Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

TOSka 1 a filmy s Kirkem už brzy na Blu-rayi [FOTO]

po 16. února 2009      autor: little borg      přečteno: 5759x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

kapitán flotily Johanson
Johanson - po 16. února 2009 - 21:35
Tedy: Jsem na vahách. Po přečtení bonusů přemýšlím, jestly by mě ty co neznám zajímaly. Nebo jestli se ty staré budou nějak lišit, například více vymazaných scén a pod.

také by mě zajímalo zda STI, STII budou pouze originální verze nebo stejné Director's verze filmů, které vyšly na DVD se 2 disky.

Je velká škoda, že TOSka nevyjde v tomto formátu ve stejných krabicích jako je měla v plánu vydat HD DVD... První sezónu v té edici mám a vypadá to skvěle. Podle těch obrázků tady se bojím, že krabička bude papírová... Což mě vede k tomu, že si počkám az za pár let spadne cena. Papírové krabičky nemají valnou sběratelskou hodnotu.
kapitán flotily Johanson
Johanson - po 16. února 2009 - 21:41
par two .-D: Také by mě zajímala cena. Jestli hodlají vydávat zase komplet ST. A bude-li sezóna stát opět jako dříve DVD okolo 4500,- Fiha. A pokud opět nebude mít české ani ty "nákladné" titulky (věřím, že kdyby oslovili fandy někdo jim to rád udělá i zdarma :-) )

No uvidíme nutno zvážit. Až to bude stát rozumnou cenu jistě si to pořídím. A vše se orientuje podle těchto kritérií.

1. Cena
2. česká podpora titulky
3. česká podpora dabing
4. česká podpora titulky i dabing
5. česká podpora u bonusů - společně s body 3 a 4
6. balení! Papír silné - /Plast Silné +
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 17. února 2009 - 08:08
Divnoedice: Filmy budou ve své originální podobě, tedy žádný Director's Cut ani SE. Design krabic se mi nelíbí - je to splácanina a vyloženě to jde na ruku novému Abramsovu filmu. Krabice s TOSkou je taky divná, HDDVD balení bylo lepší.
nadporučík little borg
little borg - út 17. února 2009 - 11:46
Re: Divnoedice: Já bych řekl, že mají naopak konečně designéři styl. Kolekce jsou krásné. :)
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - út 17. února 2009 - 13:55
Re: Re: Divnoedice: Na BR krabici filmů nemá absolutně, co dělat TOS font. Je to možná hezká koláž, ale nesměla by reprezentovat to, co reprezentuje. Na BR krabicách TOSky potom TOS font zase nepochopitelně chybí a je tam plácnutý jakýsi paskvil.
admirál flotily omi
omi - út 17. února 2009 - 15:40
Re: Divnoedice: Blue-Ray TOS serialu se mi libi nejvic ze vsech, co vydali. O hodne vic, nez HD-DVD verze. Co se tyce tech filmovych, tam uz je to slabsi, nektere fanouskovske verze obalu jsou porad krasnejsi. Delta by proste nemela vypadat jako nafouknuty balonek :(
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 17. února 2009 - 23:19
SE a Director's cut: No SE edice byla určena jako speciální vydání dvou DVD disků, tedy jsem ani nečekal, že nové vydání tak bude označeno. S filmy samotnými nemá SE označení co dělat.

Pokud je na tom Blu-Ray Motion Picture v puvodní verzi. (Ať už je to první kino verze, nebo druhá verze pro TV) je celkem pochybné. Director's verze co vyšla na DVD je mnohem působivější a hlavně přístupnější současnému divákovi. Ale mohly by tam být obě verze, možná i všechny tři verze (A každý by mohl mít jeden ze 3 existujících českých dabingů :-D )

Co se týče khanova hněvu, (mimochodem Director's Cut se týká pouze ST I a II, jedná se o verze se zásahem režiséra s jemnou či větší úpravou) By byla dost škoda původní verze. Director's Cut alespoň ve filmu objasňoval proč vlastně přinese Scotty na můstek jistého mrtvého kadeta.... Což jsme v normální verzi zrovna pochopit nemohli neznali li jsme knihu.

A pro zajímavost, v ST 6 na dvou
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - st 18. února 2009 - 08:16
Re: SE a Director's cut: Bude tam normální kino verze, a to z prostého důvodu - SE byla dělaná do 480p, ty efekty v lepším rozlišení prostě nejsou. Museli by se udělat znova. "Special edition" samozřejmě s filmem má co do činění. Je to označení změny podoby nebo revizualizace filmu. Director's Cut je potom označení jiného střihu.
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 17. února 2009 - 23:19
A pro zajímavost, v ST 6 na dvoudiskové verzi přibyly také 3 sekundy filmu. Při jmenování hlavních záporáků při splynutí mysli s valeris, se při jednotlivých jménech objevují i jejich "fotky" což v originální verzi není :-D
kapitán flotily Johanson
Johanson - út 17. února 2009 - 23:22
vzhled Blu Ray: No graficky se mi ty obaly líbí. Ale je to prostě papír. Obrázek, který si doma mohu vytisknout i já sám.

Nicméně co mě se týče nejlepší obal vzhledově podle mělo DVD vydání TAS. To je prostě nepřekonatelné!

Uvazuju spíš o tom, že si Koupím z USA DVD verze Remasterované TOS, jteré mají stejný obal jako 1 sezóna, potom si asi koupím ty Blu-Ray verze a prehodim si to do tech obalu. A to druhe asi zase střelím.... A utvrzuju se v tom čím dál tím víc.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG