Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Znovu se pouštět tam, kam před 45 lety...

út 17. ledna 2012      autor: omi      přečteno: 5767x      komentáře: 12

Star Trek: Ongoing komixPo posledním startrekovém filmu začaly vycházet i komiksy s novou posádkou, které převyprávějí vybrané příběhy z originální série. Bohužel však nedostaly tolik prostoru, kolik by potřebovaly. Zatím vyšly čtyři komiksy, které ztvárnily dva příběhy. První byl "Kam se dosud nikdo nevydal" a druhý "Sedm z Galilea". Příběhy jsou dějově kratší, každý z nich je vyprávěn ve dvou sešitech. Podívejme se na ně trochu z blízka.

Star Trek: Ongoing komixPříběh "Kam se dosud nikdo nevydal" dobře známe. Ovšem tentokrát trochu rychleji a jednodušeji: Enterprise zachytí komunikační bóji z USS Valiant a vydá se pátrat za galaktickou bariéru po ztracené lodi. Střet s bariérou zanechá následky na Garym Mitchelovi, který získá božské síly (první obrázek - všimněte si moderního záchodového sušáku na ruce, který visí na zdi). Posádka se lekne a navrhují kapitánovi nechat Mitchela na planetě Delta Vega (jiné než té z filmu samozřejmě). To Jim nechce kamarádovi udělat, ovšem dle Spocka je jedinou alternativou Garyho zabít.

Star Trek: Ongoing komixGary samozřejmě ví co se zamýšlí, a tak se pokusí kapitána zabít. McCoy ho uspí hyposprayem a mohou ho tak přemístit na planetu do cely. Ovšem Garyho síly jsou natolik veliké, že ho silové pole nezadrží, a tak omráčí Kirka se Spockem a ostatní zabije. Když se omráčení probudí, Kirk se na vlastní pěst vydá za Garym a Spockovi nechá velení. Když Garyho dohoní, ten ho efektně protáhne vzpomínkami z doby akademie, aby mu ukázal, jací jsou kamarádi, a pak chce Kirka zabít. Přiběhnuvší Spock však Jima zachrání a ochromí Garyho nervovým stiskem. Pak nemá Kirk jinou možnost, než na chvilku omráčeného Mitchela zabít.

Star Trek: Ongoing komixA nyní letem světem na "Sedm z Galilea". Kam Enterprise nemůže, pošle raketoplán. Tentokrát na místo, co se tváří jako vybuchnuvší černá díra. Ale ukáže se, že je tam planeta, na které raketoplán ztroskotá. Zatímco se sedm trosečníků rozhlíží kolem, jeden z nich je proklát obrovským oštěpem. Protože střílení nazdařbůh do šutrů kolem moc nepomáhá, raději se schovají v raketoplánu. Ovšem útočníci v podobě přerostlých goril dávají raketoplánu co proto i tak. Scotty trochu spraví motory, ale jen tak, aby někdo musel na planetě zůstat a hrdinně zemřít.

Star Trek: Ongoing komixSamozřejmě se přihlásí Spock a po něm dokolečka všichni ostatní. Aby se zbavili útočících opů, Scotty zelektrizuje trup a tradááá, letí se pryč. Ale jen nízko, než se dohodnou, kdo tedy vyskočí. Tu se zjevuje Uhura, která ukradla další raketoplán a všechny zachraňuje. Enterprise měla totiž nařízeno odletět, ale Uhura by nenechala svého milovaného Spocka zemřít. Kirk musí oba oficiálně pokárat do záznamu, ovšem v skrytu duše je sám rád, že se podařilo jeho posádku zachránit, aniž by musel sám porušit rozkazy.

Příběhy jsem samozřejmě popsal trochu barvitěji, než jsou v komiksu ztvárněny. Nemohu říct, že by byly zas takovou fraškou, jakou jsem z nich udělal. Jsou prostě převyprávěné jinými autory v jiném médiu a v jiném rozsahu. Většina příběhových linií bývá vyprávěna ve 4 až 5 sešitech (Star Trek: McCoy - 104 stran, Star Trek: New Frontier - 136 stran), zatímco zde mají 104 stran dohromady oba příběhy. Je to tedy podobné, jako byste 45 minutové epizody sestříhali na 20 minut. Přesto věřím, že si komiksové převyprávění klasických startrekových příběhů své fanoušky najde. Obálky komiksů se mi sice nelíbí, ale samotný příběh je velice hezky kreslený a barvený.

Jelikož před dalším filmem má vyjít komiks, který bude film rozvíjet, jsem zvědavý, jak se autoři poperou s návazností na právě tyto vydané komiksy.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: út 17. ledna 2012
přečteno: 5767x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG