Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Recenze - Do temnoty aneb Spock vynáší popelnice

čt 13. června 2013      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 6193x      komentáře: 13

Vložit nový komentář

viceadmirál Sokar
Sokar - čt 13. června 2013 - 10:42
Díky za obsáhlou recenzi. V mnohém souhlasím, jen to srovnání s ST 2009 máme každý jiné (což je dobře, co člověk to názor:).
Nový film se mi líbil jako mnohem "filmovější" celek, který ač nepřináší do světa ST tolik nového, funguje nejen jako soubor narážek na to, co bylo. Především motivace "záporáka" je pochopitelná (narozdíl od 2009) a mnohem lépe vykreslená.
Zkrátka v rámci žánru, do kterého nyní ST spadá (akční komiksovka v SW hávu) se dílo podařilo.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
admirál Fanda
Fanda - čt 13. června 2013 - 11:08
Film se opravdu povedl. Já dávám 9/10 a určitě na něj ještě půjdu párkrát do kina a určitě si koupím i DVD / BR.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kapitán StyXik
StyXik - čt 13. června 2013 - 13:14
Sokar: máš pravdu, ale číst že žánr ST je akční komiksovka mi vhání slzy do očí :(
You don't stand a single chance to win, unless you fight. - Mikasa Ackerman
kadet Garak
Garak - čt 13. června 2013 - 16:22
Jo, mně je z toho taky smutno, ale bohužel je to tak. Asi to ale přijít muselo. Dnes se do kina jiné filmy téměř netočí.
poručík Lina
Lina - pá 14. června 2013 - 09:38
Kubole děkuji za Tvoji recenzi - urovnal jsi mi názor na film :o) Rozcházíme se jen v tom, že mě přijde jedenáctka a dvanáctka srovnatelně úžasná.
kapitán Bedraz
Bedraz - pá 14. června 2013 - 10:25
Recenze mi mluví z duše - pojmenovala asi přesně můj problém s filmem, kde je spousta zajímavých otázek, ale chybí ty zajímavé odpovědi. :-)
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
kadet AIST
AIST - ne 16. června 2013 - 14:15
novej startrek totalni zklamani... mohlo se to libit akorat tak nekomu, kdo ani nezna prostredni jmeno kirka... navic vsichni vime, ze christopher pike nezemrel v nejaky debilni zasedacce, ale po tom co ochnul a byl tezce znetvoren vybuchem plazmoveho potrubi ho spock odveze na planetu talos IV, kte byl v pilotním dile the cage, pri cemz unese enterprise... navic nechapu, proc zase tahaj khana. s timhle typkem sme si uzili dost srandy v TOSu, tak nevim, proc ho vytahujou sem... a to s tim warp jadrem sme si uz prozili ve startreku II, akorat tam lez spock misto kirka. uz sem si myslel, ze dalsi dil se bude jmenovat "patrani po kirkovi" pribeh navic hodne podprumernej. oproti predchozimu startreku, kterej vysvetloval spoustu veci, je tenhle nic nerikajici a je to jen komercni zalezitost... a uz se vubec nebudu vyjadrovat k tem pleticham v hvezdny flotile a chovani spocka...
praporčík Exspert
Exspert - ne 16. června 2013 - 23:09
Hmm,co člověk,to názor...Každý film vnímal svým způsobem,každý očekával něco jiného...
Mě se film líbil,jak technicky,tak dějově.
admirál flotily omi
omi - po 17. června 2013 - 10:29
S recenzí souhlasím. Film trpí spoustou chyb, ale co se týče otázek, tak zrovna tady mi nevadí, že mi film na všechno nedal odpověď. Stejně jako Star Trek dřív mi umožnil popustit uzdu fantazie a spoustu věcí si domyslet, to mi u spoustu moderní tvorby chybí.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
admirál Hypospray
Hypospray - ne 23. června 2013 - 09:25
Hezky sepsana recenze, diky za ni.

Mne se film libil, bohuzel celkovy zazitek z nej a pocity uz pri jeho sledovani negativne ovlivnila moje laska k ST2, ktery povazuji za nejlepsi film s admiralem Kirkem. Nevyhla jsem se srovnavani a k memu prekvapeni si nepobrecela, coz se ST11 povedlo hned na zacatku... Navic me nektere veci spis nastvaly, scena se sklem a smrt Pikea. Bez toho by to byl velice dobry film z meho pohledu takrka bez vyhrad :P
praporčík Chris146
Chris146 - ne 7. července 2013 - 23:33
Mě se ten film teda vůbec nelíbil. Je to slátanina. První film J.J. A. mi přišel mnohem lepší.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 12. července 2013 - 23:08
Tak po přečtení téhle recenze a vzhledem k tomu, že jsem asi hodinu z kina, bych souhlasila. Až na ty emoce, ty to u mně nevyvolalo. Pořád jsem v tomhle směru prázdná a to mě mrzí.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 12. července 2013 - 23:12
AIST: "Pátrání po Kirkovi" mě napadlo taky -:))).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG