Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zemřel herec Vladimír Čech, který daboval i Star Trek [VIDEO]

pá 22. března 2013      autor: little borg      přečteno: 3738x      komentáře: 4

Vladimír ČechV 61 letech podlehl rakovině populární herec, moderátor a dabér Vladimír Čech. Nejvíce ho proslavilo uvádění televizního pořadu Chcete být milionářem? Fanoušci Star Treku můžou znát jeho hlas nejen z mnoha epizod seriálů. Namátkou jmenujme roli Syboka ve filmu Star Trek V: Nejzazší hranice nebo z posledni doby postavu bajorského ministra Jara v seriálu Star Trek: Deep Space Nine (AXN). Děkujeme, pane Čechu, za Vaši skvělou práci!

Zákulisní ukázka z dabování seriálu Deep Space Nine,
Kai Winn (Zuzana Skalická) mluví s ministrem Jarem (Vladimír Čech)

Vladimír Čech je absolventem pražské DAMU. Následně postupně vystřídal angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, ve Slezském divadle v Opavě, Státním divadle Ostrava, v divadle Českém Těšíně, Státním divadle Oldřicha Stibora v Olomouci (dnes Moravské divadlo) nebo ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Na ministra (jako ve startrekovém univerzu) to v české politice nedotáhl, ale v letech 1990–1992 si vyzkoušel roli poslance České národní rady.

Zdroj: ČTK
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: pá 22. března 2013
přečteno: 3738x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

Nový dabing Neobjevené země  -  po 21. července 2014
Igor Bareš: Co jste nevěděli o českém Tuvokovi  -  ne 10. září 2006
Jiří Plachý alias český Spock: Na pocity nebyl čas  -  st 7. června 2006
Retro: Sylva Talpová o Star Treku a dabingu  -  čt 18. května 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG