Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vesmír: Vědecká fikce a skutečnost

čt 12. listopadu 2015      autor: Alice Lal Zikešová      přečteno: 2578x      délka: 1 min      komentáře: 8

Fotografie z NASAJe možné sestavit funkční transportér? Dokážeme teraformovat Mars, abychom zde mohli žít? Mohou být vesmírné rakety poháněny warpovým nebo iontovým pohonem? A co rudá hmota – umíme vytvořit černou díru pohlcující planety? Přesně na tyto otázky se nám budou snažit odpovědět vědci a fyzici z NASA a budou vyvracet či potvrzovat i ty nejfantastičtější teorie o cestování časem.

Už nějakou dobu běží každé pondělní odpoledne na ČT2 pořad Vesmír. Viděla jsem všechny díly, avšak tento, „Vědecká fikce a skutečnost“, mne velice zaujal a napadlo mě, že většina z vás by se mnou jistě souhlasila. Hned na začátku epizody se dovíme, kolik paměťových disků bychom potřebovali pro uložení genetických informací člověka, abychom ho mohli transportovat na jiné místo, nebo jak moc je pravděpodobné, že Nero dokáže zničit Vulkán. Vědci nám řeknou, jestli je možné upravit planetu, aby Galaxie ve vesmíru (NASA)vyhověla našim podmínkám pro život. Zjistíme, jestli dokážeme cestovat časem a jestli funguje speciální auto z filmu Návrat do budoucnosti. Fyzici potvrdí, že je možné cestovat pomocí iontového pohonu. Na druhou stranu se však ukáže, že například komunikátory pana Spocka a kapitána Kirka už byly vynalezeny a ty naše jsou možná lepší. 

Tento pořad všem doporučuji. Pokud se chcete na díl „Vědecká fikce a skutečnost“ podívat ze záznamu na iVysílání, rozhodně nezahálejte, protože licence končí již 17. listopadu!

kapitán flotily Alice Lal Zikešová
autor: Alice Lal Zikešová
vydáno: čt 12. listopadu 2015
přečteno: 2578x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG