Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Znáte astronauta Chrise Hadfielda?

st 10. dubna 2013      autor: Molik      přečteno: 4706x      komentáře: 5

Chris HadfieldČas od času se mezi lidmi najde člověk, který je inspirací pro nás ostatní díky tomu co dělá, tomu co udělal nebo čím je a jak se stal právě tím, čím je teď. Já někoho takového potkala, i když zatím pouze virtuálně prostřednictvím dvou velkých sociálních sítí Facebook a Twitter, ale ráda bych ho představila i Vám. 

Chris Hadfield - fotografie ZeměJmenuje se Chris Hadfield a je to astronaut původem z Kanady, který se právě teď  nachází na palubě mezinárodní vesmírné stanice (ISS) ve výšce asi 400 km nad Zemí, kde velí pětičlenné smíšenné posádce z několika zemí, dohlíží na zhruba 130 aktuálně probíhajících experimentů, stará se o bezproblémový chod stanice a ještě si najde každý den trochu času na to, aby nám všem tady „dole“  na Zemi ukázal, jaké to tam „nahoře“ je. Natáčí videa, posílá nádherné fotografie, rozdává rozhovory a popisuje běžné radosti i starosti života na stanici tak, že máte pocit, jako byste byli tam nahoře s ním. Ještě nikdy jsem z jednoho místa nenasbírala tolik informací o životě astronautů na stanici ve stavu beztíže, jako od něj.

Chris Hadfield - fotografie horAť dělá nebo píše cokoliv, vždycky má dobrou náladu, která z něj doslova září. Pokud mu to povinosti (a poloha družic) dovolí, posílá příspěvky úplně každý den pomocí notebooku, který má připevněný uvnitř své „spací kóje“ a neváhá s odpovědí ani na tak základní otázky jako je čištění zubů, barva pyžama nebo každodenní cvičení. I obrázek Země zničené sítí ropných vrtů dokáže proměnit v zajímavou fotografii a co teprve ostrovy, sopky nebo hory, viz fotografie vlevo. 

Chris Hadfield - velikonoční překvapeníNezapomíná ani na svou posádku. Schválně: Kolik z Vás si zapomene zubní kartáček nebo nabíječku na mobil, když jede na týden pryč? Chris odletěl na více jak 100 dní a nezapomněl mezi své věci přibalit ani malovaná velikonoční vajíčka jako pekvapení pro svůj tým nebo zeleného motýlka na svátek svatého Patrika... 

Ale dost povídání, přesvěčte se sami:

Chris by se měl vrátit zpět na Zemi někdy v polovině května 2013 a já doufám, že snad jednou budu mít možnost poděkovat mu za všechny jeho úžasné fotografie a příspěvky také osobně a ne jen prostřednictvím komentářů nebo ikonek ruky s palcem nahoru.

admirál Molik
autor: Molik
vydáno: st 10. dubna 2013
přečteno: 4706x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG