Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vystřihovánka Travelpodu

po 7. září 2009      autor: Rawen      přečteno: 7746x      komentáře: 1

travelpod1 Blíží se nám podzim slibující hnusné počasí a tak přináším opět něco čím si mohou ti zručnější vyplnit své odpoledne. A nejen oni. Určitě všichni známe scénu z prvního filmu kdy Kirk přilétá k nově "zrefitované" Enterprise. Ten jeho dojatý pohled je jistě nezapomenutelný. No a my si můžeme kousek téhle scénky postavit doma...

Po "jedenáctkové" Enterprise jsem si řekl, že si nakreslím model něčeho jednoduššího. Nejlépe nějakého raketoplánu. Volba nakonec padla na Travelpod která se ve filmech objevil asi nejčastěji. Maličký modul slouží jen k dopravě několika osob mezi stanicemi na velmi krátkou vzdálenost.

Práci jsem měl usnadněnou i tím, že tenhle modul už jako papírový model vzniknul a já tak mohl zčásti převzít konstrukční postup a netrápit se výpočtem úhlů a dalších pikantností, které tak "miluji". Stejně jako v případě Enterprise i nyní jsem celý model tvořil v Corelu. Celkově vzato je to jen zakulacená krabička a není na ní nic zvláštního, krom toho že je to startrekový papírový model kterých je v našich luzích a hájích stále jako šafránu.

A tak bylo třeba jej malinko ozvláštnit, proto máte možnost si model postavit normálně, s černým oknem a nebo pokud si troufáte, okno vystříhnout a nahradit ho průhlednou folii a vlepit dovnitř jednoduchý interiér včetně dvou ručně kreslených figurek důstojníků. To celé pak můžete doplnit stojánkem v podobě vstupu na boku Enterprise. Můžete tak mít doma kompletní scénku.

Ovšem po této jednohubce se máte opravdu na co těšit. Minule jsem to nakousl ale nyní již prozradím jaká další velká vystřihovánka se chystá. Půjde o velký soubor plavidel z TOS. Konkrétně o sadu křižníků tříd Constitution, Federation, Saladin a Ptolemy + raketoplán Galileo. To vše v první várce.

V té druhé se pro změnu objeví lodě protivníků federace - Klingonský D7, Romulanský dravec a pozemská Botany bay.

Fotografie hotového modelu jsou od tvůrců s přezdívkami Airdave a Cdwheatley z fóra www.papermodelers.com kde konzultuji všechny své vystřihovánky a nechávám je testovat.

Model stahujte zde: Vystřihovánka Travelpodu (*.jpg)

travelpod3 travelpod2

kadet Rawen
autor: Rawen
vydáno: po 7. září 2009
přečteno: 7746x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Constitution Refit  -  so 22. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Hvězdná flotila pod stromečkem  -  pá 18. prosince 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu  -  po 19. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku – Cousteau  -  so 10. března 2007
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine  -  so 3. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG