Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Phase II – odpočet prvního dílu

út 26. listopadu 2013      autor: BERmaestro      přečteno: 4087x      komentáře: 9

Vložit nový komentář

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 26. listopadu 2013 - 09:53
Není to tak úplně pravda. Nejedná se o žádný nový seriál, ale stále o jeden a tentýž, který vzniká už od roku 2004. Pod změněným názvem seriál funguje již přinejmenším v posledních čtyřech epizodách od roku 2008. Sice je pravda, že se schyluje k další proměně seriálu, ale nepůjde o žádný restart a dokonce ani o další změnu názvu. Loď Enterprise se dočká refitu, který ale neodpovídá concept artu Ralpha McQuarrieho pro seriál Phase II připravovaný ve sedmdesátých letech (a to je dobře!), a přinejmenším postavy Kirka a Uhury byly přeobsazeny. Také přibudou nové postavy, které seriál pomohou propojit s Animovanou sérií (Arex, Dawson Walking Bear). A změní se speciální efekty, kdy například přechod na warpovou rychlost bude odpovídat efektu z The Motion Picture. Tyto všechny proměny byly k vidění například už ve vinětě Going Boldly, ale v epizodách klasického formátu se jich diváci dočkají až 14. února s premiérou epizody The Holliest Thing, nikoliv tedy v novoročním Kitumbovi. V něm stále účinkuje James Cawley jako Kirk, ačkoliv je to jeho derniéra v této roli, a design lodi odpovídá Původnímu seriálu. Chystal jsem se o vydání epizody napsat článek v lednu, až budou připravené české titulky. Předpokládám, že naprostá většina diváků do té doby beztak epizodu nebude sledovat.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
bez hodnosti Spock18
Spock18 - út 26. listopadu 2013 - 14:38
Já jsem právě narazil na německém webu na epizody ve vysoké kvalitě a s českými titulky. To je tvoje/Vaše práce Eodeone?
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 26. listopadu 2013 - 14:43
Já jsem přeložil jen "Blood and Fire" obě epizody dohromady, "Enemy Starfleet" a "The Child". Chystám se na "Kitumb"u a "To Serve All My Days". Honza "praotec" Pavlík přeložil "World Enough and Time". K prvním dvěma epizodám ("Come What May" a "In Harm's Way") existují české titulkové překlady také, ale nejsou zatím přečasované na nové verze. To je třeba ještě udělat, ale já to neumím. Tuším, že ty dvě první epizody kdysi přeložila Leian, ale nejsem si tím jistý.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
podporučík surel
surel - út 26. listopadu 2013 - 15:36
Bylo by možné uveřejnit odkazy na stažení těchto epizod případně i titulky? Diky.
bez hodnosti johnhutton
johnhutton - út 26. listopadu 2013 - 15:47
Eodeon: To mi nějak uniklo, že jsou k dispozici i české titulky. Dobrá práce a jen tak dál.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 26. listopadu 2013 - 16:05
Považuji to v současné chvíli za velmi předčasné. Další dvě epizody mají vyjít až začátkem příštího roku a myslím, že dělat osvětu by bylo vhodnější až tehdy. Tím spíše, že německý web, který de facto funguje jako celoevropský web Phase 2, prodělává rozsáhlou rekonstrukci. Díky ní budou epizody brzy k dispozici nastreamované ve formátu vhodném i pro chytré telefony, ale ještě to není hotové. Kvůli jistým problémům s autorskými právy k hudbě dočasně nefungují ani YT kanály. Ale pro nedočkavce odkazuji sem, na starý web: [link] kde pod záložkami "New Voyages" a "Phase 2" najdete všechny epizody ke stažení v různých formátech a úrovních kvality (samozřejmě sáhněte po tom nejlepším) a k Phase 2 tedy i české překlady. Pro ty, kteří slyší o Phase 2/New Voyages poprvé, bych doporučil podívat se na toto krátké video, které slouží jako taková ukázka toho, co od seriálu mohou diváci očekávat (také je k dispozici i s mým českým překladem): [link]
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
komodor Praotec trekkie
Praotec trekkie - st 27. listopadu 2013 - 09:36
Titulky k vybraným epizodám fanfilmových sérií včetně New Voyages (nyní Phase II), které jsme už přeložili, se dají najít na stránkách klubu CZ Kontinuum ve Skladišti na adrese [link]
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - st 27. listopadu 2013 - 15:38
Právě tam ale schází titulky k epizodám "The Child" a "Enemy: Starfleet". Ty musejí fanoušci hledat na německých stránkách projektu.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
kadet gerard
gerard - st 27. listopadu 2013 - 20:27
A nevíte někdo náhodou o titulcích na Of gods and man? Doposud jsem na ně nikde nenarazil...

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG