Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek Omnibus: Původní série

po 4. června 2012      autor: axiom      přečteno: 6012x      komentáře: 10

Vložit nový komentář

komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - po 4. června 2012 - 13:06
K tomuto výbornému počinu mohu doplnit informaci, která ST fanoušky snad potěší: omnibus překládal fanoušek sci-fi Martin Antonín - Darion (mj. prodává v kavárně v 1. patře Krakatitu vedle prodejny s mercahndisingem). Protože se mi na Draconu o této věci zmínil a sám trekkie není, poprosil jsem po dohodě Xyll jakožto specialistku na ST comicsy o kontrolu startrekovské terminologie v češtině, takže překlad by měl být i z našeho pohledu "ošetřen".
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - po 4. června 2012 - 13:55
Nejsem fanoušek komixových knih. 4. sezóna (tedy dokončení 5. roku) první Kirkovy pětiletky je podle Michaela Okudy TASka (září - prosinec 2269). Následně se ENT odebrala na 18 měsíců do doku a v červnu 2271 vyletěla vstříc inteligenci známe jako V'Ger. Ale tak dejme tomu - komixy nikdy nebyly oficiální ani vůči knihám. Co mi vadí je, že BBart neuvádí ani orientační cenu, která vzhledem k materiálu nemůže být nižší než 600 Kč. Samozřejmě, pokud to dokážou, tak si u mě šplhnou, nicméně pravděpodobné to není.
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - po 4. června 2012 - 13:56
O tomto Omnibusu jsem se dozvěděl už minulý rok a plánuju jeho koupi. Je to po knihách jediná další forma, kde se setkat s dalšími příběhy z mého oblíbeného univerza. Myslím tedy z původní linie - nepočítám nové filmy J.J.A. Že je překlad ošetřen je další dobrá zpráva :)
Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán flotily tzcomics
tzcomics - po 4. června 2012 - 13:59
Telemachus : Omnibusy stojí tuším 990 kč - ať už Vetřelci, Indiana Jones či Star Wars. Počítám, že zde to bude stejné.
Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 4. června 2012 - 15:26
Cena zmíněna byla, i když možná v jiných zdrojích, než ze kterých čerpá tento článek, je to tedy těch 990 Kč. Což je standardní cena za první komiksové omnibusy v sérii, které BB Art vydává. Pozdější mohou být i levnější, záleží na prodejnosti tohoto prvního titulu a dalších faktorech, jako je tloušťka atd. Přijde mi trochu předčasné o vydání komiksu informovat, jelikož ediční plán BB Artu je pochopitelně v neustálém pohybu a podle původního plánu na první pololetí 2012 už měl dávno vyjít, tuším v březnu nebo dubnu. Bojím se dalších odkladů. Sice by to byla pro českého fanouška historická událost, ale raději se příliš netěším, dokud není komiks v tiskárně. Přesto jsem rád, že se v nakladatelství rozhodli přání fanoušků konečně zrealizovat, a že k vydání vybrali ten nejvíce vhodný titul. Překladu jsem se trochu obával, když jsem slyšel, jak otřesně dopadly překlady Star Wars omnibusů, ale lehce mě uklidňuje, co tu píše Praotec trekkie. Díky za info :)
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kapitán G´Quan
G´Quan - po 4. června 2012 - 18:09
Konečně! Na amarickém Amazonu má Star Trek Omnibus: The Original Series vynikající hodnocení.
kadet pittrek
pittrek - po 4. června 2012 - 18:33
No zatial mam Star Wars Omnibus a kupu rozhodne nelutujem :-)
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 4. června 2012 - 21:26
No tak jestli Darion není trekkie a překládal ST, tak to smekám, ty bláho :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - út 5. června 2012 - 08:54
Tak něco myslím ze Star Treku zná, ale rozhodně byl velmi rád, že to někdo "od fochu" zkontroloval.
viceadmirál Shane
Shane - st 6. června 2012 - 18:56
Potvrzuji, že se můžete těšit. BBart vydá komiks kompletní i s plakáty na konci. Jediná změna oproti originálu bude pevná vazba s přebalem. Jak to ostatně mají všechny BBartí omnibusy.
For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG