Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Recenze: Star Trek neskončil, Star Trek trvá

čt 14. května 2009      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 4879x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - čt 14. května 2009 - 09:08
hmm, docela dobrý... hlavně to, že každý má na plátně své místo, je pravda... fakt to funguje a jsem moc rád...
kapitán Bedraz
Bedraz - čt 14. května 2009 - 09:58
Rozbor padoucha: Mně se velmi líbí rozbor hlavního padoucha - zasmála jsem se hodně, jak je to trefné. :-) Vlastně je Nero taková pocta všem minulým zloduchům.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kadet Heikoo
Heikoo - čt 14. května 2009 - 10:53
Byl jsem vcera na Treku s kolegy, kterym se to mimochodem velmi libilo, a byl jsem prekvapen, ze i v takovou "brzkou" dobu jako je 17:20 byl ve Village Cinemas az na nekolik mist sal skoro vyprodany! To je fajn :-)
bez hodnosti Marcus_de_Tycho
Marcus_de_Tycho - pá 15. května 2009 - 10:52
Hudba: hudba ve filmu funguje docela dobře, bohužel jsem si ji prakticky nezapamatoval s výjimkou kratické části, když se objevil nápis Star Trek. Při samotném poslechu musím říci, že je to asi nejslabší trekový soundtrack, slabší než Generations. A ano, mi se STIV ztřeštěný OST moc líbí.
kadet Heikoo
Heikoo - pá 15. května 2009 - 11:46
Trek hudba: Tak ja si rozhodne nemyslim, ze hudba k filmu je slaba. Naopak. Soundtrack je skvely, ma sice nekde "hlucha" mista, ale je to urcite nadstandard. Co se prave kvalit soundtracku tyce - pak bych nejspis kritizoval prave tu The Voyage Home, ktera je hudebne hodne slaba (az na uvodni motiv a ztrestene skladby Chekov´s Run a Hospital Chase) - samo o sobe se to proste poslouchat neda, a dale The Search for Spock, ktere je v mnohem vykradackou predchoziho The Wrath of Khan a jinak je to spis nudne na poslech. Generatations bych rozhodne nevidel tak spatne - ustredni motiv opet zajimavy, v akcnich skladbach to trochu drhne, ale treba ona chorova "vanocni" skladba je krasna... Hudba k novemu Star Treku se mi libi a ve filmu vyborne funguje - hlavni motiv je jednoduchy, snadno zapamatovatelny, a to se pocita. Dokonce i akcni skladby jsou dobre poslouchatelne a o vulkanskem motivu snad ani nemusim psat, ten je genialni... Takze u me dobry... :-)
podporučík Khan
Khan - so 16. května 2009 - 20:12
Hodnocení filmuuuuuááááá....: Teda lidi, nemám slov. Jak může někdo natočit tak suprový film, tak suprově nerespektující dědictví Genea Roddenberryho? Uhodli jste, já moc nadšený nebyl. Abrams dokázal, že o Star Treku neví nic a z inteligentní polo-zábavy udělal jen zábavu. Vizualita nádherná, postavy, které známe tak dlouho, zahrané dokonale, příběh zajímavý....ale pro mně to dohromady rozhodně nefungovalo. Určitě nejkontroverznější věc, kterou kdy ST ve své historii zažil, určitě se na film podívám znovu a určitě si ho koupím na DVD a na Blu...ale nikdy ho asi nebudu počítat mezi Star Trek. Někde jsem četl, že to je více podobně na novou epizodu Star Wars než ST. Naprosto souhlasím. Je to hořké sousto, chápu, že cena za to dostat ST zpět na výsluni nemohla být nejnižší, ale ptám se, jestli není vysoká až moc. Ukáže čas.
Co mně ale udivuje asi nejvíc, je obecné přijetí filmu již zaběhlou trekkies komunitou a snaha přehlédnout
podporučík Khan
Khan - so 16. května 2009 - 20:16
pokračování
...jeho nedostatky. Jsem snad jediný, komu připadá nový film jako špatný Star Trek? Asi jo.
kadet Dasstik
Dasstik - so 16. května 2009 - 22:48
Re: : Bohužel musím souhlasit. Tento film mi přišel jako dobré sci-fi, docela dobrá sci-fi komedie (od Galaxy questu jsem se tolik nenasmál), ale rozhodně ne jako dobrý Star Trek. Skutečnost, že se jedním filmem vlastně smaže skoro celá historie Star Treku je pro mě těžko překousnutelná. A stejně tak i styl v jakém byl natočen, ke Star Treku mi prostě nesedí.

Takovýmto odkloněním od "zdokumentované historie" (:-) ) a stylu Star Treku vznikla dle mého přinejlepším "Star trek light" alternativní verze.
Vlastně jediné pozitivum tohoto filmu pro ST vidím v tom, ž by mohli v budoucnu natočit nějaký další dobrý ST film nebo seriál.

Možná by bylo dobré udělat anketu na téma zda byl film dobrý či špatný.

Doufám, že mě za můj asi ne ojedinělý názor neubijete, koneckonců zaregistroval jsem se jen proto, abych ho tu mohl napsat :)


podporučík Lukas
Lukas - ne 17. května 2009 - 14:49
Re: : Lidi, máme mou disidentskou podporu. A pokud jde o to úbíjení za názor, tak vás můžu uklidnit, že to se tu zatím praktikuje jen občas.
podporučík Khan
Khan - ne 17. května 2009 - 09:33
Pokud by vznikla anketa, zda-li je film dobrý nebo ne...musel bych dát, že byl dobrý. Spíš by mně zajímal názor dlouhodobých trekkies (či trekkerů) jestli byl film důstojným nástupcem dědictví Star Trek. Bohužel, pokud vznikne nějaká anketa, hlasovat by mohli všichni a obávám se, že obvzláště u nás přibude spoustu nových "fandů" ST, kteří budou nepochybně hlasovat v prospěch filmu, navzdory tomu, že nebudou o ST vědět zhola nic, jen to, co viděli a slyšeli v novém filmu.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG