Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Gravitace

so 26. října 2013      autor: Rin      přečteno: 3374x      komentáře: 9

Vložit nový komentář

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 26. října 2013 - 17:04
Jsem to u nás prošvihla... kruciš.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - so 26. října 2013 - 17:15
S recenzí se plně ztotožňuji a navíc je skvěle napsaná. Gravitace krásně dokládá, jak velký rozdíl je mezi kino-formátem a domácí obrazovkou a v tomto případě je výjimečně moudré zajít i na 3D.

Jana: Tak snad třeba film ve vašem místním kině uvedou znovu, pokud měl dobrou návštěvnost. Určitě se nedá nic zkazit, když třeba projevíš zájem a přeptáš se e-mailem.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík rampa.mekkvak
rampa.mekkvak - so 26. října 2013 - 20:09
byl ste někdo ve 4dx, má to cenu - jaké to je? nebo radši imax? už jsem byl 2x na běžnym 3d...
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - so 26. října 2013 - 22:16
Gravita postrádá dvě zásadní věci - realističnost a děj. To druhé bych vzhledem k evidentnímu plánu zaujmout ve 3D IMAXu technickou stránkou byl ochoten projednou odpustit, ale to první ne. A to zejména proto, že snímek není z kategorie science-fiction, ale science-real a dělat ze Sandry sexbombu na úkor toho, co se tam nahoře opravdu nosí a děje, to je prostě hrozně laciné a dobrý režisér by si toto měl umět odpustit.
admirál flotily Iconer
Iconer - po 28. října 2013 - 12:33
Podle mě vynikající film. I přes malé chybičky, které jsem ani nezaznamenal mě příjemně překvapil.

A díky za hezkou recenzi.
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
podporučík David
David - po 28. října 2013 - 17:43
Tak narvaný kino jsem u nás v Děčíně dlouho neviděl. A dokonce jsem ani neslyšel žádné rušivé zvuky. Nejmladší bratr sice říkal že se nudil, ale znáte to - ta dnešní mládež. :-)

Sice mě zarazilo, že autoři umístili Hubblův teleskop, ISS i Nebeský palác na stejnou oběžnou dráhu, a ke všemu ještě jen pár kilometrů od sebe, ale vzhledem k tomu že by se snahou o větší reálnost asi mnohonásobně přesáhla délka srovnávané Vesmírné odysey, můžu to tvůrcům odpustit.

To co mě na filmu vadilo asi nejvíc, byla ztráta Kowalskiho. Tedy ne to že jeho ztráta byla součástí scénáře, ale způsob jak k tomu došlo. Pořád nemůžu přijít na to, jaká nevysvětlitelná síla ho to táhla pryč od Stoneové. Přitom na těch samých špagátech se pak odpoutaný Soyuz choval naprosto správně.
kapitán Bedraz
Bedraz - po 28. října 2013 - 19:12
Film je výborný, viděno v IMAXu a výjimečně to za ty peníze stojí! Jinak je to ale opravdu science fiction, nikoliv science real, jak se tváří. :-) Ale proti dobrému "scífku" snad žádný trekkie nic mít nemůže! :-)
Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
admirál flotily omi
omi - út 29. října 2013 - 10:30
Vynikající film, který jsem si v IMAXu skvěle užil. Už dlouho jsem v kině nebyl tak napnutý, že bych s hlavními hrdiny zadržoval dech. Je to navíc skvélá podívaná. Ale je to vážně sci-fi, takže pokud toužíte po vesmírné realističnosti, raději místo tohoto hollywoodského trháku zvolte v IMAXu nějaký dokument, nebo navštivte hvězdárnu.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 2. listopadu 2013 - 22:30
Tak se mi zdá, že film, který asi moc překvapit neměl, protože jsem třeba četla spoustu předfilmových keců na téma "jak v tom bude Sandra příšerná," přestože teda já ji mám ráda, docela překvapil. Hodnocení lidí, na jejichž názoru mi v tomhle případě záleží víc, než na blouznění nadšenců, ho posunulo asi daleko za všechny ty "bomby" letošního roku [link]">[link].

Pro mě se třeba "Nevědomí" tvářilo jako něco, co budu pouštět opakovaně. No... nebudu, i když pěkné to bylo taky.

U nás pochybuji, že dají Gravitaci znovu a kina v Praze mě děsí, takže tam jako ne. Navíc 3D je mi k ničemu, takže o to víc mě to štve. Ale už aby to bylo a mohla jsem si film vychutnat alespoň doma.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG