Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Život podľa Star Treku

út 18. ledna 2011      autor: P.A.L.O.[MS]      přečteno: 1820x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

poručík Dreil
Dreil - út 18. ledna 2011 - 18:40
Můj osobní názor? Ani ve 24. století nejsou lidé ve Star Treku hodnější než jsou teď. A asi nebudou ani o dalších 500 let dál do budoucnosti. Podle mě je lidská povaha prostě lidská povaha. Pořád tam válčí, pořád se tam zabíjí, pořád se tam hádají, pořád tam milují a nenávidí... Navíc ve Star Treku byl podle mě dost málo vidět běžný (civilní) život na Zemi než aby jsem mohl dělat závěry. Ale co píšeš o penězích, myslím že hodit problémy s financema bych chtěl hodit za hlavu každý z nás.
praporčík Ziriath
Ziriath - út 18. ledna 2011 - 19:43
Tak je to myslím tak, že většina civilního obyvatelstva se podívá do vesmíru několikrát za život a nejdál třeba na Mars nebo na Měsíc a většinu života ztvrdne na planetě nebo na kolonii. Takže ten civilní život bude víceméně stejný, lidi se nezmění. A to, co vidíme ve Star treku, je život malé části lidí, co se hodně snažili a v lepším případě na ně nevyšla červená uniforma.
A jak říkal někdo (asi Spock) v jedné z knížek, takový život je pro člověka, který je schopen opustit něco, co budoval třeba několik let a neohlédnout se.
admirál Kyle
Kyle - st 19. ledna 2011 - 17:59
Ale stejně by to bylo krásné mít doma některé vynálezy. (Třeba replikátor:-))
De profundis clamo ad te domine.
poručík Mvek
Mvek - čt 20. ledna 2011 - 21:02
Odpověď na jednu otázku můžeme domyslet, tedy jak se doktorka Gillian v budoucnosti zabydlela, zřejmě nepřežila, když jsme ji už nikdy neviděli, a to měli s Kirkem k sobě tak blízko:-D
poručík Mvek
Mvek - čt 20. ledna 2011 - 21:03
Kyle: Jenže to je přesně špatné smýšlení "bylo by krásné mít doma některé vynálezy", s takovým by člověk v takovém světě neměl. Tedy mohl by, ale ne ve Federaci:-).
 scener0
scener0 - ne 23. ledna 2011 - 00:20
replikátor? aha, to Kyle asi neviděl epizodu, kdy se Picard vrací domů zza bráchou do Francie... Pravé víno zůstane pravým vínem i ve 24. století ........ Jinak ve Star Treku se rozhodlo pro život v budoucnosti nebo např. ty epizody, kdy chtěla žít v budoucnosti ta fyzička z biosféry - díl Dokonalá společnost a pak ta jedna ufonka, jak Riker ležel ve špitále....v TNG.........atd.
 scener0
scener0 - ne 23. ledna 2011 - 00:21
teda jako...pocházeli sice ze současnosti, ale....bylo izolovaný...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG