Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Návnada (Catspaw)

čt 14. listopadu 2013      autor: Fanda      přečteno: 3892x      komentáře: 13

Vložit nový komentář

kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 14. listopadu 2013 - 09:35
Pro mě nejhorší epizoda celého Treku.
admirál Fanda
Fanda - čt 14. listopadu 2013 - 10:29
Tomu říkám trefa do černého. S pravděpodobností 1:728 jsem trefil díl, který je pro Telemacha ten nejhorší.:-) Napřed jsem si říkal, že bych už radši žádné retro nepsal, když mám tak špatnej vkus, ale na druhou stranu - horší už to být nemůže, takže teď už můžu vybírat jen lépe a lépe a Telemacha jen příjemně překvapovat.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál Sokar
Sokar - čt 14. listopadu 2013 - 10:33
Fanda: Tvoje "retra" se vždy čtou dobře a najdu v nich mnoho zajímavých a nových informací a postřehů. Takže díky za tohle, stejně jako za ostatní a už se těším, pokud budou další. Osobně si Návnadu budu muset připomenout, ale jelikož zrovna sjíždím TOS v remastered HD, myslím, že mě čeká "již brzy" :). A tento článek mě na ní o to víc navnadil.
Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
admirál Fanda
Fanda - čt 14. listopadu 2013 - 10:43
Sokar: Já si dělám legraci.:-) Díky, určitě to nebylo poslední retro, které jsem napsal.:-) Ona je to docela zábava a při hledání informací se vždycky dozvím nějakou zajímavost, kterou jsem nevěděl. Bohužel jsem trochu slabší v angličtině, takže né všechno co si přečtu skončí i ve článku. A taky se snažím nevybírat jen ty TOP díly (i když Vnitřní světlo nebo Konečná, jsou fakt parádní díly), protože prvotní myšlenkou retra bylo, upozornit na nějakou zajímavou epizodu, která třeba není tak ceněná nebo známá mezi fanoušky. A výběr na tuhle padnul spíš metodou "random" a konečné slovo při výběru měl nově zveřejněný kalendář na CZ Kontinuum, kde je právě screen z tohoto dílu. Když jsem to viděl, tak bylo rozhodnuto.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál flotily omi
omi - čt 14. listopadu 2013 - 12:40
Retro články byl vážně super nápad a je paráda, že se člověk vždycky dozví něco navíc. Jen tak dál. Osobně jsem rád, že se tu připomínají i epizody, které se nelíbí každému. Jednak jsou právě proto často opomíjené a za druhé se tak krásně ukazuje ta nekonečná rozmanitost v nekonečných kombinacích vkusu jednotlivých fanoušků. Musím si taky brzo u nějaké své oblíbené epizody "zavzpomínat". Jak píše Fanda, je fajn si cíleně dohledat nějaké ty perličky ze zákulisí.
„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
nadporučík Captain_P
Captain_P - čt 14. listopadu 2013 - 14:34
Pamatuji si na ni. Tehdy jsem si říkal, jestli je to míněno vážně...
The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
kapitán flotily Cestovatel
Cestovatel - čt 14. listopadu 2013 - 15:27
Pěkný článek, jen si dovolím přidat malé upřesnění k Scottyho vojenské službě:

James Doohan se zúčastnil vylodění v Normandii jako důstojník kanadského dělostřelectva (Royal Canadian Artillery), ne letectva. Ale je pravda, že později létal u průzkumné (pozorovací) letky. O ten prst přišel, když ho v noci omylem postřelila vlastní hlídka. Čtyři kulky zasáhly nohu, jedna zmíněný prst a poslední, která by ho nejspíš zabila, se zastavila o cigaretové pouzdro. Zajímavá kombinace smůly a štěstí:)
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - čt 14. listopadu 2013 - 16:37
Hezký článek. Taky mám tuhle epizodu ráda. Hlavně proto,že se tady poprvé objeví Čechov. Docela jsem se pobavila u scény ve vězení, jak doktor visí vedle kostry.
Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 14. listopadu 2013 - 16:42
Catspaw považuji za jednu z nejslabších epizod Původního Star Treku a ironicky, žádnou z epizod, které byly zatím v rubrice "retro" před staveny, nezařazuji mezi své oblíbené, snad s výjimkou příjemně znepokojivé "Scientific Method". Připomenutí Catspaw ale považuji za příhodný výběr. Sám jsem na epizodu nedávno díval, jelikož je to zdaleka nejvhodnější ze všech Star Treků pro období dušiček a halloweenu.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - pá 15. listopadu 2013 - 11:35
Fanda) Ano, teď už to může být jenom lepší :) Ale nikdy jsem neřekl, že mi retro rubrika vadí, nebo že mě nezajímají zajímavosti.
admirál Fanda
Fanda - pá 15. listopadu 2013 - 12:38
Telemachu Rhade: :-) Já si dělal prču.:-) Každej máme jiný vkus a já si o této epizodě taky nedělám bůhví jaké iluze. Ale bylo to vzhledem k halloweenskému období tak nějak nasnadě. Dalším faktorem pro výběr byl ten kalendář od CZ Kontinuum, a navíc jsem si házel několikrát kostkou, abych vybral co nejvíc náhodně. Vyšly mi 3 různé díly a konečné slovo ve výběru měl ten kalendář... takže já za to taky nemůžu.:-) Může za to CZ Kontinuum.:-))
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
komodor William Kirk
William Kirk - so 16. listopadu 2013 - 15:09
Tento halloweenský speciál patří mezi mé oblíbené díly. Bavím se totiž u něj víc, než u kdejakého jiného dílu a mohu ho vidět bez problémů opakovaně. Mírně za vlasy přitažená atmosféra tomu dává až pohádkový nádech - hrad, čarodějnice, černá kočka... To vysoké hodnocení mě těší, myslím, že jsem k němu svým hlasováním také napomohl :-)
"Slow but sure, that´s the story of my life." - William Shatner
bez hodnosti Snapea
Snapea - ne 9. listopadu 2014 - 01:24

No, tato epizoda nepatří mezi mé nej, ale Kostra vs. Kostra mne rozesmály... :-))

Jakákoli vzájemná výměna tělních tekutin je neestetická, nehygienická a zcela zbytečná. :-)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG