Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vlastní tvorba: Enterprise

ne 4. května 2014      autor: Piratka001      přečteno: 2866x      délka: 3 min      komentáře: 6

Keramická_Enterprise_ProfilVe výtvarce děláme všelijaké věci – kreslíme kapky, děláme cestu a další. Konečně jsme po dlouhé době tvořili zase něco „normálního“. Dělali jsme si „svícny“, ale máma tomu říká popelník, což si myslím, že si můj výtvor nezaslouží. Dá se používat jako odkládací mistička, hrníček (zkoušela jsem to, ale nedělám to), dekorace atd. Nejhorší bylo, že jsme to tvořili na Velikonoce, takže učitelka očekávala, že všichni budeme dělat králíčky, slepičky nebo při nejhorším prasata, ale vůbec ji nenapadlo, že já se pustím do nejslavnější vesmírné lodě. I když si myslím, že ještě bláznivější byl Oslíkův (moje kamarádka) hybrid prasete, medvěda a králíka.

Začala jsem a bylo to opravdu těžké. Nejdřív jsem udělala základní „hrníček“ a pak jsem se rozmýšlela, jestli bude výsledkem Enterprise, nebo tradiční výtvory jako téměř všech ostatních. Převládla ale moje „šílenost“ a láska ke Star Treku a já vytvořila Enterprise. Udělat talířovou část bylo snad těžší než tvorba gondol. Nakonec jsem to zvládla, nejhorší však bylo přidělat gondoly a talířovou část k „hrníčku“. Na konci hodiny to vypadalo, jak ukazuje následující obrázek.

Keramický_základ_EnterpriseUznávám, není moc hezká a zapomněla jsem se zmínit, že z boku je rovněž znak Flotily. Pak jsem čekala nejméně týden, než jsem zase mohla ve své „lodi“ pokračovat.

Další hodinu (respektive dvouhodinu) jsme vymalovávali vnitřky našich výtvorů. Nejčastější barvou byla růžová, modrá, bílá a oříšková. Já byla jediná, kdo si svou věc vylil šedě. Všechny barvy byly ztuhlé, a tak jsme je museli roztřepat. Když jste na barvu nebyli sami, tak to šlo celkem dobře a mohli jste se celkem dobře ulít. Ale jak už jsem psala, byla jsem jediná, kdo měl šedou, takže mě z toho nakonec bolela ruka.

AU_Moje_rukaAle pořád si říkám, že to za tu námahu stálo. Pak jsem musela čekat další týden, než jsem mohla pracovat na detailech. To bylo rovněž těžké – mít přesnou ruku bylo velmi náročné. A já navíc měla jen takové detaily jako vybarvený znak Flotily, nouzové osvětlení gondoly atd. Byly to velmi malé detaily a o to víc mi na nich záleželo. Navíc jsme tu hodinu ještě vyráběli svícny ze skořápek. Moje lavice je/byla nejblíže k fénu, kterým jsme fénovali „mokré“ skořápky od lepidla, takže mi pořád někdo foukal do vlasů a do výtvoru.

Detaily byly hotové a já se pustila do svícínku ze skořápky. Na svícnu jsem měla listy – dělali jsme ubrouskovou techniku. To už však odbočuji od daného tématu. Ale co, tohle prostě musím říct/napsat. Moje kamarádka Polí si přinesla nějaké velké vejce. Myslím, že bylo od menšího pštrosa.

A teď zase k tématu. Dnes (pátek 2. 5., pozn. red.), konečně po dlouhé době – asi měsíc od začátku mého vyrábění – jsem poprvé zahlédla svůj výtvor v celé jeho kráse. A když jsem si na něj poprvé sáhla, pocítila jsem uspokojení nad dobře vykonanou prací. Je to takový pocit, který vlastně nedokážu popsat. 

Myslím si, že učitelka by mi za to nejraději dala čtyřku, nebo pětku.

A tady jsou fotky mého mistrovského díla… :)

Enterprise_z_keramiky_profil Keramická_Enterprise_Gondoly Nálet_keramické_Enterprise
Keramická_Enterprise_ze_shora Keramický_znak_flotily

Doufám, že se vám článek líbil. (Bude i na mých stránkách.)

Napsáno 2. 5. 2014

komandér Piratka001
autor: Piratka001
vydáno: ne 4. května 2014
přečteno: 2866x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Vídeňské sci-fi obchody  -  pá 15. prosince 2017
Star Trek: Attack Wing – veřejné hraní  -  so 13. února 2016
Model Stargate řízený pomocí Arduina  -  st 2. července 2014
Postavit Excelsior IV  -  po 3. března 2014
Postavit Excelsior III  -  po 10. února 2014
Postavit Excelsior II  -  pá 17. ledna 2014
Postavit Excelsior  -  ne 1. prosince 2013
Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Máte přebytečné statisíce? Pořiďte si modely Enterprise!  -  pá 18. října 2013
Model klingonského křižníku D-7  -  út 8. října 2013
Modely ve Star Trek: Voyager od Revell  -  so 28. září 2013
Modely od Polar Lights v ČR  -  ne 22. září 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG