Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Motivy admirála Marcuse v Star Treku: Do temnoty

po 10. června 2013      autor: omi      přečteno: 4792x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

admirál flotily Iconer
Iconer - po 10. června 2013 - 13:08
Jeho motivům rozumím. Admirálova postava mi přišla uvěřitelná. Snad mi jen přišel trošku chladnokrevný, když chtěl zničit Enterprise aby sám sebe ochránil a ani při tom nezaváhal.
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán Bedraz
Bedraz - po 10. června 2013 - 14:28
Mně přišel pochopitelný před svým rozhodnutím chladnokrevně zničit Enterprise - při něm se proměnil v padoucha hrozně rychle, takže ne úplně pochopitelně. :-)
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
admirál pcermis
pcermis - po 10. června 2013 - 15:17
Neboli vykradený motiv z neobjevené země. Jak prostě jak smutné.
Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
admirál flotily Iconer
Iconer - po 10. června 2013 - 15:24
Měli nějak podrobněji ukázat, co ho k tomu vnitřně přivedlo. A nebo možná chtěl admirál stůj co stůj zabránit tomu, aby Harrison, který se utrhl ze řetězu, unikl i se svojí posádkou živý, že mu přišlo v pořádku s ním zničit celou Enterprise, zvlášť, když hrozilo, že prozradí to, co chtěl udělat na Kronosu. Třeba o tom nepřemýšlel právě proto, že se bál, že by si to rozmyslel.
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál flotily omi
omi - po 10. června 2013 - 15:48
V momentě, kdy řekl Kirkovi o Sekci 31, bylo jasné, že to mají spočítané. To tam prostě zaznít nemělo. Dál je zmíněno, že jim sabotovali motory na hranici klingonského prostoru, aby na ně mohli svést rozpoutání války. Kirk ale porušil rozkaz a torpéda nevystřelil. V momentě, kdy Marcus zjistil, že nemá cenu dál pokračovat v šarádě, přešel na původní plán zničit Enterprise. Nebylo to okamžité rozhodnutí, ale plánované.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Sokar
Sokar - čt 13. června 2013 - 10:46
Narážka na sekci 31 mi naopak přišla trefná, hezká ukázka toho jak profláklou organizací se tento nápad stal (ať už v DS9, kde o ní postupně věděl každý, nebo v bezpočetné fan tvorbě a knížkách). Nebudu se divit, když v dalších filmech budou mít agenti "nafasované" oblečení a hrníčky s nápisem "sekce 31" :)
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 13. července 2013 - 09:33
Já mám padouchy ráda a tenhle měl málo místa. Jak psal Iconer, zobrazení těch vnitřních pochodů by mohlo být hooodně zajímavé.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG