Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Valašské Meziříčí navštívil Krteček ve společnosti Feustlových

ne 7. srpna 2011      autor: Kamil Fox Vít      přečteno: 8794x      komentáře: 6

Kosmonaut ve Valašském MeziříčíAndrew Feustel, kosmonaut vesmírné agentury NASA (mise STS - 125 Atlantis a STS - 134 Endeavour), navštíví/vil ve dnech od 29. 7. do 10. 8. 2011 Českou republiku. Jeho kroky zamířily do několika měst Čech a Moravy a mimojení též do Valašského Meziřící, kam jsme se v nepočetné družině vydali i my (WesleyC, Skreek, Skreekova Sestra, Já - Fox, Čokoládová, Axiom, Danka, Milan, Honza a jedno rodinné překvapení).


Foxův deník, Hvězné datum 06082011,1311, Hrrrr na ně...

Krátce po oznámení, že do ČR dorazí vesmírný krteček, a ještě ke všemu relativně blízko, tedy do Valašského Meziříčí, bylo rozhodnuto. Na FB jsem vytvořil akci a pozval kamarády a přátele z blízkého i vzdálenějšího okolí. Postupně se utvořila pětičlenná skupinka, o které nebylo pochyb, že se vejde do přemísťovadla a nadešla doba 14 dní čekání na den "K" a hodinu "E" (K - krteček a E - Engage)

V den "K" někteří z nás museli zabojovat s nejbližšími nadřízenými o dřívější uvolnění z pracovního procesu. Poté již nic nebránilo postupnému nalodění a v 16:30 Ostravského času jsme se "Odvážně vydali..." no však víte kam... Ano, do ValMezu.

Účastníci zájezdu.. tedy jeho část

Pilot Wesley našel vhodné místo k odstavení našeho dopravního prostředku a chvíli nato jsme již zápolili se silovým polem u vstupu do hotelu s příznačným jménem Apollo. .. Bylo plno...Sál s avizovanou kapacitou cca 250 míst k sezení a něco málo ke stání již byl notně zaplněn a nezbylo nám tedy, než zaujmout strategická místa u oken. Postupně jsme objevili v předních řadách Čokoládovou, která nic neponechala náhodě a do ValMezu přijela již kolem poledne.

Bedrazovi překonali silové pole a dostali se do sálu Jako překvapení z čistého nebe, ne, že by se to nedalo čekat, zjevili se mezi účastníky i Bedrazovi, kteří dle slov vlastních museli pořadatele téměř utlouci telefony, aby se dostali do přeplněného sálu k rezervovaným židličkám. Ve vestibulu u projekčního plátna pak ještě dlel Milan s Honzou.

Pan Feustel přichází

Pan Feustel přichází... - fotka nic moc, ale přichází

Po krátkém odkladu dorazily i samotné hvězdy podvečera: Andrew, Indira a Krteček. Jak je zvykem do českého jazyka tlumočila osoba nadmíru povolaná a národnosti Skotské. Jakmile WeslyC spatřil pana Feustla, zalitoval, že si nevzal uniformu, oběma by jim to ladilo hezky do montérkové modré :-). Andrew Feustel započal program ukázkou spousty nádherných obrázků a pěkně je okomentoval. Část obrázků byla o samotné misi a část obrázků o dovádění na palubě raketoplánu např. s rozlitou vodou, poletujícími M&M (vydával je za lentilky) či ukázkou hudebního uskupení v netradičním složení příčná flétna, kytára a klávesy. Následovalo video z prostřihů života na palubě raketoplánu, ukázek výstupů do volného vesmíru při instalaci zařízení Spektrometru AMS-02 a vzájemné návštěvy posádek raketoplánu Endeavour a stanice ISS.

Krteček do vesmíru...

Krteček ve skafandru - příprava na výstup do vesmíru - npf

O Krtečkovi a jeho cestě do vesmíru se rozpovídala paní Indira Feustová. I přes jméno v pravdě exotické, má tato milá a půvabná dáma kořeny v České republice. Dokázala to i svou mluvenou češtinou, ve které v krátkosti popsala jak se Krteček vlastně dostal ke hvězdám. Bylo to velice jednoduché. Všichni jsme jednou byli dětmi a dostali se k mnoha dětským knihám... O Mravenečkovi, o Krtečkovi... a Krteček pana Milera to prostě u paní Indiry vyhrál na celé čáře a vydal se tam, kam pravděpodobně velká část z nás touží též.

Indira - i zde se stále fronta na autogramy

Součástí setkání bylo i vyhlášení vítězů výtvarné soutěže a autogramiáda. Bohužel se mi povedlo ulovit pouze autogram paní Indiry a ještě hůř na tom byli ostatní z výsadku. Ti, kromě Wesleyho, jenž má též podpis paní Indiry, neulovili žádný. Autogramiáda s panem Feustlem byla totiž ukončena tak náhle, že jsme ani nezaregistrovali její začátek (nadsázka, já vím, ale opravdu jsem takový dojem v tom momentě měl). Na spravení nálady mi přišla vhod zmrzlina a v hloučku ostatních z výsadku jsem čekal na jídelní části podvečera.

Co závěrem...? Zážitek to byl pro mne zajímavý a určitě by se i podobných akcí mohlo konat více. Je vidět, že lidé mají zájem a samotného mě překvapilo, kolik účastníků dorazilo. Co by se mi líbilo ještě více, je větší propracovanost akce a možná lepší timing pro hosta. Bylo vidět, že dvě stejné akce v krátkém časovém odstupu (přijeli rovnou z besedy ve Zlíně) jsou pro hosta náročné. Jo... ještě se akademie má co učit od pořadatelů conů - to prosím berte jen jako humornou vsuvku na závěr.

Fox konec...

Na závěr optimistický pohled k nebesům...

kapitán flotily Kamil Fox Vít
autor: Kamil Fox Vít
vydáno: ne 7. srpna 2011
přečteno: 8794x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG