Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Zimmerman: spolupráce s Bairdem na Nemesis byla těžká

so 11. září 2010      autor: little borg      přečteno: 4257x      komentáře: 4

Hermann Zimmerman Dlouholetý spolupracovník na Star Treku, designér Hermann Zimmerman byl hostem projekce filmu Star Trek: Nemesis v USA. Festivalu v LA se účastnili postupně různí hosté ze startrekového světa. Zimmerman mluvil v diskuzi o Nemesis i následném Star Treku v režii J. J. Abramse. A dověděli jsem se spoustu zajímavého...

Zde je několik heslovitých výňatků z diskuze:

- Zimmerman nejraději pracoval na klingonské soudní síni ve Star Treku VI, romulanském senátu v Nemesis a na můstku Scimitaru. Je hrdý na to, že u Scimitaru se obešel prakticky bez CGI, efekty byly reálné.
- spolupráce s režisérem Stuartem Bairdem: "Je opravdu dobrý střihač a před natáčením byl velmi šarmantní. Jak se ale rozjely kamery, bylo těžké s ním vyjít. Nic mu nebylo dobré," řekl Zimmerman.
- Baird podle Zimmermana nevycházel moc dobře s herci a neuměl s nimi pracovat. Příliš je kontroloval a vytvářel špatné vztahy na place. Kvůli tomu třeba odešel designér John Dwyer.
- Zimmerman taky nesouhlasil s umístěním můstku Enterprise-E na výkyvné zařízení (další nápad Stuarta Bairda), nakonec herci stejně v akčních scénách poskakovali z leva do prava jako do té doby.
- o výpravě Star Treku (2009): "Film vypadá skvěle a [Scott] Chambliss je vynikající produkční designér", ale poznamenal taky, že snímek je natočený stylem, že si člověk neuvědomí, jak co vypadá. To je prý případ můstku Enterprise. Akce je navíc hodně rychlá a zběsilá."
- Zimmermanovi se líbí záběry exteriéru nové USS Enterprise, ale gondoly se mu zdají až moc velké
- ohledně designu Enterprise-D: "Gene Roddenberry chtěl, aby vypadala jako Hyatt Regency Hotel, a z toho i vyplynulo, že nebude žádné kapitánské křeslo, každý bude sedět okolo konferenčního stolu... to by ale bylo strašně těžkopádné, a proto se režisér pilotního dílu vrátil ke koncepci s kapitánským křeslem"
- o vzhledu DS9: původní design měl být ve stylu "Babylonské věže" - se stanicí mnohem starší a kterou by tvořily různé kultury, až pak přišel nápad cardassijské stanice

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: so 11. září 2010
přečteno: 4257x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG