Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Český Star Trek komiks - Life in the Milky Way

út 4. ledna 2011      autor: BERmaestro      přečteno: 6729x      komentáře: 28

Vložit nový komentář

poručík jamesjapp
jamesjapp - út 4. ledna 2011 - 13:06
Neslo by ty obrazky upravit na mensi velikost ?
(nemam zase tak rychle pripojeni a take na tom nevisim sam ..)
Dekuji
kadet Mishaczeck
Mishaczeck - út 4. ledna 2011 - 13:28
Comic Sans criminal :)
Jeden člověk nemůže změnit svět, ale všichni by se měli chovat jako by tu moc měli.
viceadmirál Shane
Shane - út 4. ledna 2011 - 15:18
Ha, komiks :). To mám radost, doufám, že bude hodně pokračování. Grafika se mi líbí.

Jen bych autorovi doporučila,aby používal jen jeden font na psaní "do bublin". Dle mne je nejlepší KOMIKA HINATA. Pokud chtěl změnou fontu vyjádřit třeba šepot, nebo jiný jazyk, to se dělá jinak.

A také mi na stránkách nefungují hlavní odkazy. KOMIX, BLOG, ARCHIV, OBCHOD. Jsou už funkční?
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kadet BERmaestro
BERmaestro - út 4. ledna 2011 - 15:47
Děkuju za ten font, dlaší kapitolu zkusím s ním, hlavní odkazy by měli být plně funkční již delší dobu :-)
admirál flotily omi
omi - út 4. ledna 2011 - 15:59
Aha, teprv teď jsem zjistil, že se všechny sekce otevírají v jednom okně pod sebe, proto to vypadá, že odkazy nefungují, pokud je člověk na blogu, musí odskrolovat celý blog, aby se dostal na další sekci, to je nešikovné :(

Tady je úžasný přehled, co a jak se vyjadřuje v komixových bublinách pro vyjádření různých typů mluvení - [link]
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál flotily Iconer
Iconer - út 4. ledna 2011 - 16:27
:-)
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
podporučík Khan
Khan - st 5. ledna 2011 - 13:20
Nechci autora demotivovat od další práce, takže to zkusím napsat jemně. Z této práce je určitě cítit láska ke Star Treku, snaha a nasazení, nicméně také uspěchanost, nelogičnost a nepromyšlenost. Komiks není jen o pěkné grafice. Tak třeba o lodi se mluví jako o Bowney avšak na přídi je vidět nápis Bowneyer A, na začátku je loď Intrepid a na konci Akira, na začátku je kapitán (detail: dvě pecky nejsou kapitán) chlap, pak asi bezpečák, nebo co, na konci žena...takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Pokud se třeba jedná o jinou loď, hodilo by se to napsat nebo na to čtenáře nějak upozornit. Opravdu rád bych autorovi napsal, jak výbornou odvedl práci, zatím dá říct jen to, že je na začátku hodně dlouhé cesty. Ale doufám, že se bude dál snažit.
poručík Tommy
Tommy - st 5. ledna 2011 - 15:43
"Kurva" ve Star Treku? Absolutní novinka :-)
viceadmirál Shane
Shane - st 5. ledna 2011 - 15:53
Ten v té zelené uniformě není kapitán lidi, ale hodností kapitán od mariňáků, ale i tak by měl mít tři pecky. Zde jsou hodnosti mariňáků Hvězdné flotily - [link] .
Mne spíš zarazilo, proč má komandér na sobě uniformu z TOSky. To je docela zásadní chyba.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
viceadmirál Shane
Shane - st 5. ledna 2011 - 15:58
Khan: A ta loď na konci je jiná, než na začátku, protože jde o jinou loď. ALe je fakt, že by to v komiksu mělo být zdůrazněno, aby se čtenář neztratil. Píše se to většinou do rohu obrázku. Chtělo by to betatesting, než se vypustí final verze.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
admirál flotily Iconer
Iconer - st 5. ledna 2011 - 16:31
Taky jsem to pochopil tak jako Shane. Je to jasně jiná loď. Asi ta co "byla blíž". Vidím za tím komiksem tolik práce, že jsem ani nekomentoval ty nejasnosti. Kvalita obrázků se mi líbí, ale jenom proto, že mám rychlé připojení. Těším se na další kapitolu... ;-)
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
podporučík Khan
Khan - st 5. ledna 2011 - 16:47
Kapitán od mariňáků? Tato informace schovaná v prapodivném dialogu v lodní jídelně je zavádějící.
Nechci tady ale rozebírat vady na kráse a je milé, že se aspoň někdo snaží něco udělat, za což buď autor pochválen, ale spíš než faktické chyby světa Star Treku (které se vždy dají přičíst autorské licenci) mně zaráží zmatenost toho všeho. Čtenářovi se prakticky nic nevysvětlí, jen se tu háže pojmy a dojmy.
kadet BERmaestro
BERmaestro - st 5. ledna 2011 - 22:01
Děkuju za kritiku, a děkuju za to že je konstruktivní :-) Na konci kapitoly je to jiná loď s jinou posádkou. S USS Browneyer byl jiny problem anglicky překlad tohoto slova je poněkud nelichotivý a tak jsem ho musel nekdy za polovinou změnit. bohužel jsem si to neuvědomil dřív. A ohledně hodnosti kapitána mariny jsem vycházel z trochu jiných zdrojů [link] . co se týče komandéra v šatech, důvod byl jediny a to estetický, podívejte se např na deanu troi v TNG :-)
podporučík Lukas
Lukas - st 5. ledna 2011 - 23:03
V komixu mají docela dost začátečnických nedokonalostí, ale hodnosti špatně nemají. To co má ten mariňák nejsou 2 pecky ale tohle: [link] Autoři komixu se evidentně pro hodnosti mariňáků inspirovali u hodností US Marine Corps ([link]), což je jedině logické když hodnosti HF vycházejí ze systému hodností US Navy ([link]). Problém s touto inspirací ovšem je, že ty hodnosti obsahují americké národní symboly ([link]). Relativně dobře to vyřešili na této fanouškovské stránce: [link] i když já kdybych měl navrhnout hodnosti pro mariňáky, tak bych to možná udělal ještě jinak.
podporučík Lukas
Lukas - st 5. ledna 2011 - 23:04
Každopádně ve ST nikdy nebyly mariňáci ukazováni, natož aby bylo specifikováno, jestli jsou mariňáci nějakou divizí Hvězdné flotily (to by znamenalo vlastní barevné odlišení, ale jinak stejný systém hodností, stejné uniformy - něco jako jednotky SEAL uvnitř US Navy) a nebo jestli mariňáci jsou samostatnou ozbrojenou složkou existující paralelně vedle Hvězdné Flotily podobně jako v USA, kde vedle sebe existují US Army, US Marine Corps, US Navy, US Air Force a US Coast Guard nebo v Česku kde máme Pozemní síly a Vzdušné síly. (Pokud by mariňáci Federace byli samostatnou složkou, potom by měli zřejmě vlastní uniformy, vlastní hodnosti, eventuelně by mohli mít stejné či podobné barevné rozlišení jednotlivých divizí.)
podporučík Lukas
Lukas - st 5. ledna 2011 - 23:14
A... koukám, že než jsem dopsal svou menší esej, autor už k hodnostem odpověděl... :-)
Ještě pár poznámek:
1) Do těch mejch linků se mi zahrnuly i koncové závorky a tečky za větou, takže aby linky fungovaly, je třeba z jejich konců odstranit přebívající znaky. Kdyby mi ty linky někdo z adminů opravil, bylo by to prima.
2) Pokud jde o Deannu Troi, tak na svoje šaty dostala zvláštní povolení od kapitána a pokud by neplnila funkci lodní poradkyně, tak by jí kapitán asi nevyhověl.
3) Je to drobnost, ale řekl bych že dřevo v kajutě (i třeba falešné) je poněkud velký luxus na loď třídy Intrepid.
admirál flotily omi
omi - čt 6. ledna 2011 - 01:12
Lukas: linky opraveny
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Johanson
Johanson - čt 6. ledna 2011 - 07:27
Lukas:

Musím tě bohužel trochu poupravit. Mariňáci v ST samozřejmě jsou. A to buď v podobě M.A.C.O. , jak je vidět v ENT, a nebo

a to především například v ST 5 kde se objevují úplně poprvé. Mají tmavě modrou barvu, narozdíl od jiných ciž je vidět například zde: [link]

Jejich hodnosti se ovšem od hodností lodi nijak neměnily a v této době užívaly hodností s tím srovnatelných, tedy včetně Poddůstojnických. Bylo tak učiněno za předpokladu, že i Mariňák může dosáhnout hodnosti kapitána. A za toho předpokladu že i Praporčík je vlastně důstojník. Tedy já osobně nemám s hodností kterou uvedl autor žádný probém a oslovení kapitán jsem si nechal spíše jako oslovení funkcí v jednotce...
podporučík Lukas
Lukas - so 8. ledna 2011 - 05:46
Johanson: Ajo, při psaní toho druhého odstavce jsem na MACO zapomněl, takže abych tu větu poupravil: v době Federace mariňáci nikdy ukázáni nebyli. Pokud vím, tak ve ST5 nebylo řečeno, že se jedná o mariňáky. Evidentně to byli nějací 'ozbrojení hoši', ale to, že to byli mariňáci ve smyslu pozemních sil Federace, to je spíš fanouškovská dedukce.
[link] To, co bylo vidět ve ST5 se podobá něčemu jako jsou jednotky SEALs v US Navy, proto stejný systém hodností, stejné uniformy a vlastní barva. A je docela možné, že v době TNG by tyto jednotky už zase nosily žlutou barvu, vzhledem k tomu, že v TNG (a i v TOS a ENT) rozlišovali jen 3 barvy a do nich se (bohužel) musely vejít všechny divize HF.

Pokud jde o MACO, tak to byla ozbrojená složka která byla samostatná, mimo Hvězdnou Flotilu. Proto měli i vlastní uniformy i hodnosti. MACO a HF fungovali spolu na Zemi podobně jako fungují US Navy a US Marine Corps.
...
podporučík Lukas
Lukas - so 8. ledna 2011 - 05:48
...
Je otázkou, jestli Federace při svém vzniku od Spojené Země adoptovala do svých služeb kromě Hvězdné Flotily i jednotky MACO. Bylo by logické, aby Federace měla kromě HF i nějakou tu pěchotu, ale nikdy tam žádnou neukázali a to ani v období války s Dominionem. (Pravděpodobně na pěchotu tvůrci neměli dostatek peněz v rozpočtu.)

A pokud jde o toho kapitána v komixu, tak nevim rozuměl správně té poslední části tvého 3. odstavce, ale v tom komixu je to evidentně tak, že je tam postava s pěchotní hodností kapitána. V porovnání s hodnostmi HF je jeho hodnost ekvivalentní hodnosti poručíka HF (tzn.nadporučík HF už je nadřízeným kapitána pěchoty).

...
podporučík Lukas
Lukas - so 8. ledna 2011 - 05:48
...
Moje komentáře, které jsem tu psal, měly sloužit k tomu, že pokud tvůrci komixu tam chtějí mít mariňáky s vlastními hodnostmi, tak z logiky věci, které se víceméně drželi i tvůrci ST, by tito mariňáci neměli spadat pod HF ale měli by být samostatnou ozbrojenou složkou existující paralelně vedle HF. Každopádně protože téma mariňáků Federace nebylo ve ST nikdy moc podrobně rozpracováno, tak mají tvůrci tohoto komixu víceméně volnou ruku v tom jak si své mariňáky zařídí.
viceadmirál Shane
Shane - so 8. ledna 2011 - 10:48
Lukas: Máš pravdu, dle hodností jde o pěchotu, ale na netu lze najít několik stránek, kde jsou mariňáci Hvězdné flotily rozpracováni a mají také pěchotní ekvivalenty hodností. Což je sice, jak říkáš, špatně, ale já bych jim do toho zas tak moc nerýpala.

Dle zvolení zelené barvy na uniformě, bych řekla, že autor komiksu se inspiroval právě jednou z těchto stránek. Takže v tomto komiksu jsou mariňáci HF součástí HF :). Doufám, že jsem to pochopila správně. A ano, nejde o canon, ale to přece není na škodu, že.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
viceadmirál Shane
Shane - so 8. ledna 2011 - 10:50
Teď o tom tak přemýšlím, takoví mariňáci Hvězdné pěchoty, to vůbec nezní špatně ;).
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kapitán flotily Johanson
Johanson - so 8. ledna 2011 - 23:30
Lukáš: Tak já jsem nerozporoval jistou nelogičnost, celé věci. Popravdě jde mi o to, ano s hodnocením MACO souhlasím.

S hodnocením mariňáků jako takových už ne. HF, tak jak byla stvořena, byla stvořena jako mírumilovní organizace.. Tedy myslím Federaci. a HF má za úkol především průzkum, a poté obranu. A hodnosti jako takové užívají především pro to aby to mělo nějaký řád.

V zásadě rozporuji cokoli co z HF dělá vojenskou organizaci. V období války je to pak samozřejmě problém, Ale z celkem dost epizod víme, že to má co se pravidel ve Flotile týče k armádě daleko. A pokud se dodržují některé "vojenské"regule, pak už jen čistě v krajním případě. Pokud by to v HF mělo vypadat jako v armádě, pak by to vypadalo v těch epizodách a vůbec celém treku o hodně jinak :-D

Ale to je problém toho jak se to bere.. POkud budu považovat, jak by se mělo, za základ TOS, pak je to jak říkám...
kapitán flotily Johanson
Johanson - so 8. ledna 2011 - 23:36
POkud pak DS9 tak to mohou jiní pochopit jinak, ale HF by mělo být to co je vidět v TNG, a DS9 je vyjímka díky válce..

A proto jsem Sdělil tedy ST V kde tyto jednotky jsou jediné, které mají k celémů Mariňáckému komplexu nejblíže.. (Komplexem nazývám to, že některým fanům vojenské jednotky v HF chybí.. A zapomínají na to, že právě vzheldem k tomu co jsem psal nahoře, je Flotila jako taková vlastně nepotřebuje. Jako samostatné.) A to už proto, že namísto hodností se dá u HF oddělit nadřízenost funkcí. Ale to je zase zmatenější v seriálech a nejlépe opět vyřešeno v Kirk filmech. opět stejný odkaz na můj článek :-D

Ve výsledku tedy: Hodnost poručíka tedy mít může. (Přiznám se, jsem komix nečetl, tímto se omlouvám tvůrcům, ale čekám na další díl... :-D ) A oslovení kapitán s ohledem na funkci by mu pak náležet též mohlo. A to by tedy v zásadě pak musel mít v případě ST V modrý pruh s bílým křížením, co by velitel všech jednotek pozemních....
kapitán flotily Johanson
Johanson - so 8. ledna 2011 - 23:43
..
A pak by mohl být oslovován kapitáne. Stejně jako je například poručík, jemuž je svěřeno velení nějaké lodi, byl oslovován kapitánem, se stejnými povinnostmi i výsadami. A o tuto přichází pouze s příchodem vyší šarže od kapitána výš, či poručíka výš pokud ten k tomu má pověření... A tím stejně neomezuje nic jeho pravomoci na jeho lodi. Jen nutnost řízení se rozkazů pro jeho loď. A stejně tak to bude fungovat pro toho mariňáka. Že byť má tedy nižší hodnost než kapitán plavidla, v rámci jeho akcí tedy pozemních by měl mít vyší slovo. POkud k tomu kapitán nemá jiné pověření, či pokud není ta marine jednotka přidělená právě pod velení kapitána... A nebo by to pak musel být speciálně vytvořená jednotka, jak říkáš ty s vlastními hodnostmi a pod.. Ale krom ENT MACO a STV jsme je nikde neviděli, a pozemní jednotky jako takové už pak jen ve hře New Worlds...
podporučík Lukas
Lukas - út 11. ledna 2011 - 01:34
Johanson: Já taky nerad slyšim pokud se o Hvězdné Flotile mluví jako o armádě (definice HF ze ST11 mě docela nadzvedla) ale zase čistě mírová organizace to není. Je to evidentně hierarchicky organizovaná organizace (podobně jako armáda, policie nebo hasiči) a jedním z jejích hlavních úkolů je i vojenská obrana Federace. Tenhle úkol plnila už v TOSce. Ale od obyčejné armády se bezesporu zásadně liší už tím, že klasická armáda má jediný hlavní úkol - obranu - a když armádě tenhle úkol odebereme, tak už to není armáda, zatímco HF má těch hlavních úkolů víc (průzkum, výzkum, policejní činnost, etc.) a když jí odebereme kterýkoliv z těchto úkolů, tak to stále ještě bude HF. Určitě nesouhlasím s tim, že by vojenské povinnosti byly pro HF okrajovou záležitostí. Koneckonců Federace by se bez nějaké obrany neobešla, ale souhlasím s tim, že o HF se nedá mluvit jako o obyčejné armádě.
podporučík Lukas
Lukas - út 11. ledna 2011 - 01:44
...
Pokud jde o to, jak říkáš, že funkce je nadřazená hodnosti, tak to je samozřejmě pravda. Akorát to není předmětem této diskuze, protože postava v tomhle komixu opravdu nemá funkci kapitána. Je to pouze jeho pěchtní hodnost.

A mimochodem, taky se mi moc nezdá ta snaha některých fanoušků doplňovat do HF čistokrevné vojáky.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG