Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Množství Star Treku větší než malé

čt 2. února 2012      autor: Samuel_Thorn      přečteno: 2815x      komentáře: 11

Vložit nový komentář

kapitán Bedraz
Bedraz - čt 2. února 2012 - 09:47
To je skvělý nápad! Moc se mi líbí - a je super vidět, že Star Trek se poslední dobou v TV pěkně zabydlel. :)
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
admirál Kyle
Kyle - čt 2. února 2012 - 11:03
Jo jo, je to skvělé, jen kdybych měl čas to sledovat. :-(
De profundis clamo ad te domine.
 Marvin.42
Marvin.42 - čt 2. února 2012 - 14:02
nápad super. Bohužel toho času není tolik.
PS: kéž by taky třeba někdy zopákli TOSku... ale to voni néééé.
podporučík Lukas
Lukas - pá 3. února 2012 - 00:30
Řekl bych, že je dobrým znamením, že to vysílají v takovém množství, i když my na to nemáme čas. Značí to, že i mimo fanouškovskou komunitu je o to dostatečný zájem. A když ten zájem bude růst, tak se můžem dočkat i TOSky. Třeba té remasterované.
komodor William Kirk
William Kirk - pá 3. února 2012 - 17:32
Jj, remasterovanou TOSku česky bych si dal :-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
podporučík surel
surel - so 4. února 2012 - 14:12
Je pěkné, že je tolik Star Treku na TV obrazovkách, ale docela bych ocenil dodabování a odvysílání zbývajících 4 sezón DS9. Nevíte někdo nějaké bližší informace, jestli vůbec AXN tuto sérii odvysílá?
admirál pcermis
pcermis - so 4. února 2012 - 15:26
Dabing DS9 na AXN je dost tragický já měl zato že si to dabovaly sami ale je to ten prapůvodní dabing ted nevím zda Primy nebo Novy ale to je děs nato se nedá koukat :-(
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
podporučík Lukas
Lukas - so 4. února 2012 - 16:04
Ten původní tragický dabing měli použít jen v první sezóně, ostatní měli po drobné intervenci nás trekkies předabovat a společně s tím měli předabovat i první sérii a tento nový dabing použít při reprízách.

Ze začátku to vypadalo velmi slibně. Aspoň teda v rámci možností. Na překladu pracoval dokonce i David Bursa (ten zajišťoval smysluplnost překladu už u TNG, VOY, TOS i ENT). Pak se to ale začalo zadrhávat. Nejdřív se dabingové studio zbavilo Bursy, čímž kvalita překladu klesla a teď to vypadá, že k nadabování všech sezón snad ani nedojde. Tedy aspoň podle informací, co mám.

Je to fakt tragédie, protože místo jednoho rozumného dabingu, jako je to u VOY, TOS, ENT i TNG tu budeme mít už dva nekvalitní půl-dabingy pro DS9.
podporučík surel
surel - ne 5. února 2012 - 16:43
No, tak nezbývá než si prostě zvyknout, že DS9 prostě dobrý český dabing mít nebude a koukat se na seriál v originále. Chjo, docela mne to zklamalo, protože si myslím, že např. na Enterprise AXN odvedlo dobrou práci. Nu což se dá dělat.
kapitán flotily Johanson
Johanson - po 6. února 2012 - 14:17
DS9 dabing. Info: originálně: 1 sezóna NOVA, 2a3 sezóna PRIMA. AXN Vysílo a vysílá 1 sezónu s dabingem NOVY, 2a3 s vlastním, přičemž jen pro druhou byl přítomen Bursa a pro 3 už ne. Z třetí sezóny je jasné že dabing je nejen přeložen špatně jako dříve u Primy, ale dokonce i hůře, navíc je vidět celkem evidentně že se při dabování jede na první dobrou be ohledu na přeřeky dabérů. Za což může jednoznačně dabovací studio! A s AXN co by ochotným platícím zákaníkem se to má tak, že mělo víc tlačit na kvalitu. Nicméně již od začátku nám mohlo být jasné že další 4 sezóny ani nepoběží, protož eprvní vyjádření AXN bylo odvysílat jen to co je nadabované, že se pustili do dabingu 2 a 3 seóny je bylo vyústěním nátlaku, že původní dabing nikoho neajímá a protože už s epočítalo s tím že dál se vysílat nebude byl bursa odejmut hne dpo druhé sezóně aby se ušetřilo! V zásadě šlo jen o sliby, aby jste si platili kabelovku. U mě tímto počinem AXN co by potencionálně placená TV skončila :-)
komodor Leiah
Leiah - čt 23. února 2012 - 19:04
Osobně mám pocit, že dotazy na DS9 se AXN rozhodla řešit mazáním. Jeden den se dotaz na seriál objeví a další už tam není. Tak aspoň žádný další nátlak nehrozí... Osobně jsem s tímto kanálem taky skončila. A ENT sleduju na Primě :)
Některé věci na světě fungují jen proto, že mají svá tajemství.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG