Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Wars: Epizoda 7 ... realita roku 2015

čt 1. listopadu 2012      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 4644x      komentáře: 23

Vložit nový komentář

kapitán G´Quan
G´Quan - čt 1. listopadu 2012 - 12:19
Tak nějak nevím co si o tom mám myslet.
kadet Saffer
Saffer - čt 1. listopadu 2012 - 12:23
Pokud to nebudou vykrádačky předchozích dílů nebo díly na úrovni Phantom Manace tak to bude super. Což by nutně být nemuselo, Marvel je například na tom docela dobře.
admirál pcermis
pcermis - čt 1. listopadu 2012 - 12:39
No nevím nevím co si o tom mám myslet jedný z nejlepší filmových ság ve filmové hystorii které teď vlastni Disney který teď produkuje filmy typu Iron man, Thor, Avengers a podobné jiné filmy které mají jediný smysl a to hromadit zisk a s filmem jako takovým to nemá moc společného a jsou to film vidět a zapomenout. Tak mám trošku obavu se saga ktera společně ze Star Trekem vytáhla s popularizovala Sci-fi a je tam kde je ho může při kvalitě dnešní filmů stáhnout zase pěkně na dno :-( no uvidime jak to nakonec dopadne. Pokud se budou držet Lucasových scénářů pro dily 7-9 co má ale nehodlal je nikdy uz natočit a bude tam jako konzultant tak by to zas takovéj prušvich byt nemusel no uvidime v roce 2015
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet silencer
silencer - čt 1. listopadu 2012 - 12:51
Disney Pixar nekoupil. Pixar koupil Disneyho.
viceadmirál Sokar
Sokar - čt 1. listopadu 2012 - 13:10
Pokud budou další SW filmy, jsem rozhodně rád, že je nebude dělat Lucas (a snad to ani nebude podle jeho scénářů. Ideálně ať ho posadí na židličku s nápisem "odborník" a nechají ho sedět a nekrafat:o). Nevím, zda to bude pod křídly Disneho dobré, ale horší než nová trilogie to snad být o moc nemůže. Kéž by jako podklady pro nové scénáře použili trilogii od Timothy Zahna. Tam i kdyby forma byla popcorňák (což ostatně SW jsou vždy a nic proti tomu), tak s tímto obsahem by to mohlo být hodně pěkné.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
admirál pcermis
pcermis - čt 1. listopadu 2012 - 13:18
Sokare ty snad chceš mít ze SW stejně bezduchou jebku jak je třeba Avengers a jiné jebky co marvel neboli Disney produkuje že takhle mluvíš? :-(
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
viceadmirál Sokar
Sokar - čt 1. listopadu 2012 - 14:01
Pouze říkám, že kvalita nové trilogie (obzvlášť ep.I) je tristní a Lucas již od ep.VI dál pro mě není někým, kdo (kromě vlastnictví práv) má čím přispět. Navíc i stará trilogie je formátem určena spíše pro širší publikum, tj. byla tím, co jsou komiksáky od Marvelu dnes. Obojí mám rád a rád si u toho odpočinu. K "bezduchým jebkám" nemám komentář.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kapitán Bedraz
Bedraz - čt 1. listopadu 2012 - 15:14
Vidím to pozitivně - Disney je sice teď nejproslavenější nákupem jiných slavných značek, ale zábavu s nimi dělá dobrou. A přinejmenším nepředělává své snímky co pět let do jiného kabátu, narozdíl od Lucase. :)
Zpracování Timothy Zahna by se moc líbilo, ale myslím, že se odpíchnou dále do budoucna.
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
praporčík Polux
Polux - čt 1. listopadu 2012 - 18:41
Akvizicí LucasFilmu se Disney stal majitelem i ILM a LucasArts.

Takže nyní má vše in-house, neboli pod jednou střechou - pár týdnu natáčení před blue/green screenem, půl roku (nebo déle) "dodělání" u kouzelníků v ILM, přidat tomu nálepku THX a šup s tím do multiplexu. Zároveň s tím samozřejmě vydání videohry, na které současně pracoval LucasArts. Následně opakovat celý recept ob 1 / 2 roky.

Mimochodem s tím Indiana Jonesem to nebude tak snadné. O distribuční práva se LucasFilm dělí s Paramountem a ten se rozhodně nenechá jen tak obejít. George se Stevenem nabízeli IJ snad všem studiím a všude byli odmítnuti, až Paramount se slitoval a Raiders of the lost ark zafinancoval. Takže se nebojím, že by si výhradní práva na distribuci po úspěchu frančízy smluvně neošetřil.
________________________________________________________
TOS: 263145 TNG: 10897 TV: 23451
Star Trek - The future already today©
poručík Veczi
Veczi - čt 1. listopadu 2012 - 19:03
hej april je za rok..jinak to ani nemohlo dopadnout pze SW je pohadka
admirál flotily Iconer
Iconer - čt 1. listopadu 2012 - 19:03
Jsem zvědavý, jak to dopadne. Snad dobře. Jsem sice rád, že budou další filmy, ale je otázka, jestli se budou podobat těm klasickým, nebo ne a to by zase rozpoltilo fanoušky..
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - pá 2. listopadu 2012 - 08:38
heh s Indianem Jonesem mi to nedošlo - a kruci

ale jinak dobře že už Lucas přestane dělat předělávky SW
"What you think about and thank about, you bring about."
admirál pcermis
pcermis - pá 2. listopadu 2012 - 10:01
To jsou skutečně všichni tak zabědnění že dáte přednost tomu aby Lucasovy filmy dělal někdo jiný a udělal z nich dnešní infatilní vykradačky s uviverzalním dějem a okopírovaný scénářem a hordou známých postav jako Marvel a jiní poslední dobou dělají? :-(
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet Saffer
Saffer - pá 2. listopadu 2012 - 14:01
pcermis: Říkáš to jako by ta volba byla na nás. :-D Já jsem rád že něco vůbec bude, ale to čemu dám přednost nikoho nezajímá. Jediné co můžu ovlivnit je jestli na to půjdu do kina/koupím si DVD.
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - pá 2. listopadu 2012 - 15:50
Už jsem se vzpamatovala z počátečního wtf šoku :). No, tak uvidíme, jak to půjde pod Disneym. I když je to prostě furt divný :).
Vzhledem k tomu, že já si ke knížkám nikdy cestu nenašla, kolize příběhu s knihami mi nevadí. Zahnova trilogie to nebude, tak to jsem ráda. Chtěla bych, aby nové epizody nebyly Lukovi, Hanovi, Leie... Nevím, jak dobře bych přeobsazení nesla. Tyto postavy jsou pro mě velmi speciální. Bohužel to asi není moc reálné, že... v dnešní době lidi taky sežerou cokoli, hlavně, když to ma suprčupr vizuální efekty a hodně to bouchá... :-(
Ale opravdu by mě naštvalo, pokud by z toho udělali trikové popkorňáky. Stará trilogie pro mě nikdy nebyla popkorňák a vždy jsem v tom viděla mnohem víc, než jen zábavu na odpoledne (a nebudu sama :)). Nová trilogie je tedy o poznání horší, sice se táhla na nostalgii, ale tak je z toho světa a doplňuje ho. Ale prostě se bojím, že teď se filmová díla (co jdou do kin) propadají víc a víc k bezduché zábavě a na nic hlubšího už není místo.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 2. listopadu 2012 - 19:17
Disney :) - to budou Mickey mousové se světelnými meči, wow!
Uf, doufám, že to bude koukatelné.
Možná že seriál o pěti stech dílech by byl lepší než se snažit všechno nahňahňat do tří filmů, když uvážím, že ty tři, na které jsem čekala od svého narození, se jako vůbec, skoro vůbec nepovedly. Měly dobré momenty.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál pcermis
pcermis - so 3. listopadu 2012 - 00:04
Tar-ara_Istandil: konečně někdo kdo to bere stejně jak já. A komu taky příjde že dneska se chodí do kina za trest než za odměnu protože to co se dneska v kinech pouští je skutečně za trest a nejmustnejší natom je t že se to lidem ještě líbí :-(
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
komodor William Kirk
William Kirk - so 3. listopadu 2012 - 16:04
Osobně bych měl strach, jen kdyby to měl dostat JJ :-D
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - ne 4. listopadu 2012 - 04:19
William Kirk: On nebo i jeden z těch jeho dvou pochopů. Upřímně doufám, že tomu tak nebude. A že film nebude o trhání SW základů např. nějakýma časovkama a podobnýma blbinama.

pcermis: Tak já si klidně užiju film, který je akční bez větší hloubky. Třeba Expendables 2 se mi líbilo :-). Ale tyhle filmy ve mně toho moc nezanechají. Nic moc k zamyšlení, objevování... Problém mám ten, že takových, je teď imo většina. Navíc dnes skoro nikdo nic nového nevymýšlí. Většina filmů jsou remaky nebo adaptace. I ty, o kterých to člověk dřív nevěděl.
admirál pcermis
pcermis - ne 4. listopadu 2012 - 15:39
Přesně tak to mám i já klasický popkornák. Hmm tak jsem to viděl super ale nemáš ja píšeš o čem přemýšlet co objevovat prostě viděl jsem zapoměl jsem a to je podle ně brak a ne film. Film člověka musí zaujmout, vtáhnout a něco v něm zanechat a to dneska umí málo který film prootže všechno je přesně adaptace remake či vykrádačka a nikdy né moc povedená a trošku se bojím že to bude i tento případ. Protož dnešní prostoduché filmy se lidem bohužel líbí :-(
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - ne 4. listopadu 2012 - 23:40
trošku nechápu, proč vám vadí Marvelovky, mě baví ta jejich mnohavrstevnost, stejně jako u ST 11
spíš nechápu proč se tu tak brečí nad SW, ty Lucas zabil tou novou trilogií, tak proč takové emoce
IMHO
"What you think about and thank about, you bring about."
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - po 5. listopadu 2012 - 03:38
Marvelovky mi nevadí, jen si z nich tolik neodnesu do budoucna. Krom zábavy :).
A jinak osobně já třeba nechápu tebe, jak můžeš říct, že Lucas SW novou trilogií zabil a přitom vyzdvihávat Abramse do výšin za to, co udělal s ST. Lucas SW aspoň nějak doplnil, nepřepisoval, zas tolik si neprotiřečil (v ničem důležitém)... to, že to zpracoval poněkud hůře než původní trilogii je sice fakt, ale pořád zachovával fungování a fakta svého světa. Ještě chápu, že někomu se "nový ST" líbí, ale že bude zároveň říkat, že Lucas zabil SW... ehmmm :). To už nechápu :).
kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - po 5. listopadu 2012 - 21:12
Nejradši mam Epizodu V..... kterou netočil Lucas. To je vše co jsem k tomu chtěl říct. ;-)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG