Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

USS Enterprise CV-6

pá 26. června 2009      autor: Riker      přečteno: 18494x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

podporučík surel
surel - pá 26. června 2009 - 07:43
Jen pár dodatků...: Ke článku bych měl jen pár detailů. U kapitána Picarda bych ani nemluvil o vystaveném modelu jako o jakési plastice, která byla v konferenční místnosti. Ano, zlatý modýlek se objevil jedenkrát v ST VIII. kde tyto "modýlky" vlastnoručně rozbil zbraní. Snad nejvíckrát mohla letadlová loď být vidět v ST Enterprise na stěně kapitána Archera, i když tam zřejmě byla CVN-65, ale to bych se dohadoval. Nicméně co se týče CVN-65, nebyla to první letadlová loď nesoucí nukleární střely, ale první loď na jaderný pohon. Takový malý rozdíl. Však i v ST IV. z reaktoru kradli radiaci. Ale jak říkám, to je jen několik detailů. :-)
praporčík Polux
Polux - pá 26. června 2009 - 07:49
USS?: USS znamená v Trek universu United Space Ship? Já myslel že to je zkratka U[nited federation of planets S[pace []Ship, nebo se UFP zkracuje jen na to "United"?
P.S. CVN-65 byla první letadlová loď s atomovým pohonem (proto to "N" v registraci), nikoliv nosič atomových střel.
Star Trek - The future already today©
bez hodnosti Riker
Riker - pá 26. června 2009 - 09:13
a) USS se opravdu vyklada jako "United Space Ship" nebo take jako "United Star Ship. Viz [link]
b) CVN je opravdu lod na jaderny pohon. Sorry. Vyraz "nuclear carrier" alias "nuke carrier" se ukazal byt zavadejici.
bez hodnosti Jozef Šamu
Jozef Šamu - pá 26. června 2009 - 09:46
cvn-65: este by som doplnil ,ze sme ju videli aj vo filme ST IV. ked na nu siel Chekov a Uhura nazbierat trochu radiacie :)
komandér Darkknight
Darkknight - pá 26. června 2009 - 09:58
CVN-65 byla opravdu prvni letadlovou lodi s nuklearnim pohonem, krome toho je take letadlovou lodi s nejvetsim akcnim radiusem z cele flotily letadlovych lodi USA.
Zajimavosti je take fakt, ze lod ve Star Treku IV neni ve skutecnosti Enterprise CVN-65, ale USS Ranger (CVN-61). Tvurci chteli pouzit skutecnou Enterprise, ta ale byla v dobe nataceni na mori.
Jinak si prihreju vlastni polivcicku a odkazu vas na <a href="[link] target="_blank">tyto clanky</a>. Sice uz jsem nepsal pokracovani jak je rok dlouhy, nicmene pokud byste o vikendu nemeli co delat :)
praporčík Ondra
Ondra - pá 26. června 2009 - 12:57
Několik dílu dokumentu jsme viděla super. Za zmínku stojí, že Enterprise CV-6 potom CV(N)-6 (jako noční operace), nebyla pouze nejvíce vyznamenanou lodí, ale také nejúspěšnější lodí vůbec. A v době kdy byla USA vtažena do války (1941) byla v záloze a byla zpět povolána do aktivní služby.
komandér Darkknight
Darkknight - pá 26. června 2009 - 15:12
V roce 1941 byla v aktivni sluzbe jako druha lod tridy Yorktown a spolu s Yorktownem (CV-5), Saratogou (CV-3) a Lexingtonem (CV-2) tvorili pater US Navy (samozrejme z uhlu pohledu po prosinci 1941, predtim byla za pater povazovana flotila bitevnich lodi, ktera vzala za sve v Pearl Harboru :))
7.12.1941 se vracela z prevozu letounu na ostrov Wake a jeji letouny se aktivne ucastnily obrany Pearl Harboru.
admirál flotily sarao
sarao - st 17. března 2010 - 22:26
Ironií je že USS Ranger (CV-61) ve skutečnosti neměla atomový pohon

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG