Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

John Eaves – profesionál se srdcem fanouška

st 2. listopadu 2011      autor: Carth22      přečteno: 8209x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

komodor William Kirk
William Kirk - st 2. listopadu 2011 - 20:40
Nemohu si pomoci, ale mě se Eavsova práce pro Star Trek příliš nelíbí. Světlou výjimkou je Enterprise E a její raketoplány. Tedy pokud to srovnám s designem Ricka Sternbacha, Grega Jeina nebo Okudových. Samozřejmě ve srovnání s abramsodesignem na mě Eavsova práce působí jako "malý zázrak".
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kadet tomix
tomix - čt 3. listopadu 2011 - 04:27
jo, diky za tento dlhy clanok, ja som bol vzdy velky fanda Johna Eavesa
kadet tomix
tomix - čt 3. listopadu 2011 - 04:58
tak, som si to precital cele, a musim povedat, John je borec, Enterprise-E, kapitanska jachta, Son´a lode, Scimitar, Valdore, proste vsetko moje oblubene dizajny
admirál flotily omi
omi - čt 3. listopadu 2011 - 15:30
Nádherný článek, moc děkuji. Přestože Drexlerovo dílo je mi bližší, i Eaves má v portfoliu hodně pěkných návrhů. Je úžasné, když někdo najde svou práci snů. Je vidět, že to stálo hodně dřiny, ale určitě to stálo za to.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán Carth22
Carth22 - pá 4. listopadu 2011 - 07:32
Jsem rád, že se článek líbí. I já se musím připojit k převládajícímu názoru, že je mi Drexler bližší. Kdybych si mohl vybrat s kým zajít na "jedno" tak by to byl určitě Doug Drexler. Eavese obdivuji za jeho dílo a především Enterprise E, ale zpočátku mi byl jako člověk určitým způsobem nesympatický. Ale pustilo mě to, když jsem zhlédl několik videí s rozhovory s Johnem a viděl jsem ho se smát se a se zaujetím a láskou mluvit o své práci. Teď už ho beru jako fanouška co měl to štěstí pracovat na Star Treku, ale je oproti Drexlerovi trochu víc uzavřený a nevykecává se na svém blogu historkama z natáčení tak moc jako Doug... Abych tak řekl Drexler je pořád šťastné dítě co pracuje ve vysněné říši kouzel do které se musel vypracovat a najít svou cestu. A Eaves je profesionál přístupem i svou tvorbou, který přijímal Star Trek za inspiraci a nakonec měl to štěstí ho i sám vytvářet.
admirál flotily axiom
axiom - pá 4. listopadu 2011 - 18:10
Krásný článek, díky.
Jsem člověk a žiji mezi lidmi
kapitán Bedraz
Bedraz - po 7. listopadu 2011 - 09:20
Skvělý článek! Protože se apriori o designy nezajímám, sama bych tyto informace nevyhledávala, byť při čtení zde vídím, že stojí za pozornost a rozšiřují Star Trek obzory.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG