném ovládnutí vlastních emocí. Ani dokonalá geometrie naprosté logiky však Spocka neušetří nových ztrát a nové nutnosti čelit nevyhnutelnému utrpení, se kterým se nikdy nedokázal sžít. Kruh se uzavírá.

Výroba

Původně jsme stáli před rozhodnutím, jestli ponecháme McCoye svému osudu, nebo zda vydáme i další dvě pokračování této volné trilogie. Po více jak ročním uvažování jsme se nakonec rozhodli tenhle osudový triptych vydat kompletní. Proč? Protože jestli nějaké knihy o původní posádce vystihují ducha, esenci toho, o čem to všechno bylo, jsou to právě tyhle. Žádná jiná kniha o Spockovi vám ho nepřiblíží tolik jako právě tato. Odehrává se tu – teď to bude znít jako protimluv – úžasný lidský příběh, a když jsem ho sám četl poprvé, několikrát jsem si říkal: přesně; ono to vlastně ani nemohlo být jinak.

Nebudu se tu rozepisovat o tom, že nám to trvalo o něco déle, než jsme chtěli. Dobrá, o dost déle :) Když ale zavítáte na mé pravidelné přednášky/panely na toto téma na některém z conů – letos jsme byli už na Fancity i na StarConu a budeme i v létě v Chotěboři – můžete se mě na to zeptat.

Další Star Trek samozřejmě plánujeme a budeme se snažit vydávat ho pravidelně.

Za celý tým, který pro vás Star Trek v češtině připravuje, vám přeji příjemné počtení.


Původní název: Star Trek – Crucible: Spock – The Fire and the Rose
ISBN: 978-80-7193-377-9
Nakladatel: Laser-books
Redakce: Albert Balatka, Helena Šebestová
Překlad: Ladislav Jelínek
Obálka: John Picacio
Česká úprava obálky: Jakub Schejbal
Počet stran: 384
Cena: 289 Kč
(pro majitele čtenářských kont 202 Kč)

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: st 16. dubna 2014
přečteno: 3861x
komentáře: 17
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Popravčí Kodos: banalita zla  -  po 29. února 2016
Retro: Místo přidělení: Země (Assignment: Earth)  -  čt 25. února 2016
Retro: Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe  -  čt 8. října 2015
Podívejte se, jak by TOS vypadala v širokoúhlém formátu  -  pá 12. září 2014
Retro: Trable s tribbly (The Trouble with Tribbles)  -  čt 15. května 2014
Retro: Past na muže (The Man Trap)  -  čt 1. května 2014
Retro: Klec (The Cage)  -  čt 17. dubna 2014
Enterprise se přesune na nové místo  -  út 8. dubna 2014
Retro: Příchuť zkázy  -  čt 20. února 2014
Retro: Návnada (Catspaw)  -  čt 14. listopadu 2013
Star Trek výročí na vlnách rozhlasu  -  so 21. září 2013
Před 47 lety...  -  ne 8. září 2013
Retro: Poslední bojiště  -  čt 29. srpna 2013
Star Trek originální série - počátky  -  út 16. července 2013
Restaurovaný raketoplán Galileo bude k vidění v Texasu  -  po 24. června 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG