Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Znovu se pouštět tam, kam před 45 lety...

út 17. ledna 2012      autor: omi      přečteno: 5737x      komentáře: 12

Vložit nový komentář

admirál flotily Margh
Margh - út 17. ledna 2012 - 09:45
OK tak teď by mě zajímal barvitě převyprávěný příběh Amok Time (ze Spokovi a Uhuřiny ložnice ;) ), ale musím říci, že bych si je rád přečetl.
viceadmirál Sokar
Sokar - út 17. ledna 2012 - 10:34
Oni snad opravdu vydojí každou kapičku. Dobře vzali reálie a jména původního seriálu, protože je lidé znají. Udělají reset linie, aby se mohli oprostit od staré, můžou tedy cokoli. Co budou dělat? To co předtím:o( Teď už mě ten Khan ve druhém filmu fakt nepřekvapí..aneb wow...let´s do it again.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - út 17. ledna 2012 - 18:20
Abrams je zlo pro StarTrek. Je to treko vrah.
podporučík Lukas
Lukas - út 17. ledna 2012 - 20:48
Když jsem po shlédnutí ST 11 ...tedy... ST2009 ...tedy vlastně... ST 1 předpovídal k čemu to směřuje, tak mi někteří říkali, že to vidim příliš pesimisticky a že tomu mam dát šanci. Jenže ono není nic těžkýho předpovědět bouřku, když už je zataženo a fouká to.

Dřív se komixy do kánonu vůbec nepočítaly, takže takovéhle příběhy nepředstavovaly žádný problém, ale vzhledem k silnému vztahu Orciho a Kurtzmana ke komixům se dá očekávat, že ST2 jim bude dost podobný. Ostatně celá jejich filmová tvorba je taková dost komixová. A to je něco co ke Star Trkeu prostě nepasuje.
komodor William Kirk
William Kirk - út 17. ledna 2012 - 21:25
Hlavně aby se u "děje" nemuselo myslet, ale vypadalo to cool. Jako ST09... Ale k Treku to "myšlení" jaksi patří...pardon, patřilo. Podle mého je Abrams Trek pro Star Trek totéž jako Emmerichova Godzilla pro japonskou Godzillu.
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
admirál flotily omi
omi - út 17. ledna 2012 - 22:05
Lukas: Osobně mám komixy rád a několik skvělých startrekových komixů vlastním. Když se udělají dobře, ST a komixy jsou skvělý mix.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kadet cairo
cairo - st 18. ledna 2012 - 09:11
Když sem před dvěma lety napsal že Star Trek jako takový skončil, tak jsem byl málem ukamenovaný. Nic proti komixům nemám, ale proč recyklují starý vesmír a nenechají ho odpočívat v pokoji, když se na něj vykašlali. A k novému filmu, ten bude stejný jako ten předchozí, neboť tito pánové scénáristi ještě žádný inteligentní scénář nevypotili. A Abrams tomu taky nepřidá.
bez hodnosti Rici_Taylor
Rici_Taylor - st 18. ledna 2012 - 09:59
:) ten nabušenej sušák na ruce jsem vyzkoušel v jednom sushi baru v Brně :)....luxusní věc ;)
viceadmirál Shane
Shane - st 18. ledna 2012 - 15:56
Já mám komiksy ráda a ty Star Trekové obzvlášť. Ale tady mi vadí celková koncepce restartu. Když již vytvořili alternativní linii, myslela jsem, že proto, aby mohly vymýšlet nové příběhy. A musím říct, že jsem se na ně i těšila. Ale jestli budou další filmy jen přepisy již natočených Star Treků, je to hrozná škoda. A absolutně mi uniká, proč si dávali práci s alterlinií a prostě nenatočili remake :(.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
podporučík Urza
Urza - st 18. ledna 2012 - 22:52
Já mám komixy rád a rozhodně se nebojím zpracování ST v této podobě. Ale souhlasím s Omim, scénář se musí fakt dobře napsat a bude to dobrej mix - u posledního filmu se mi to opravdu líbilo.
U těhto komixů mě ovšem zaráží, že když si pučili starý díly, proč je taky neupravili ale jen prostě znovu přepsali :-( Mohli je upravit, aby to nebylo pouhé opakování, ale přidat i něco nového...
admirál flotily omi
omi - čt 19. ledna 2012 - 08:54
Urza: Oni je ale upravili :) Zkrátili je a některé věci se dějí jinak.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán OK Aia
OK Aia - ne 22. ledna 2012 - 02:44
Abramsova alternativní linie mi nevadí, TOS je dobrá a je zbytečné ji přepisovat. ST 2009 je pro mě prostě nový film.
Doufala jsem (a stále doufám, protože tyhle komixy přece nejsou scénář JJ), že tam bude děj úplně jiný, maximálně že bude nějaký společný prvek, který protne ty časové linie... Takže tyhle komixy z článku moc nechápu, je to asi přesně to, co bych s novým ST nedělala.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG