Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zákulisní informace o postavě Sulua ze Star Treku: Do neznáma [UPDATE]

čt 7. července 2016      autor: omi      přečteno: 2535x      délka: 1 min      komentáře: 70

Hikaru Sulu u kormidla EnterpriseAustralský zpravodaj Herald Sun přinesl novinky ze soukromí jedné z hlavních postav. To, že by měl mít Hikaru Sulu v novém snímku Star Trek: Do neznáma dceru, jsme již mohli zjistit z rozhovorů, kde John Cho, představitel Sulua, ukazuje její fotografii na své konzoli. Novou zprávou však je, že by se měl o svou dceru starat s přítelem. Podle Johna Cho by mělo jít o poklonu původnímu představiteli Sulua Georgi Takeiovi, který svou homosexualitu po dobu natáčení originální série musel tajit a veřejně se k ní přiznal až v roce 2005. Cho uvedl „Tento přístup se mi líbí, prostě se z toho nedělá žádná věda. Doufám, že jako druh dospějeme natolik, abychom v budoucnu neřešili orientaci jednotlivce.“

Aktualizováno 8. 7. 2016:
Hollywood Reporter informoval o postoji George Takeie k včerejšímu odhalení, že Sulu bude mít v novém filmu partnera stejného pohlaví. „Jsem rád, že ve Star Treku bude gay postava. Naneštěstí je to ale překrucování Geneovy tvorby, která byla opravdu důkladně promyšlená. Myslím, že tohle vážně nebylo vhodné.“

Cho před zveřejněním této zprávy telefonoval Georgovi, aby mu tuto zprávu sdělil osobně. Takei reagoval: „Buďte kreativní a raději vytvořte postavu, která bude homosexuální opodstatněně. Ne Sulua, který byl celou dobu heterosexuální a vy jej najednou odhalíte.“ Takei uvedl, že stejně se snažil přesvědčit režiséra Justina Lina. Nejlepším způsobem jak oslavit 50. výročí by bylo vytvořit novou gay postavu než upravovat již zavedenou.

Zajímavé je, že odhalení Sulua jako gaye bylo zdůvodněno jako poklona původnímu představiteli Sulua Georgi Takeiovi, který o takový krok vysloveně nestál.

Zdroj: http://io9.gizmodo.com/
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 7. července 2016
přečteno: 2535x
komentáře: 70
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG