Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vzhůru do temnoty ... v modrém podání

so 31. srpna 2013      autor: Polux      přečteno: 5376x      komentáře: 14

Star Trek do temnotyPremiéra fanoušky ST dlouho očekávaného pokračování snímku Star Trek z roku 2009, opět z rukou režiséra J. J. Abramse, nesoucí podtitul Do temnoty je úspěšně již nějakou dobu za námi. Viděli jste v přítmí kinosálů nové dobrodružství neohroženého kapitána Jamese T. Kirka, ve kterém se spolu s ostatními členy posádky vesmírné lodě USS Enterprise střetl s tajemným a nebezpečným Johnem Harrisonem? A líbilo se Vám?

Pokud jste přinejmenším na druhou otázku odpověděli kladně, jistě byste si svůj zážitek rádi zopakovali v pohodlí svého domova a k tomu možná navíc také ve vysokém rozlišení. V tom případě, pravděpodobně stejně jako já, netrpělivě vyhlížíte okamžik vydán í snímku Star Treku: Do temnoty na domácí video nosiče, které je naplánováno na 9. 10. 2013. A možná jste také zvědaví, na co přesně se můžeme při uvedení na trh na BD a DVD těšit.

Co nás v temnotě čeká a co nás v modré nemine

STID_BD3D_CZcoverJelikož mne zajímalo, zda nás v případě Star Treku: Do temnoty na BD a DVD čeká stejně kvalitní zážitek jako v případě BD edice předchozího Star Treku, obrátil jsem se s prosbou o informaci, na co se mohou nejen fanoušci ST těšit,  na distributora filmu na českém video trhu společnost Magic Box. Zjištěné informace mne rozhodně potěšily a doufám, že ve Vašem případě tomu bude stejně. Však posuďte sami.

Ostrý obraz a křišťálový zvuk

Společnost Magic Box na trh titul uvede v několika různých edicích, které se budou od sebe lišit jak obsahem, tak především balením.

Nabídka jednotlivých BD edic, mezi kterými si budou moci všichni zájemci z řad fanoušků ST vybrat, je následující:

  • Standardní edice - počet disků 1BD, formát filmu 2D, plastová krabička ("amaray")
  • 3D edice - počet disků 2BD, formát filmu 3D (disk 1) a 2D (disk 2), plastová krabička ("amaray")
  • Steelbook edice - počet disků 2BD, formát filmu 3D (disk 1) a 2D (disk 2), plechová krabička ("Steelbook")

a především

  • Limitovaná sběratelská edice - počet disků 2BD, formát filmu 3D (disk 1) a 2D (disk 2), plechová krabička ("Steelbook"), plastový model vesmírné lodě USS Vengeance

Přičemž v případě vícediskových edic bude vždy na prvním disku film ve 3D, zatímco na druhém disku naleznete film ve 2D spolu s veškerým bonusovým materiálem.

Technické specifikace disků budou ve všech edicích totožné a jsou definovány takto:

Obraz:
Poměr stran 16:9, formát obrazu 2,40:1, barevný

Zvuk:
DTS-HD Master Audio 7.1 anglicky
DD 5.1 česky
DD 5.1 maďarsky 
DD 5.1 polsky 
DD 5.1 turecky 
DD 5.1 rusky 
DD 5.1 thajsky

Titulky:
české, slovenské, anglické, islandské, bulharské, rumunské, thajské, korejské, mandarínské, kantonské, hindské, indonéské, malajsijské, maďarské, polské, turecké, řecké, portugalské (Evropa), arabské, hebrejské, chorvatské, srbské, slovinské, ruské, ukrajinské, estonské, litevské, lotyšské, čínské

Stopáž:
131 minuta

Bonusové materiály:
O vzniku rudé planety
Útok na hvězdnou flotilu
Domov Klingonů
Nepřítel nepřítele
Z lodi na loď
Rvačka v zálivu

Poznámka k bonusovým materiálům: Zda budou bonusové materiály opatřeny českými titulky a zda bude k dispozici také audio komentář tvůrců, tak jako v případě BD edice předchozího snímku, prozatím stále není známo (tudíž raději předpokládejme, že spíše nikoliv).

Dobrá kvalita za slušnou cenu

Pro fanoušky ST, kteří prozatím nepropadli kouzlu vysokého rozlišení a spokojí se s koupí DVD edice, jsou určeny informace uvedené dále.

K dispozici bude jediná edice a to:

  • DVD edice - počet disků 1DVD, formát filmu 2D, plastová krabička ("amaray")

Technické specifikace disku jsou v případě DVD definovány takto:

Obraz:
Poměr stran 16:9, formát obrazu 2,40:1, barevný

Zvuk:
DD 5.1 anglicky
DD 5.1 česky
DD 5.1 maďarsky 
DD 5.1 polsky

Titulky:
české, slovenské, anglické, islandské, bulharské, rumunské, hindské, maďarské, polské, řecké, portugalské (Evropa), arabské, hebrejské, chorvatské, srbské, slovinské, estonské, litevské, lotyšské

Stopáž:
126 minut

Bonusové materiály:
Nepřítel nepřítele
Z lodi na loď

Poznámka ke stopáži snímku: Titul je prezentován jak na BD, tak na DVD ve stejné střihové verzi. Rozdíl ve stopáži snímku je způsoben různou snímkovou rychlostí přehrávání (25 fps u DVD versus 24 fps u BD).

Obrázek vydá za nespočet  slov

Níže si můžete prohlédnout plánovaný vzhled jednotlivých balení DVD a BD edic.

STID_DVD_CZcoverart STID_BD_CZcoverart STID_BD3D_CZcoverart
DVD edice Standardní BD edice 3D BD edice

Závěrem bych rád poděkoval zástupci společnosti Magic Box (jelikož nemám výslovný souhlas, raději jeho jméno nezveřejňuji) za velmi vstřícnou reakci na mou žádost o poskytnutí informací, týkajících se vzhledu a vybavení jednotlivých edic a stejně tak za souhlas s publikováním těchto informací zde na portále.

Co Vy na to?

Za sebe mohu uvést, že jsem potěšen zvláště s "povýšením" originální zvukové stopy na 8 kanálové DTS HD Master Audio (oproti 6 kanálovému Dolby TrueHD u předchozího Star Treku z roku 2009), balením ve Steelbooku a samozřejmě také s možností zakoupit titul v povedené sběratelské edici.

Co na podobu BD a DVD říkáte Vy? Podělte se o své dojmy s ostatními v komentářích!

Upozornění: Všechny výše uvedené informace jsou platné v době vydání článku a do termínu uvolnění titulu na trh se ještě mohou změnit (například v případě vzhledu balení jednotlivých edic)!

Zdroj: Magic Box
praporčík Polux
autor: Polux
vydáno: so 31. srpna 2013
přečteno: 5376x
komentáře: 14
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG