Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zemřel Robert McCall, autor návrhů pro The Motion Picture

po 1. března 2010      autor: little borg      přečteno: 3285x      komentáře: 2

Robert McCall

Star Trek a celý svět ztratil další osobnost. Výtvarník Robert McCall - umělec, který svou kariéru spojil s vizí budoucnosti pro NASA a Hollywood - zemřel v pátek. Pracoval i pro film Star Trek: The Motion Picutre, a tak i díky němu vznikl na tehdejší dobu pozoruhodný vizuální svět.

Robert McCall byl dobře známý ve "vesmírných" kruzích. Budoucnost začal kreslit pod záštitou vesmírného programu. Do té doby se věnoval navrhování poštovních známek. Velmi si ho považoval a jeho návrhy obdivoval spisovatel Isaac Asimov. McCall zemřel po srdečním infarktu ve Scottsdale v Arizoně. Bylo mu úctyhodných 90 let.

Robert McCall - 2001: Vesmírná Odyssea

plakát k filmu 2001: Vesmírná Odyssea

McCall taky kreslil pro Hollywood, včetně populárních plakátů pro 2001: Vesmírná Odyssea, Černá díra, Tora! Tora! Tora! a stejně tak pracoval na Star Trek: The Motion Picture.

Robert McCall - Star Trek: The Motion Picture

Robert McCall - Star Trek: The Motion Picture

některé McCallovy práce pro Star Trek

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: po 1. března 2010
přečteno: 3285x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG