Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozhovor s Janou Krčmářovou - 3. část

st 3. srpna 2011      autor: omi      přečteno: 5138x      komentáře: 19

Vložit nový komentář

komandér Sargon
Sargon - st 3. srpna 2011 - 11:24
To s těma mladšíma fanouškama, že nejsou moc na ty srazy... Já bych moc rád vždycky jel, ale jako nevydělávající si student je problém spíše z pěnězma. Jen se na ten sraz dopravit stojí docela dost :\
praporčík Fitris
Fitris - st 3. srpna 2011 - 16:44
budou se dělat ještě další rozhovory? s nekým jiným? je to zajímavé čtení :)
viceadmirál Shane
Shane - st 3. srpna 2011 - 23:51
Sargon: Vidíš tohle mne třeba nenapadlo. Asi jsem měla výhodu, že od té doby, co jsem trekkie bydlím v Praze, kde se většina akcí koná.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
admirál flotily omi
omi - čt 4. srpna 2011 - 09:03
Fitris: Další původní rozhovory zatím nechystám, z několika důvodů:
1) jsou o dost náročnější na přípravu, než jiné články
2) mají nižší počet přečtení a komentářů
3) nemám inspiraci na dalšího (pro mne i čtenáře) zajímavého kandidáta
4) bavím se zase jinými novými nápady
Chtěl jsem si spíše zkusit jaké to je, takový rozhovor udělat. Samozřejmě, že si může kdokoliv jiný nějaký rozhovor připravit a jako článek vydat.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán Bedraz
Bedraz - čt 4. srpna 2011 - 11:50
Díky za úžasnou sérií rozhovorů, skvělé počtení.
Chápu důvody pro nepokračování a velmi mě mrzí, že k nim patří i nižší počet přečtení a komentářů - to je pak opravdu nedoceněná práce! A navíc spousta fanoušků přichází o opravdu zajímavé informace z lokální ST scény, které jim žádné trekmovie.com nikdy neposkytne. :(
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kapitán Bedraz
Bedraz - čt 4. srpna 2011 - 11:55
<b>Sargon</b>: Též díky za postřeh. Jj, peníze jsou bolest, kterou si starnoucí pracující fanoušci už často neuvědomují (patřím mezi ně), ti už pláčou nad nedostatekm času. :) Navíc to má teď fanoušek těžší i s výběrem, kam se případně za úspory vydat - Kate v Praze, Festival fantazie, výstava v Postupimi...? Musím přiznat, že za mých studentských let toho bylo tak málo, že odpadalo i tohle házení kostkou.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - čt 4. srpna 2011 - 12:14
Díky za rozhovory :-).
Je fakt, že jak je teď akcí víc (což je ale super), tím víc chybí jedněm peníze a druhým čas (případně obojí). Když jsem studovala, větší akce mě slušně vysávaly, teď zase většina dovolené padne právě na takové akce.
podporučík Soong
Soong - čt 4. srpna 2011 - 12:53
Dovolil bych si take poznamku k mladsim fans. Osobne si myslim, ze se zde protinaji dva dosti neslucitelne svety. Starsi fanousci vidi fandovstvi uplne jinak nez ti mladsi. Je to dano tim, ze proste starsi fans maji praci a to, ze zaplati cca 1000kc za nejakou akci neni pro ne takovy problem, ovsem pro mladsi(ti co jsou studenti) je to neprekonatelna prekazka. Osobne jsem driv jezdil na ruzny letni akce priznivcu fantasy a nebyl problem aby tam prijelo cca 100 a (mnohem) vic lidi a takovychto akci bylo behem prazdnin opravdu mnoho. A je to dany dle meho nazoru tim, ze naklady na tuto akci byly prakticky jen v doprave.
Samozrejme si uvedomuji, ze akce typy navstevy Kate Mulgrew musi byt drahe, ale je opravdu nutne, aby byli jen takove akce? Neslo by delat mensi a levnejsi akce? Navic treba i nekde jinde nez v Praze?
admirál flotily omi
omi - čt 4. srpna 2011 - 13:21
Soong: Však ony jsou i menší a levnější akce mimo Prahu. Bohužel pořádání menších akcí mimo Prahu je spíše v rukou místních. Většinou se proto takové menší akce domlouvají pouze lokálně. Jinak by to nemusela být zas tak menší akce a zvyšovaly by se náklady.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík Soong
Soong - čt 4. srpna 2011 - 20:03
omi: no jenze tyto akce nejsou tak "medializovany". Vzdyt prece dat na nejaky server najakou pozvanku neni nic drahyho. Je to prece o tom, mit zajem to rozhlasit verejnosti. Vim o cem mluvim, kdysi jsme poradali (fantasy) akce, na ktere jezdilo okolo cca 100 lidi. Bylo to proste o tom, ze jsme chteli aby tam prijeli, tak jsme vsady mozne davali info a porad lakali lidi...
admirál flotily omi
omi - čt 4. srpna 2011 - 20:26
Soong: Tak proč nezkusíš takovou akci uspořádat pro trekkies?
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
podporučík Soong
Soong - čt 4. srpna 2011 - 22:35
omi: Odpoved je jednoducha. Samotnymu se me do toho nechce. I mala akce je potreba planovat ve vice lidech a momentalne me ted nikdo nenapada, koho bych k necemu takovemu oslovil...
viceadmirál Shane
Shane - pá 5. srpna 2011 - 03:20
Soong: My pořádáme i menší akce, které nejsou cenově náročné. Třeba teď bylo herní setkání, kde se platilo pouze 20,- Kč za vstup. Nebo pořádáme různé výlety, které jsou zadarmo, nebo za dopravu. Ale vše je v Praze, protože bydlíme v Praze. Akce jinde musí organizovat místní. Můžeme jim v tom pomoct, třeba co se týče propagace, ale impulz musí přijít od nich.

Pamatuji se, že před několika lety jsme se snažili zorganizovat něco mimo Prahu, ale když nakonec ani nepřišli někteří místní, kteří se nejvíce dožadovali setkání mimo Prahu, dost nás to zklamalo. Ono organizovat akci ve městě, kde nebydlíte je dost náročné :(.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
admirál flotily axiom
axiom - pá 5. srpna 2011 - 08:00
My se snažíme v Ostravě a okolí organizovat takové menší akce také, cenově nejsou náročné určitě a propagaci mají většinou dobrou - minimálně zde na Trekkies, na Subspace, mnohdy i v regionálním tisku.
Jsem člověk a žiji mezi lidmi
podporučík Soong
Soong - pá 5. srpna 2011 - 19:07
Shane: Na to herni setkani jsem chtel moc prijet, bohuzel me to nevyslo casove a abych byl uprimnej je to pro me do Prahy dost drahy(Brno-Praha min 200kc za jednu cestu, navic tam nemam pak kde pripadne prespat atd.)
Prosim, nechapejte me, ze to jen kritizuju. To ne. Jen proste jsem chtel napsat, ze tu jsou proste dve skupiny fans a proste ne pro vsechny to je uplne cenove prijatelny.... A pak me proste prijde trochu nespravelivy mluvit o tom, ze tu neni zajem o ruzny setkani...
axiom: jj. nekolik vasich akci jsem zaregistroval, bohuzel Ostrava je pro me stejnej problem jako Praha :(
praporčík Fitris
Fitris - út 9. srpna 2011 - 20:20
díky!
viceadmirál Shane
Shane - st 10. srpna 2011 - 03:48
Soong: V pohodě, jen jsem chtěla vysvětlit, proč organizujeme většinu věcí v Praze. Samotnou mne mrzí, že není víc akcí v jiných městech. Tedy krom Ostravy, ty musím pochválit. Tam je místní buňka neuvěřitelně činorodá ;).
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - ne 9. října 2011 - 13:06
Zajímavý rozhovor, který mě vlastně také vrátil k otázce "jak jsem se k tomu vlastně dostala." Vůbec k občasným návštěvám conů a ST... No, nebýt netu a náhody, tak by to nešlo. Třeba tady v Příbrami žije nějakých čtyřicet tisíc lidí, asi. A moje jediné veřejné setkání se ST bylo, když jsem šla jednou v čase maturáků kolem zdejšího kulturáku a zrovna tam při nástupu nějaké třídy hrála úvodní melodie z DS -:))). Tak to jsem se opravdu na chvíli zastavila a koumala, jestli mě uši neklamou. Ale vyloženě někoho, s kým bych někam jela, když nepočítám nevypočitatelnou a většinou línější kámošku, která veřejnost vyhledává méně než já, nemám. Jestli je tu nějaký Příbramák, tak se mi ozvěte, alespoň pro ten pocit, že tu nejsem sama :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál Fanda
Fanda - čt 28. května 2020 - 19:04
Krásné rozhovory :-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG