Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zazvonil zvonec a odznáčků je konec

ne 5. července 2020      autor: omi      přečteno: 1026x      délka: 4 min      komentáře: 17

Odznáčky specialistů Hvězdné FlotilyPoslední půlrok směřovaly odznáčky neodvratně ke svému konci a myslím, že to i na závěru bylo hodně znát. Mnoho loučení, sbohem, konců a vzpomínání jste si mohli tematicky „vychutnat“ i plněním některých odznáčků. Vše mělo podle původního plánu směřovat do velkého finále v podobě parádní oslavy na Festivalu fantazie. Člověk míní, osud mění, takže se to bohužel nevydařilo a je to asi i dobře. Poslední měsíc byl opravdu náročný, jak z pohledu přípravy nových zadání a her, tak návalem hráčů, kteří si všimli, že mají již opravdu poslední šanci si nějaké odznáčky ještě splnit. Mimo žádosti a dotazy k odznáčkům se neplánovaně nahrnuly i osobní a pracovní záležitosti, fyzická i psychická únava a jako organizátor jsem si tak musel dát na dva týdny od odznáčků volno, abych se zase srovnal. Naštěstí nešlo o one-man show, proto doufám, že si většina hráčů mé nepřítomnosti vlastně ani nevšimla. Rád bych tímto obrovsky poděkoval všem, kteří s jakoukoliv organizací odznáčků pomohli.

Dovolená mi naštěstí umožnila dostatečně zregenerovat, a tak byla energie přidat ještě nějaké původně neplánované „skopičiny“ alias vaše šílené nápady, kterým jsem se celou dobu hry zuby nehty bránil. Přeci jen to nebyly zrovna standardní odznáčky, a pokud by byly do hry uvedeny dříve než na úplný konec, možná by hru převrátily vzhůru nohama. Směňovat, obchodovat a darovat odznáčky by asi nepotěšilo úplně každého. Některé ta představa nadchla, některé vyděsila. Vím, že by byla situace jiná, kdybyste se mohli odznáčků zbavit a pak si je znovu splnit. Přesto si myslím, že by pak byl neskutečný chaos v tom, kdo co sám splnil a kdo co vyhandloval. Hru by to změnilo víc, než by se mi líbilo. Přesto jsem chtěl na závěr ukázat jaké rozličné nápady, kam hru posunout, jste měli.

Přestože jste pravděpodobně čekali úplně jiný konec, a přiznám se, že já též, doufám, že jste si závěr hry užili. Byla tu nová nečekaná překvapení, výzvy, pátrání i rozhodování. Myslím, že tak to má nakonec ve hře být. Teď už jsem opět na dovolené, ale snad jsem stihl vše dokončit a připravit na absolutní konec. Žádosti by měly být nepřístupné, testy a holoromány by měly jít dokončit, ale bez zisku odznáčků, dokud nebude portál upraven na nový systém, který přiblížím v první rekapitulaci. Pokud byste přesto někde narazili na možnost nějaký odznáček po ukončení hry stále získat, bude nutné po návratu z dovolené napravit časovou linii zpět do pořádku a promazat databázi. Odznáčky už opravdu definitivně skončily. Však určitě zase brzy objevíte nějaké další nové výzvy. ;)

V Quarkově nepovedené dražbě vyhrála Hypospray s 267 nabídnutými odznáčky. Odebrání odznáčků přeběhne v průběhu dneška nebo až po mém návratu z dovolené.

Co teď?

Jak správně předpokládáte, ještě nás čeká rekapitulace. A protože odznáčků bylo za 10 let tolik, odehraje se v několika krocích. Nicméně opět až po mém návratu z dovolené.

  • ​Rekapitulace celé hry a jejích milníků. Přehledy plnění, vyhlášených odznáčků, zamítnutých žádostí a dalších. Vysvětlení důvodů k ukončení hry.  Vysvětlení některých odznáčků, včetně uzavření Quarkovy nepovedené dražby a oznámení vítěze. Nastínění budoucího směru a úprav, které portál čekají. Poděkování.
  • Kobayashi Maru. Tento speciální holoromán si určitě zaslouží svůj vlastní prostor. Včetně vysvětlení jeho principu a všech možností, kterými ho bylo možné získat. Samozřejmě budou zveřejněni i pokořitelé, zajímavé pokusy o jeho zdolání a nemůžeme zapomenout na úžasné rozšíření celého příběhu od Iconera.
  • Vysvětlení řešení všech devíti specializací, včetně důvodů, proč nedošlo k vyhlášení jejich další úrovně.
  • Umístění a odůvodnění lokací všech časově rozsynchronizovaných obvodů odznáčku Chakotay - roztříštěný v čase do klíčových článků na portále.

Ještě tu je pro všechny jedno malé poděkování za neskutečných 10 let, po kterou odznáčky existovaly. Vážně bych si na začátku nedokázal představit, že to vydrží tak dlouho. Ne vždy byla hra úplně aktivní, ale myslím, že závěr hry ty roky úpadku náležitě vynahradil. Díky vám všem, kteří jste si splnili alespoň jeden odznáček, a třeba vám udělal radost. Zanechávám vám tedy po hře ještě jeden odznáček nové barvy, který byste měli najít ve svých profilech.

Odznáček - Co po sobě zanecháš

Bohužel se poslední odznáček nezapočetl do hodností hráčů, chyba bude časem opravena.


PS: Všem, na které jsem byl v posledním měsíci nějak nepříjemný, bych se velmi rád omluvil. Bylo to náročné období a bohužel jsem ho neustál s takovou grácií, jak bych si v ideálním vesmíru představoval.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: ne 5. července 2020
přečteno: 1026x
komentáře: 17
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Nápovědy k odznáčku Chakotay – roztříštěný v čase  -  po 1. června 2020
Rozšíření Kobayashi Maru  -  pá 22. května 2020
Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Připravte se na Kobayashi Maru  -  st 29. dubna 2020
Star Trek se dočká hry ve virtuální realitě [VIDEO]  -  út 14. června 2016
Třetí rozšíření pro Star Trek Online již letos v létě  -  út 10. května 2016
Romulané chtějí obnovit síly v Neutrální zóně  -  pá 19. února 2016
Zahrajte si Star Trek Timelines [VIDEO]  -  čt 28. ledna 2016
Odznáčkový adventní kalendář  -  út 24. listopadu 2015
Hrajte dlouho a blaze  -  st 22. července 2015
Attack Wing: První mise – oprava satelitu  -  út 23. června 2015
Star Trek: Attack Wing  -  ne 14. června 2015
Startrekové hry digitálně [VIDEO]  -  po 11. května 2015
ST: Colonies je otevřen!  -  po 12. ledna 2015
Star Trek: Alien Domain [VIDEO]  -  út 6. ledna 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG