Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vzhůru do temnoty ... v modrém podání

so 31. srpna 2013      autor: Polux      přečteno: 5367x      komentáře: 14

Vložit nový komentář

kadet Ondřej Matějka
Ondřej Matějka - so 31. srpna 2013 - 17:00
Štve mě že ty filmy neprodávaj i ve formátu MKV na dvouvrstvym DVD. Blu-ray přehrávač nemam a ani neplánuju a DVD to už je opravdu kvalita na kterou se dneska nedá koukat na velkejch monitorech/televizích.
kadet Giskard
Giskard - so 31. srpna 2013 - 18:55
Já si koupím jednodiskovou BR verzi, 2D mi stačí a na 3D stejně nemám televizi

to Ondřej Matějka: já si BR přehrávač kupoval před dvěma měsíci a jsou to dnes již velmi levná zařízení. Můj starý DVD přehrávač nezvládal jiné formáty než DVD a .avi, proto jsem si za 1 600 Kč koupil BR s podporou 3D, přehrávající více formátů (i .mkv). A nemusím to ani vypalovat, má USB port a přehrává i z Flash disků...
admirál Fanda
Fanda - so 31. srpna 2013 - 21:26
Tak nejen Fandové, ale i fandové (s malým "f") nového star treku budou mít v říjnu velký svátek.:-)

Já se moc těším a určitě si ho pořídím ve 3D i 2D.

Děkuji za vyčerpávající informace, moc se těším.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kadet lagga_VortaVor
lagga_VortaVor - ne 1. září 2013 - 15:04
moc se mi nelíbí obrázky a chybí mi tam čínština
"What you think about and thank about, you bring about."
kadet pittrek
pittrek - ne 1. září 2013 - 15:55
Na "klasickych" ediciach neni NIC zaujimave, ziadne audio komentare, ziadne vystrihnute sceny, len zopar niekolkominutovych minidokumentov o natacani. Skutocne zaujimave bonusy vyjdu len v specialnych ediciach pre americke obchody (BestBuy, Wallmart atd.) - cize z mojej strany ziadna kupa nebude, nech si Paramount laskavo trhne spodnymi koncatinami
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 1. září 2013 - 16:28
České titulky budou mít stejný závadný překlad, jako kinotitulky k filmu, nebo to někdo opraví?
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík Polux
Polux - ne 1. září 2013 - 17:54
Je pravda, že co se týká bonusů, žádná sláva to asi nebude. Přece jenom na to, že jde o AAA titul pro studio a propadák to rozhodně nebyl, je cca 40 minut doplňkového materiálu dost málo a to raději neberu v potaz jeho úzkoprofilovost - pouze krátké featuretty, žádné trailery, fotogalerie, vystřižené scény a asi i komentáře se nekonají).

Na druhou stranu obraz (nestereoskopický) i zvuk mají dosahovat prvotřídní kvality - alespoň dle [link] Tak snad nás čeká alespoň audiovizuální zážitek.

@lagga_VortaVor Pokud máš na mysli zvuk, tak ano. Pokud stačí titulky, tak ty tam jsou.

@Eodeon Oprava titulků představuje zásah do autorského díla, takže v pozici Magic Boxu buď koupíš Fukovy titulky tak jak jsou, nebo Fukovi zaplatíš za novou verzi, nebo zaplatíš výrobu nových (celých) titulků u někoho jiného. Předpokládám, že Magic Box si pragmaticky vybral první variantu (čistě moje spekulace).

TOS: 263145 TNG: 10897 TV: 23451
Star Trek - The future already today©
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - ne 1. září 2013 - 18:45
Pokud je pravda, co říkáš, mají to hloupě nasmlouvané. Stačilo by nastavit to tak, aby autorská práva přešla na zadavatele v okamžiku dodání díla. Prosté. Na to už je ale nejspíš pozdě, ale je tu i jiné řešení. Zadat nový překlad dobrovolníkovi, který ho vypracuje bez nároku na honorář. Věřím, že mezi fanoušky se najde dlouhá řada překladatelů, kterým na Star Treku záleží dost na to, aby si s tím tu práci dali a jazykově méně schopní fanoušci na tom nebyli biti, když si blue-ray nebo dvd koupí. A v této řadě případných ochotníků se jistě najdou jeden dva, kteří jsou dost schopní, aby nenapráskali sématické chyby do každého třetího titulku, jako se to povedlo Fukovi. "Obyčejným divákům" (=nefanouškům) to může být jedno a ti, kdo neumí anglicky, budou zase žít v blažené nevědomosti, ale ti ostatní, pokud si potrpí na detaily, jak to na tomto webu často vídám, si sledování spíše protrpí.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet pittrek
pittrek - ne 1. září 2013 - 21:00
admirál flotily omi
omi - po 2. září 2013 - 09:35
Osobně mě komentář režiséra moc netrápí, nikdy jsem filmy s komentáři nesledoval. Trailery jsou na internetu i v HD, odkud si je přehraju radši, než z disku. Ale zrovna ty Deleted scenes mě mrzí, ty mám rád.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
bez hodnosti Trip
Trip - po 2. září 2013 - 12:41
Souhlasím s Omim deleted scény by potěšili, ale koupím si to i tak:-)
kapitán Galaxy
Galaxy - po 2. září 2013 - 13:52
Stiahol najkvalitnejsi bluray rip aky som nasiel. Pozrel (2x po kine) a dost znechutene (to sa mi este pri ziadnom startreku nestalo) vymazal
praporčík Polux
Polux - st 4. září 2013 - 10:09
Tak leckdy je audiokomentář zajímavější než samotný film (a platí to o bonusech obecně) a zrovna u STID by mě dost zajímal názor / úhel pohledu / tvůrčí záměr atd. Abramse a případně dalších na způsob pojetí a význam postavy Johna Harrisona a jeho role v příběhu, nemluvě o dalších apektech (Vengeance, Marcus, Klingoni, rudá planeta, finální bitva na orbitě apod.), u kterých přemýšlím "proč zrovna takto?" Takže za sebe bych jej rozhodně na BD uvítal.

TOS: 263145 TNG: 10897 TV: 23451
Star Trek - The future already today©
kadet pittrek
pittrek - st 4. září 2013 - 11:47
Komentarove stopy su vacsinou dost zaujimave. Napr. taka komentarova stopa ku Star Treku 2009 konci informaciou, ktorej som odmietal uverit, ale teraz sa uz samozrejme ukazalo ze je pravdiva :-)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG