Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Svítání

čt 13. února 2014      autor: Jana Dvořáčková      přečteno: 2766x      komentáře: 11

Vložit nový komentář

kapitán flotily Eodeon
Eodeon - čt 13. února 2014 - 09:06
Mně epizoda od prvního zhlédnutí připadala tak trochu jako vykrádačka "Mého nepřítele". Ale přesto jí mám rád právě kvůli jejímu tématu, které ke konci zmiňuješ. Navíc všechny epizody s Tripem v hlavní roli většinou patří mezi ty nejzábavnější.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál Kyle
Kyle - čt 13. února 2014 - 10:48
Moc pěkná epizoda i moc pěkně napsané retro.
De profundis clamo ad te domine.
admirál Fanda
Fanda - čt 13. února 2014 - 12:01
Není to zrovna epizoda, kterou bych jmenoval jako jednu z nejlepších, ale to téma vzájemné komunikace, hledání společného řešení a problémy se vzájemným nepochopením je nadčasové a kolikrát i v diskuzích na tomto serveru dost aktuální. Retro opět moc hezky a vtipně napsané.:-)
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - čt 13. února 2014 - 16:52
Díky z aohlasy. Ideální, že to vyšlo teď. Mám s mezilidskými vztahy aktuální problém, ale ST filozofie by na dotyčnou potvoru nezabrala. Ale zajímalo by mě, jestli by nás to přešlo, kdybychom se ocitly v situaci popisované v tomto díle.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - čt 13. února 2014 - 19:17
Eodeon: Pravda, té podobnosti jsem si taky všiml, ale nakonec ST a i jiná univerzia často čerpají z jiných a dávno prezentovaných zdrojů a tady to zase tak moc do očí netlouklo, resp. to zase tolik nevadilo a do ST se to i celkem hodilo, aspoň teda podle mého ;)

Jinak hezky napsaný článek, věru ano. Rád si takhle připomenu jakejkoli díl báječné Enterprise.. :)
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
nadporučík Captain_P
Captain_P - pá 14. února 2014 - 14:38
Hezká epizoda, Trip zase válel jako obvykle, nicméně podle mě k tomu nejlepšímu z ENT nepatří.
The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - pá 14. února 2014 - 18:35
Líbilo se mi téma :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
nadporučík Captain_P
Captain_P - pá 14. února 2014 - 19:45
A tak to jo :-). Nicméně je fakt, že tahle epizoda oslovila i kamaráda, který není kdovíjaký příznivce Treku a podle jeho názoru by tak podobné setkání mohlo i v reálu vypadat.
The sky calls to us. If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars. C.E.Sagan
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 15. února 2014 - 00:20
Jana: Tomu se netřeba divit, téma je to opravdu pěkné a ač mi bylo v jiném podání známo již z dřívějška (již zmiňovaný film "Můj nepřítel"), tak to celkově zase tak moc omýlané téma není, nebo já ho aspoň zase tak často v seriálech nevídal, vlastně v rámci takové tématiky mohu hovořit jen o tomto dílu Enterprise a onom celovečerním filmu. Tahle skutečnost tedy dost dobře vyvažuje skutečnost druhou, že ona epizoda není to nejlepší, co seriál Enterprise nabízí.
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - so 15. února 2014 - 22:00
Captain_P: No... nakonec proč by nemohlo :), ale myslím, že v případě nedorozumění je tu stejná, ne-li větší šance na průšvih. Záleží na tom, jak moc se bude jedna nebo druhá strana bát. Jen můj názor. Prostě myslím, že tou hlavní ingrediencí pro úspěch v takové situaci není to, kolik máš zásob, lásky v srdci nebo touhy jít domů, ale prostě na tom, jak moc se bojíš v té první chvíli, kdy jsi ještě sám.

Jakkob: To je zvláštní. "Mého nepřítele" jsem viděla už strašně dávno. Díky, že jsi mi ho připomněl. Vím, že se mi líbil. Musím to zopakovat. A máš pravdu, tohle téma se moc nevyužívá, nebo se to děje v kombinaci ještě s něčím. Určitě by sem spadalo pár dílů "Krajních mezí," kde to ale většinou končilo blbě, nebo svým způsobem i konec "Věci," - té staré. Tam by mě pokračování hodně zajímalo :).

Tipy vítám (i knižní) :). Dva cizinci, kteří si nerozumí a musí spolupracovat, aby přežili. Kde to jen bylo? Určitě jsem to viděla ještě někde.
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - so 15. února 2014 - 22:40
Jana: Já si ho opakuji právě teď, jsem asi v polovině a yop, je to celkem hezký a příjemný pokoukání, i když to za ty roky stratilo dosti ze svého kouzla, nebo jsem zkrátka vyrostl a moc dospěl, těžko říci... Každopádně čemu se nemohu ubránit tak pocitu, že mi to děsně připomíná ST, tedy TOSkovej ST. Ani neim proč, ale fakt je to jako něco ze ST, jen bez Enterprise, Kirka a jeho posádky... Něco jako takovej "side-kick ST story" :) Asi za to může především Drak "Jerry", který mi dost připomínal Vothy ze ST...
" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG