Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Výročí herců v roce 2012

po 23. ledna 2012      autor: Kyle      přečteno: 5604x      komentáře: 6

logo Enterprise-EKulatá výročí jsou vždy tou nejlepší příležitostí k oslavám. A tato výročí neslaví postupem času pouze náš oblíbený fenomén, ale samozřejmě i jeho aktéři. V letošním roce budeme mít možnost oslavit kulatá výročí spolu s mnoha herci, kteří si zahráli nějakou tu roli ve Star Treku.  V článku se můžete sami přesvědčit, že jich letos opravdu není málo. Pojďme si postupně připomenout některé z nich:

The 90's

 • Krásných devadesáti let se letos dožívá představitel Kanga, který si zahrál ve třech různých startrekových serialech, Michael Ansara. Gratulovat mu budeme moct 15. dubna.

The 80's

Owen Paris

 • Osmdesátých narozenin se 26. září dožije americký herec Richard Herd, který se zapsal do historie Star Treku jako admirál Owen Paris, otec nezvedeného synka Toma Parise.
 • Dalším, kdo by v letošním roce oslavil osmdesátku, by byl představitel Harryho Mudda Roger C. Carmel. Tohle výročí si připomeneme 27. září.

The 70's

 • Sedmdesáti let by se 1. února dožila herečka Bibi Besch, kterou známe jako představitelku doktorky Carol Marcusové.
 • 14. února se dožije také sedmdesáti let herec Andrew Jordt Robinson, který v Hlubokém vesmíru devět ztvárnil Elima Garaka.
 • Dalším sedmdesátníkem se stane americký herec, kterého známe jako Gula Dukata, Mark Alaimo. Své sedmdesátiny oslaví 5. května.

The 60's

Daniel Hugh Kelly

 • Šedesát let 6. května dovrší americký herec Gregg Henry. Nám je znám především z filmu Star Trek: Vzpoura jako Galatin popř. Golna.
 • Další šedesátník je nám znám také ze Vzpoury a 10. srpna oslaví Daniel Hugh Kelly neboli Sojef své životní jubileum. I když možná díky radiaci Ba'ku mu je ve skutečnosti víc.
 • I další šedesátník má souvislost s devátým filmem a je jím jeho režisér, ale hlavně představitel komandéra Williama T. Rikera Johnatan Frakes. Frakesovo jubileum připadá na 19. srpna.
 • Mezi šedesátníky se letos také zařadí Shakaar. Americký herec Duncan Regehr oslaví svoje narozeniny 5. října.
 • 8. listopadu oslaví svoje významné jubileum Alfre Woodard, která nezapomenutelným způsobem ztvárnila postavu Lily ve filmu Star Trek: První kontakt.
 • Sbírku letošních šedesátníků uzavírá herec Michael Dorn, kterého známe hlavně jako poručíka Worfa z Nové generace a z Hlubokého vesmíru devět. Šedesát let svého života oslaví 9. prosince.

The 50's

Mary Kay Adams

 • Stárnutí se nevyhýbá ani klingonským ženám. Grilka, přesněji její představitelka Mary Kay Adams, 12. září oslaví své půl století.
 • Padesát let bude letos i herečce Melanii Smith, která ztvárnila postavu Tory Zial. Narozeniny bude slavit 16. prosince.

The 40's

 • Čtyřiceti let se letos dožívá Richard William Wheaton III, geniální a osudem předurčený syn doktorky Crusherové Wesley. Stane se tak 29. července letošního roku.


Oslavenců bude letos opravdu hodně, přejeme jim tedy všechno nejlepší, ať už zde na Zemi nebo tam někde v nebeském chrámu.

Zdroj: CZ Kontinuum, Memory Alfa a ČSFD.cz
admirál Kyle
autor: Kyle
vydáno: po 23. ledna 2012
přečteno: 5604x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Související články:

Jeffrey Combs  -  čt 10. září 2015
Star Trek zdarma na Hulu  -  út 26. března 2013
Gene Roddenberry by dnes oslavil devadesátiny  -  pá 19. srpna 2011
Vzpomínáme na DeForesta Kelleyho  -  čt 20. ledna 2011
Vše nejlepší k narozeninám, Zoë Saldano!  -  po 21. června 2010
Všechno nejlepší J.J.! [VIDEO]  -  ne 28. června 2009
Kirkova matka včera oslavila své 30. narozeniny [VIDEO]  -  po 13. dubna 2009
Blahopřejeme, Ethan Phillips [VIDEO]  -  ne 8. února 2009
Blahopřejeme, Alfre Woodard [video]  -  so 8. listopadu 2008
Star Trek: Kdo slaví v říjnu narozeniny?  -  ne 7. října 2007
Star Trek: Kdo slaví v září narozeniny?  -  čt 6. září 2007
Star Trek: Kdo slaví v srpnu narozeniny?  -  čt 2. srpna 2007
Star Trek: Kdo slaví v červenci narozeniny?  -  st 4. července 2007
Star Trek: Kdo slaví v červnu narozeniny?  -  pá 1. června 2007
Star Trek: Kdo má v květnu narozeniny?  -  ne 6. května 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG