Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Znáte Daxe, dikdika Kirkova?

so 14. ledna 2017      autor: Zana      přečteno: 1855x      délka: 1 min      komentáře: 2

dikdik KirkůvV Zoo Praha si teď můžeme, i když asi jen shodou náhod, připomenout trochu netradičně Star Trek. Od prosince je zde možné vidět dvojici jedněch z nejmenších antilop světa, druhu dikdik Kirkův. Jedná se o samečky Daxe a Elvise. Se Star Trekem ale souvislost nehledejme, druh zvířete popsal již v roce 1880 Albert Günther, který o kapitánu Kirkovi slyšet nemohl, a zda v zoo v Lipsku, kde se Dax narodil, je chovatelem nějaký trekkie, zoo nezveřejnila. A závěr pro nás trekkie? Pokud bychom chtěli v Zoo Praha adoptovat nějaké zvíře, máme teď volbu jasnou. Kde přesně tohle zvířátko najdete, si můžete přečíst v aktualitách Zoo Praha.

Zdroj: zoopraha.cz
admirál Zana
autor: Zana
vydáno: so 14. ledna 2017
přečteno: 1855x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG