Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Vánoční soutěž o vstupné na CzechTREK 2014

út 24. prosince 2013      autor: Klub Trekkies: TNG      přečteno: 2682x      komentáře: 12

Vložit nový komentář

komodor Leiah
Leiah - út 24. prosince 2013 - 10:50
Odo/Curzon přichází do baru následován Siskem a volá na Quarka. Ten se ho ptá, co má s tváří, ale Odo ho odbyde, aby si jeho tváře nevšímal. Pak ho najednou chytne za uši a políbí na čelo se slovy: "Už jsem ti někdy řekl, že jsi ale opravdu skvělý ničema?" (původní dabing). Quark je toho tak vyjevený, že z toho vrazí do zdi baru...

3/25 Vzpomínky, začátek scény 00:27:30
Některé věci na světě fungují jen proto, že mají svá tajemství.
admirál flotily Margh
Margh - út 24. prosince 2013 - 21:24
Klingoni útočí na DS9, promenáda se evakuuje. Quarkův bar je již prázdný, Odo spílá Qurakovi, že už měl být dávno pryč. Ten namítá, že bude bar bránit před klingony. "A jak to chceš udělat? S tímhle? Chceš je umlátit krabicí?", otáže se Odo a ukáže na box, který drží v ruce Quark. "Ne, tohle je můj disruptor z dob," opáčí Qurak,"kdy jsem sloužil na ferengské nákladní lodi." Pak otevře krabici a je tam jen papírek: "Milý Quarku, použil jsem součástky z tvého disruptoru k opravě replikátoru. Brzy je vrátím. Rom." "Já ho zabiju!", procedí Qurak. "A čím?" škodolibě zakončí rozhovor Odo.

S04E02 (74. epizoda) - The Way Of The Warrior, part II, začátek scény 00:25:18
admirál Hypospray
Hypospray - út 24. prosince 2013 - 21:48
Diky za moznost zasoutezit si, hezky namet, snad oslovi co nejvice lidi, aby byla sranda!

Mne se celkem libi jemny humor tehle dvojice, vnasi do serialu to prijemne komunikacni jiskreni, ktere mam rada defakto v jakemkoli serialu :)

A muj vyber? Epizoda 06x25 - The Sound Of Her Voice.

Hned uvodni scena patri prave Quarkovi a Odovi, kterym sekunduje vsudypritomny Morn. Odo zrejme pred obedem nemel co na praci a tak se rozhodl trochu Quarkovi zatopit. Vzal si na paskal zarizeni Quarkova baru, ktere podle nej zcista jasna predstavuje zdravotni nebezpeci pro verejnost a proto musi byt kompletne nahrazeno; pro zacatek to odnesly barove stolicky. Uz to vypadalo, ze dalsi na seznamu pribudou stoly na Dabo, kdyz v tom celou situaci nevedomky zachranila Kira. Scena trva cca minutu a pul.
podporučík A´déla
A´déla - st 25. prosince 2013 - 12:12
Odo s Quarkem leží vyčerpaně na nemocničním lůžku na Defiantu, poté co byli zachráněni z planety třídy L, hlavně díky Quarkovi, který se doplazil se subprostorovým vysílačem až na vrchol vysoké hory. Quark začne: "Odo. Odo jste vzhůru?" Odo odpoví: "Teď už ano." Quark mu oznámí: "Přežili jsme to." Odo na to: "To vidím." Quark mu poví: "Vsadím se, že vás to překvapilo. Já jsem se vážně doplazil až na vrchol." Odo mu řekne, že je ohromen. Poté Quark začne mluvit: "Vzpomínáte, jak jsem vám říkal, že vás nesnáším. A vy zase, že nesnášíte mě." Odo odvětí: "Zcela živě." A Quark sdělí: "Jen chci, abyste věděl, že jsem to myslel smrtelně vážně." Odo mu řekne: "To já taky."

S05E09 - Kompromisy, začátek scény: 00:43:35
admirál flotily Iconer
Iconer - pá 27. prosince 2013 - 15:14
Pes, který přiběhne ke Quarkovi se změní v Oda a překvapený Quark se dozví, že byl celou dobu na jeho lodi a podezříval ho z pašování kemocitu. :-)

DS9 04x08 Zelení mužíčci (Little Green Men)

scéna 00:31:00 - 00:31:31
„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 30. prosince 2013 - 00:39
Quark přichází do Odovy kanceláře podat stížnost na Oda samotného za rušení nočního klidu. Má totiž kajutu přímo nad tou jeho. Popisuje kravál, který Odo dělal, když se změnil v takaranského divočáka, ale Odo se brání, že v té podobě byl sotva pět minut a pak se změnil v rafalianskou myš. To zas Quark začne lamentovat, jak dlouho musel poslouchat to tlapkání po podlaze. Přihlížející Kira se diví, jak tu myšku mohl slyšet, a Quark demonstrativně ukáže na své obří uši. Občas podle jeho slov slyší i to, jak si Odo ve své kajutě osamotě "čvachtá". Pak se nechává slyšet, že by měl existovat předpis proti změnám podoby uprostřed noci. Odo Quarka vyhazuje, že na něj nemá čas a ať přijde za půl hodiny. Kira se diví, jaká je to náhoda, že má šéf bezpečnosti kajutu přímo nad tou Quarkovou a Odo odpovídá, že "náhoda s tím nemá co dělat".

4x13 Crossfire (Objekt zájmu), hned ze začátku 2:21-3:30
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál Fanda
Fanda - po 30. prosince 2013 - 13:31
Vybral jsem pro tuto soutěž jednu scénu z epizody Civilní obrana a nebyl to lehký úkol. V podstatě pokaždé, když byli v tomto díle na scéně Odo s Quarkem, fungovala ta vzájemná „chemie“ naprosto dokonale.:-)

Na stanici se nedopatřením spustil starý cardassianský bezpečnostní poplach a uzavřel naše hrdiny v různých částech. Quark zůstal uvězněn s Odem a oba se postarali o vtipnou vložku celé epizody.

Scéna, kterou uvádím do soutěže, se odehraje až v samém závěru, kdy se Quark dočte v počítači Oda bezpečnostní hodnocení sebe sama. Quark Odovi vyčítá, že před dvěma hodinami ho ještě Odo označil za nejproradnějšího ferenga, jakého zná a Odo mu odpoví, že chtěl být jen milý, když si myslel, že zemřou. Následuje krátké špičkování a závěr epizody.

Ta scéna sama o sobě třeba tak vtipně nevyzní, ale v kontextu celého dílu, kdy Quark s Odem zažívají své „poslední chvíle“ uzamčeni v jedné místnosti, vykouzlí úsměv na tváři každého, kdo má tohle duo rád.

Epizoda Civilní obrana – série 3 – díl 7 – cca 43-44 minuta (závěr).

Btw. Už jsem poslal peníze a sám o výhru tedy už zájem nemám. Pokud bych ale vyhrál, rád bych tuto výhru někomu z místních věnoval, tak doufám, že to je případně možné.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
kontraadmirál Tar-ara_Istandil
Tar-ara_Istandil - út 31. prosince 2013 - 03:18
Miles s Julianem se vrátili z výpravy, kdy se jejich loď i s nimi vlivem anomálie zmenšila na pár centimetrů a následně zase zpět. Ve chvíli, kdy v baru oslavují návrat hrdinnými historkami, přijde k nim Odo a začne si Milese s Julianem zkoumavě prohlížet s neurčitým mručením. Na dotaz, co se děje, se jich zeptá, zda jsou si jisti, že opravdu narostli zpět do stejné velikosti, že se mu zdají nějací menší. Sílu okamžiku podpoří ještě dabo dívka, která se nad nimi významně vztyčí. Následně přichází Quark a podpoří Odovu obavu, že i jemu se zdají menší. Tím vydeptaní Miles s Julianem odcházejí na ošetřovnu, aby si to ověřili. Quark posléze prohodí k Odovi: "A to říkají, že nemáte smysl pro humor," a oba se, tentokrát ve vzájemném souladu, darebácky rozesmějí.

6x14 One Little Ship (Jedna malá loď) 43:00 - 44:00
admirál Kyle
Kyle - út 31. prosince 2013 - 11:18
Odo si volá interkomem, zda je ještě někdo na stanici, kdo by mu mohl pomoct. A hle objeví se za ním Quark. Rozhovor končí transportem Oda, kdy Quark, řekne, že už to viděl dělat stokrát. Odo se vyděsí a zmizí v paprsku.

01x05 Babel (Babylon) - cca 38:20 - 39:20
De profundis clamo ad te domine.
podporučík sohaj
sohaj - út 31. prosince 2013 - 15:40
Odo vyšetřuje svůj první případ na tehdy ještě Terok Nor. Vchází do Quarkova baru a u pultu se ptá Quarka na majitele podniku. Odo: "Hledám majitele tohoto podniku." Quark s obezřetností jemu vlastní se zeptá: "Dluží vám peníze? Odo: "Ne." Quark na tom: "Jdete ho snad zatknout?" Odo: "Ne." Quark nyní již s pocitem bezpečí se mu představí: "Pak stojíte před ním. Quark, k vašim službám."Epizoda 02x08 Necessary Evil (Nutné zlo) - čas 30:48 - 31:09
The Prophets have spoken.
admirál flotily axiom
axiom - út 31. prosince 2013 - 16:51
Quark a Odo stojí ve vzájemném hovoru u pultu v baru, Quark se téměř pofňukujíc svěřuje Odovi, že je stále velmi citlivý a pod vlivem hormonů (předtím byl téměř po celou epizodu operativně změněn ve ferengskou ženu a nyní není ještě ani 6 hodin zase mužem). Odo se ptá, zda pro něj může něco udělat. "Můžete mně trochu obejmout", odpoví Qurk a po Odově váhavém souhlasu to provede, Odo jej chvíli poplácává a utěšuje a vyruší je až příchod sesazeného Velkého Naguse s jeho doprovodem a slovy: "Doufám, že vás dva neruším". Odo se rychle ztrácí z baru.Epizoda 06x23 Profit and lace (Zisk a krajky) - čas 40:50 - 41:40.
Jsem člověk a žiji mezi lidmi
admirál flotily sarao
sarao - út 31. prosince 2013 - 17:32
Odo je na ošetřovně a stěžuje si na bolesti zad. Vchází Quark a nabízí Odovi nejprve program v simulátoru a poté mrtvého měňavce. Vzápětí vysmlouvá na fascinovaném Odovi 8 proužků latinia.5x12 - Nový život (The Begotten) – cca 00:01:20 – 00:02:30

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG