Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Zpátky doma

st 15. července 2015      autor: Fanda      přečteno: 4005x      délka: 3 min      komentáře: 4
Tento článek patří mezi Osobní deníky, jejichž obsah není korekturován redakcí.

Festival fantazie 2015Můj milý deníčku. Tak už jsem zpátky z výsadku do jiné reality. Reality tak krásné a příjemné, že se mi vůbec nechtělo zpátky. Naštěstí se mi podařilo nasbírat dostatek obrazového materiálu a mám tak možnost zpětně analyzovat a vzpomínat na vše, co jsem prožil. Pro pozdější potřeby přikládám odkaz do své lodní knihovny - zde.

Ve hvězdné soustavě Vysočiny, konkrétně na planetě třídy M, kterou místní označují jménem Chotěboř, jsem byl pouze čtyři pozemské dny, ale podařilo se mi navázat spoustu mezidruhových kontaktů. Například s prapodivnou cizáckou rasou opěvující cestování prostřednictvím jakési podivné Hvězdné brány. Já vím, občas lidé přichází s podivnými nápady.:-) A to nemluvím o slaďoučkých tvorech z jakési Equestrie, kteří mají zálibu v pestrobarevných veselých kostýmech a roztomilých ocáscích. Bohužel ale musím konstatovat, že jsem z důvodů pracovního vytížení nestihl první část summitu, na které prý bylo mnoho zajímavých hostů z jedné předaleké galaxie a také různých rádoby hrdinů s „kouzelnými“ udělátky, elfy (jsou to převlečení Vulkánci, ty jejich špičaté uši poznám!), trpaslíky, čarodějnice,  apod.

Pro mě bylo ale nejdůležitější zúčastnit se pravidelného summitu pořádaného Spojenou Federací Planet. Měl jsem možnost pohovořit s několika (do té doby) admirály a kapitány a nižšími i vyššími důstojníky. V závěru summitu narušil její průběh krátce i samotný Q, ale tentokrát se mu podařilo nenatropit žádné dramatické průšvihy a nakonec se ukázala jeho krátká návštěva mnohými účastníky vítána.

Večery byly věnovány zábavným pořadům, do kterých se mohl každý zapojit. Obzvláště zábavné pak bylo zpívání s jedním roztomilým Klingonem, který místo otřesných klingonských oper hrábl do strun staré dobré pozemské kytary. Pro mě byl repertoár bohužel neznámý, ale krátce se podařilo rozchodit hlavní panel, ze kterého bylo možné odečítat data. Přiznám se, že jsem to trochu přehnal se syntheholem (podezírám místní, že se jednalo o opravdový alkohol, ale důkazy jsem bohužel vypil), takže odečítání dat mi šlo poněkud hůř.

Během dne jsem absolvoval řadu zajímavých odborných přednášek a musím říct, že historie pro mě už nikdy nebude taková jako dřív. Patřím mezi krajně neempatické tvory, kteří chápou pouze přímá ústní sdělení a jakákoliv řeč těla, mimika apod. jim nic neříká. Při studování historických dokumentů věnovaných legendárním hrdinům, kteří vybudovali náš svět tak, jak ho nyní známe, jsem utrpěl zásadní šok.:-) Byl jsem konfrontován s teoriemi ohledně možných citových vztahů mezi kapitánem Jamesem T. Kirkem a jeho prvním důstojníkem panem Spockem. Jako další velmi odvážná myšlenka se mi jeví i možný vztah mezi kapitánkou Janewayovou a Sedmou z devíti.

Musím uznat, že ačkoliv s některými argumenty nemohu souhlasit, tyto přednášky mě zaujaly nejvíc, protože jsem o těchto tématech nikdy nepřemýšlel. Jakkoliv se mi mohou zdát závěry těchto teorií odvážné (až kacířské), jsem rád, že jsem získal další úhel pohledu, který teď mohu aplikovat při opakovaném studování historických dokumentů.:-)

Celkově bych zhodnotil celou misi jako úspěšnou a pokud mi to povinnosti dovolí, rád se zúčastním dalšího výsadku i příští rok.

Chotěboř

admirál Fanda
autor: Fanda
vydáno: st 15. července 2015
přečteno: 4005x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Moje ohlédnutí za odznáčky  -  út 7. července 2020
Pět let aktivně mezi Trekkies  -  út 9. června 2020
Seriál Picard - dojmy  -  ne 5. dubna 2020
Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?  -  so 1. června 2019
Star Trek je naděje  -  út 4. prosince 2018
Rozpory mezi fandomy  -  so 25. února 2017
Jak jsem se ke Star Treku dostala  -  čt 23. února 2017
Star Trek a Netflix  -  po 23. ledna 2017
Pan Spock  -  po 19. září 2016
Charakteristika idolu – Dat  -  so 9. dubna 2016
PFko po klingonsku  -  so 26. prosince 2015
Vánoční přání  -  út 22. prosince 2015
Já a můj letošní advent  -  ne 6. prosince 2015
Píseň z Nové generace, díl Zraněný  -  so 5. prosince 2015
Objevování exoplanet  -  pá 24. července 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG