Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Nemesis dnes na Nova Cinema

st 16. února 2011      autor: axiom      přečteno: 6149x      komentáře: 18

Vložit nový komentář

bez hodnosti Kodiak
Kodiak - st 16. února 2011 - 12:09
Mne osobne sa Nemesis pacil tiez.Na rozdiel od posledneho "moderneho"star trek nepodarku,ktory som videl len raz a viac ani nemusim.
nadporučík little borg
little borg - st 16. února 2011 - 14:35
Nemesis mám taky rád. :) Má pro mě zajímavou atmosféru a líbí se mi herecké výkony. Na nový Star Trek J.J. Abramse ovšem taky nedám dopustit. Po prvním zhlédnutí jsem byl sice v rozpacích, po čtrnáctém už ale byly dojmy na 1000 % pozitivní. :)
viceadmirál Shane
Shane - st 16. února 2011 - 15:57
Nemesis mám ráda. Po první projekci jsem sice byla mírně zklamána, ale teď patří k mým nejoblíbenějším :).
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - st 16. února 2011 - 18:42
Vzhledem k tomu, že v Nemesis chybí jakákoli postava, která by tam měla být (Sela, Spock, Saavik), řadím Nemesis na poslední místo klasických filmů. Pořád je to ale mnohem lepší než Abrams.
podporučík David
David - st 16. února 2011 - 19:22
Když jde o těšení se na Star Trek, leží Nemesis na druhé příčce odspoda. Ale i kdyby vysílali mé nejoblíbenější Generations nebo Insurection, ve 21:55 už jsem polomrtvej resp. úplně tuhej.
A když už zmiňuju oblíbenost, trochu nerozumím tomu, proč TV už po několikáté vysílá Nemesis, a po ostatních filmech není ani vidu ani slechu (beru v úvahu české programy).
Zatímco bylo před pár lety odvysíláno všech 6 filmů Star Wars od 4. do 3.dílu, u Star Treku to nepamatuju - i když série původních filmů myslím kdysi běžela.
komodor William Kirk
William Kirk - st 16. února 2011 - 21:09
Vidím to naprosto stejně jako Telemachus.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
poručík Tommy
Tommy - st 16. února 2011 - 22:24
Nemesis je dobrý film, ale proč furt vysílají jen Nemesis? To mají licenci jen na něj??
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - st 16. února 2011 - 22:31
Ano, Nova má práva jen na Nemesis. Měla ještě Vzpouru, ale to odprodala Primě, která to semlela tuším 2x.
admirál Kyle
Kyle - st 16. února 2011 - 22:40
No já si utvářím program sám a televizi mám už téměř jen jako projekční plátno, ale je pravda, že Nemesis, není zrovna šálek mého čaje.
De profundis clamo ad te domine.
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 17. února 2011 - 01:46
Už som to sem viackrát písal, ale nemôžem si pomôcť - Nemesis je vynikajúci - dokonca môj najobľúbenejší Star Trek zo všetkých. Vynikajúce boli aj Prvý kontakt a Generations. A hoci Vzbura je naozaj trošku slabšia, rozhodne nie je zlá a tiež si ju hocikedy rád pozriem. No Nemesis je skrátka NAJ a lepší koniec pre "novú generáciu" si ani neviem predstaviť. Škoda toho komerčného neúspechu - to je pre mňa väčšia záhada než tá na Farpointe :-)
viceadmirál Shane
Shane - čt 17. února 2011 - 02:37
Commander Togo: Souhlasím se vším, jen bych na první místo dala První kontakt. Škoda toho neúspěchu, další film mohl být s Enterprise a Titanem a B4 měl potenciál překvapit :).
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 17. února 2011 - 03:03
Shane: Súhlasím! Dejový potenciál po Nemesis je obrovský. Bohužiaľ je tu jeden dosť veľký problém a to je skutočný vek hercov. Najmä v prípade Brenta Spinera je to problém. Narozdiel od ostatných hercov, on hrá postavu, ktorá vo filme nestarne, keďže ide o androida (či už išlo o Data a neskôr by to mohol byť B4). Je jasné, že všetci starneme, ale u Picarda, Rikera atď. je to normálne a vždy sa dá nejako nalíčiť tvár, prípadne zahustiť či zafarbiť vlasy. No B4 by mal vyzerať stále rovnako a donekonečna sa to so Spinerom jednoducho nedalo maskovať. Takže to, že vo filme umrel práve Data sa mi zdalo aj z tohto pohľadu celkom logické. To že tam dali akoby novú Spinerovu postavu, čiže B4, je skôr kvôli predstavivosti fanúšikov, aby mali stále maličkú nádej resp. aby nebola strata Datu až taká bolestná. Takže pokračovanie vidím ako takmer nereálne.
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 17. února 2011 - 03:06
Niekedy neskôr by možno mohlo vzniknúť pokračovanie, ak by išlo o počítačom vytvorený film. Dovolím si tvrdiť, že časom sa budú robiť pokračovania niektorých slávnych filmov celé na PC, kde budú tváre slávnych predstaviteľov digitálne omladené a celý film bude prakticky digitálny. Možno to nebude mať 120 min. ale trebárs len 50 min. Uvidíme čo budúcnosť prinesie. Ináč dosť by ma zaujímalo aká bude vlastne tá loď TITAN. Vie niekto aká to je trieda lode? Tuším je by to mala byť trieda Prometheus ???
praporčík Polux
Polux - čt 17. února 2011 - 09:33
Commander Togo: Jde o průzkumníka třídy Luna, kombinace to talíře & trupu z třídy Sovereign a
nových gondol & nadstavby za můstkem viz [link]
__________
Star Trek - The future already today©
Star Trek - The future already today©
kapitán Commander Togo
Commander Togo - pá 18. února 2011 - 19:23
Polux: Díky moc za ten TITAN. Nie som si však istý, či to nie je iba nejaký fanúšikovský projekt – predpokladám, že nejde o oficiálnu triedu lode TITAN – ale možno áno? Viem isto, že na nejakej nemeckej stránke sa v súvislosti s loďou USS TITAN spomínala trieda Prometheus, ale možno len v súvislosti s možnosťou rozdelenia na tri samostatné časti lode, tak ako je to v prípade Promethea. Ktovie?
podporučík Lukas
Lukas - pá 18. února 2011 - 19:43
Třídu Luna vytvořil Sean Tourangeau a přihlásil jí do soutěže Starship Titan Design Contest pořádané knižním vydavatelstvím Simon & Schuster, Inc, které patří pod CBS (majitel práv na ST seriály). Soutěž se konala za účelem získání designu pro USS Titan do knižní série Star Trek: Titan. Vzhledem k tomu, že tento design se na televizních obrazovkách nikdy nevyskytl, nepatří tedy do kánonu. Ačkoliv zmínka o USS Titanu padla na konci ST: Nemesis, což znamená že loď sama do kánonu patří, i když nikdy nebylo určeno jaké je třídy. Firma Decipher, Inc., vydávající ST karetní hru znázornila USS Titan jako třídu Prometheus. Ve ST:OnLine se lodě třídy Luna vyskytují jako vědecké lodě.

zdroj: Wiki [link]
kapitán Commander Togo
Commander Togo - so 19. února 2011 - 21:12
Ďakujem. Toto sú moc zaujímavé informácie. A to som si myslel, že sa v Star Treku pomerne dobre vyznám :-) Vidím, že ty si na úplne inej úrovni čo sa týka startrekovského kánonu. Problém asi je, že mám veľmi slabú angličtinu. Viem, že to sem nepatrí a viem že sa to tu už niekto pýtal, no veľmi by som potreboval vedieť ako sa vypočítava v star treku hviezdy dátum - stardate. Ja viem, že tu už boli odkazy na rôzne stránky, ale vždy to boli stránky v angličtine, a tak mi to bohužiaľ veľa nedalo – nejako som to nepochopil :-( Neviete nejakú stránku, ktorá sa zaoberá témou „stardate“ v češtine alebo slovenčine? Skrátka, aby som vedel nejako previesť trebárs 19. február 2011 alebo napr. 1. apríl 2379 do typického startrekovského stardate. Samozrejme dobré by bolo, keby som to vedel aj naopak, teda keď hovoria o nejakom hviezdnom dátume, aby som hneď vedel o aký pozemský rok sa jedná. Vopred dík.
podporučík Lukas
Lukas - so 19. února 2011 - 22:05
19.února 2011 = SD -312125,4
1.dubna 2379 = SD 56293,2

WikiCZ: [link]

FanWWW: [link]

Mam tu taky takový malý prográmek na zobrazování hvězdného data, jeho přepočítávání z a do klasického kalendáře. Našel jsem ho před lety. Pokud bys měl zájem, můžu poslat na mail. Každopádně ono to s tím přepočítáváním hvězdného data není jednoznačné, takže ani na ty programy nemůžeš zcela spoléhat. Tvůrci nikdy nezamíšleli vytvořit nějaký přepočet mezi hvězdným datem a klasickým kalendářem. Roddenberryho záměr byl vyprávět příběh z blíže neupřesněné budoucnosti a hvězdné datum mu mělo umožnit vyhnout se elegantně tomu aby uváděl konkrétní čas. Na Wiki jsou popsány manuály pro scénáristy jak mají do epizod to datum tvořit. Např. u TNG bylo SD z 5 číslic a 1 číslicí za desetinou čárkou. 1. číslice byla 4 a znamenala 24. století, 2. číslice znamenala číslo sezóny, další 3 číslice byly náhodné a poslední byla pro část dne.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG