Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vídeňské sci-fi obchody

pá 15. prosince 2017      autor: rampa.mekkvak      přečteno: 1709x      délka: 2 min      komentáře: 0

V roce 2001 jsem objevil článek od uživatelky Wewerka (buďto zde, nebo na jiném českém ST serveru), o tom, jak podniknout výlet do sci-fi obchodů ve Vídni. Byl to článek s podrobnými mapkami a s ulicemi, kde tyto obchody najít. Také to, že patří stejnému majiteli, avšak bez uvedení jejich názvů. Nyní vám mohu prozradit, že se tyto obchody jmenují Comics Hutterer, jsou v provozu více než 30 let a stále mají co nabídnout.

Když jsme s přítelkyní plánovali výlet na adventní trhy do Vídně, zvolili jsme levnou variantu cestovky VegaTour, která do Vídně vypravuje autobusy a která měla zájezd na Slevomatu. Není potřeba se držet jejich itineráře, stačí být včas na místě večerního odjezdu. Máte tedy celý den na to projít si v klidu adventní Vídeň a zároveň si ho zpestřit návštěvou těchto sci-fi krámků.

Co v Comics Hutterer dnes zažijete? Dýchne na vás úžasná atmosféra, hlavně ve větší a méně komerčnější pobočce na Landstraßer Hauptstraße 126, kde se skrývá stále hodně startrekové tematiky – modely, knihy, trička. Menší prodejna na Rotenturmstraße 21 je hned vedle HardRock Café Vienna, je spíše plná komiksových figurek, filmových předmětů a oblečení. Ještě mají třetí pobočku v nákupním komplexu SCS Multiplex Top 457 (kde je druhý větší Primark), ale ten je hodně z ruky. Pokud nejste ve Vídni autem, časově se to nevyplatí.

Když jste před šestnácti lety chtěli sehnat model své oblíbené lodi, bylo buď možné si nějaký objednat přes eBay, nebo si pro něj zajet právě do Vídně. Byla to doba, kdy ještě v Praze nebyl žádný sci-fi shop a kdy ještě poměrně hodně lidí mělo koníček modelářství, který se prolnul i do Star Treku. Dnes je trend trochu jiný a s modely je to ještě horší…

Tak neváhejte a jeďte nasát vánoční Vídeň po startrekovsku :)

Odkaz na obchod: http://www.comicshutterer.at

Huterrer-1Huterrer-2Huterrer-3Huterrer-5

praporčík rampa.mekkvak
autor: rampa.mekkvak
vydáno: pá 15. prosince 2017
přečteno: 1709x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Star Trek: Attack Wing – veřejné hraní  -  so 13. února 2016
Model Stargate řízený pomocí Arduina  -  st 2. července 2014
Vlastní tvorba: Enterprise  -  ne 4. května 2014
Postavit Excelsior IV  -  po 3. března 2014
Postavit Excelsior III  -  po 10. února 2014
Postavit Excelsior II  -  pá 17. ledna 2014
Postavit Excelsior  -  ne 1. prosince 2013
Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Máte přebytečné statisíce? Pořiďte si modely Enterprise!  -  pá 18. října 2013
Model klingonského křižníku D-7  -  út 8. října 2013
Modely ve Star Trek: Voyager od Revell  -  so 28. září 2013
Modely od Polar Lights v ČR  -  ne 22. září 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG