Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Všetkých sedem sezón TNG v HD v roku 2015 - ostatné seriály sa zvažujú

čt 1. března 2012      autor: Commander Togo      přečteno: 2125x      komentáře: 17

Vložit nový komentář

admirál pcermis
pcermis - čt 1. března 2012 - 12:24
A není to trošku pozdě? V dnešním tempu nasazování nových technologii tak si stejně nepomohou protože v roce 2015 to může dopadnout tak že HD signál bude jako dnes analogové vysílání nebo VHS kazeta.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál flotily omi
omi - čt 1. března 2012 - 12:30
Nevěřím tomu, že by se během 3 let Blu-ray přestal používat. Technologie může jít kupředu jen takovým tempem, jakou ji lidé zvládají nakupovat. Však se stále kupují DVD. Navíc převod do jiného digitálního výstupu už by nemusel být zas takový problém.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál pcermis
pcermis - čt 1. března 2012 - 12:36
To máš pravdu ale mně zase tahle prodej téhle techniky živí a když vidím jak rychle CRT telky nahradily LCD které zároveň nahradily LCD s LED podsvětlením a tím pak FullHD kde se ta doba neustále zkracuje to samé VHS tady bylo přes 20 let DVD už po 6 letech možná i méně má náhradu v BR je tady na plno 2-3 roky a už se mluví o dalším stupni rozlišení v TV a o nástupci BR :-)
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet captain
captain - čt 1. března 2012 - 13:32
Já se nato těším moc, a rád si počkám. Pro každého Trekkie by kvalita vždy měla mít přednost před kvantitou!
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - čt 1. března 2012 - 14:29
Hele ale Enterprise už v HD je, tak co u toho seriálu jako zvažujou? :-) Nebo jedině že to v HD nevyšlo ale jednou jsem jedn díl našel na netu a koukal jsem se jak to vypadá, takže natočený v HD to rozhodně je.
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - čt 1. března 2012 - 14:31
pcermis: V nejbližších 5 letech se rozhodně nedočkáme běžně dostupný technologie pro domácí promítání filmů s rozlišenim na Full HD, tomu nevěřim. Dneska už má skoro každej doma Full HD bednu a většina televizního vysílání stejně furt jede v 720x576 takže Full HD bude podle mě dobrý i v tom roce 15.
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - čt 1. března 2012 - 14:31
oprava: NAD FULL HD
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 1. března 2012 - 14:58
Ondřej Matějka: To s tou Enterprise je tak, že ÁNO - na nete sa dá nájsť seriál Enterprise v HD, ale nejde o oficiálne vydanie na Blu-ray. Je to tzv. High-definition television (HDTV). Ide o to, že tento seriál bol niekde v nejakej televízii (prípadne internetovej televízii) vysielaný v HD kvalite. Odtiaľ do bolo natočené a neskôr dané na internet. Ale nie je to riadne vydané Blu-ray.
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 1. března 2012 - 15:12
Teraz som si uvedomil jednu hroznú vec. Ak by sme aj vynechali Enterprise, ale chceli by sme mať všetky ostatné Star Treky na Blu-ray, tak by sme sa ešte poriadne načakali. Ak totiž vydanie 7 sezón TNG trvá 4 roky, tak kým by ešte vydali 7 sezón Deep Space Nine a 7 sezón Voyageru, trvalo by to všetko dokopy až 12 rokov. Takže kompletný Star Trek na Blu-ray by sme mali hotový až v roku 2023. Uuuf ! :-(
kapitán Commander Togo
Commander Togo - čt 1. března 2012 - 15:22
Ide o to koľko sú ochotní do toho investovať peňazí. Teraz to robí NONSTOP 20 ľudí a mali by stihnúť jeden seriál za 4 roky. Museli by teda zamestnať 60 ľudí. Ak by robili súčasne všetky 3 seriály, tak potom by za 4 roky bolo hotové všetko. Lebo za 12 rokov už aj fanúšikov zrejme ubudne :-(
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - čt 1. března 2012 - 18:05
Slint. To se moc těším. Jen... kdyby ještě tu DS9... (tedy, i VOY, ale priority jsou priority)
admirál flotily Iconer
Iconer - čt 1. března 2012 - 21:41
Na Voyager se těším. Jenom 20 lidí? Tak ať jich zaměstnají 100. Už aby to bylo :-)
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - pá 2. března 2012 - 14:46
Hezké spekulace tu vedete, ale blu-ray je pro dalších minimálně 10 let technologický strop. Výš se dá jít už o jednu příčku a hlavně jsou výrobci BD a věcí s tím spojených, finančně vyčerpaní a potřebují na tom nejdřív trochu vydělat.
kadet s.s.enterprise
s.s.enterprise - pá 2. března 2012 - 18:23
2023: Mě to přijde jako dobré datum pro všechny HD seriály. Fanoušku bude pořád stejné množství a takto budou mít na ty všechny sezóny prachy. A vydavatel by z toho IMHO tolik nevytřískal, kdyby vydal vše naráz. Takto bude platit méně lidí při výrobě a zároveň bude moci kdykoli zavelet STOP, pokud by nebyl zájem, nebo tempo zpomalit.. no nevím, co by se muselo stát, aby tempo zrychlil :)
kadet pittrek
pittrek - po 5. března 2012 - 09:00
Ondřej Matějka - Enterprise prva seria bola natocena na 35mm film rovnako ako vsetky predchadzajuce serialy, zvysne serie boli natocene uz priamo digitalnymi HD kamerami v rozliseni 1080p.

Takze keby chceli, 2.-4. seriu mozu vydat HNED, 1. seriu by asi museli urobit novy transfer z filmu na digitalny format.

Ta 720p verzia ktora sa da zohnat na nete je nahravka z telky, ale podla niektorych nazorov sa jedna iba o upscaling z DVD verzie
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - út 6. března 2012 - 09:42
pittrek: Já měl stažený 2 díly a rozhodně to nebyl upscale z DVD, kvalitou to bylo na stejný úrovni jako běžný ripy z Blu-ray disku v rozlišení 720p. A bylo to nahraný z nějaký televize, vim že tam bylo v rohu logo, ale už nevim co to bylo za TV, ale HD to teda rozhodně bylo. ;-) samozřejmě že to nebylo na úrovni originálního blu-ray disku ale každopádně to bylo mnohem lepší než DVD.
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - út 6. března 2012 - 09:43
Kdyby nebylo tak silný lobby hollywoodu, vydavatelů, sony a takovejch podobnejch zločinců, tak už dávno máme lepší technologie, to oni držej ceny Blu-ray uměle nad DVD aby se ty technologie navzájem finančně odlišily.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG