Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Zaujatí pozorovatelé

čt 20. března 2014      autor: Jana Dvořáčková      přečteno: 3015x      komentáře: 7

Vložit nový komentář

podporučík Khan
Khan - čt 20. března 2014 - 12:25
Oceňuji návaznost této epizody na klasický Star Trek. Pro mně jedna ze slabších epizod, naštěstí ne nekoukatelná, ale k častěji reprízovaným epizodám u mně rozhodně nepatří.
admirál Fanda
Fanda - čt 20. března 2014 - 13:31
Já mám naopak tyto epizody, kde jsou nějací pozorovatelé moc rád (viz retro Vědecká metoda). Tenhle díl jsem dlouho neviděl a dneska si ho před spaním pustím.

Pokud jde o zamyšlení se nad tím, zda bych dokázal někomu pomoci za cenu rizika ztráty vlastního života - asi odpovím stejně jako autorka článku. Doufám, že to nebudu muset nikdy zjistit a domnívám se, že bych to asi nedokázal. Na druhou stranu, krajní situace může vyvolat v lidech nečekané reakce. Co vím ale určitě, pro svou rodinu bych vlastní život položil bez váhání.
Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - čt 20. března 2014 - 17:25
Fanda: Tak nějak :).
Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
podporučík Khan
Khan - čt 20. března 2014 - 20:40
Vědecká metoda je dobrý díl. A já nemám problémy s tématem pozorovatelů, pouze s touto epizodou. Je taková nemastná, neslaná, nudná ne nedostatkem akce, ale dialogy a příběhem. Naštěstí, jak jsem psal, není to tak zlé, že by se na tu epizodu nedalo koukat, pokud si ji pustím maximálně jednou za 4 - 5 let :-)
admirál Kyle
Kyle - čt 20. března 2014 - 22:26
No mě tenhle díl taky nějak neuchvátil.
De profundis clamo ad te domine.
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - pá 21. března 2014 - 19:23
To já mám tenhle díl naopak velice rád. V té čtvrté sezóně je relativně málo epizod, které vyzývají k zamyšlení nad tradičními otázkami Star Treku, takže každou vítám. Navíc oceňuji, jak se podařilo tak napínavý a inspirativní příběh pojmout velmi komorně, téměř jen pomocí dialogů a obvyklých interiérů lodi. Scénář by se dal velmi snadno adaptovat jako divadelní hra a bylo by to stejně působivé i bez několikamilionového rozpočtu na jednu epizodu.
“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
nadporučík Gottfried
Gottfried - čt 12. února 2015 - 16:47

Mě se tento díl moc líbil. Už první scéna před začátkem dílu ve mě vyvolala nejasnosti a chvíli trvalo než mi vše docvaklo. :-D

V tomto dílu jsme mohli pozorovat úžasné chování kapitána, kterým mi dosvědčil, že je kapitán jak má být. Dokonce i naše pozorovatele ohromil. :-)

„Všechny zdi, o které se rozbíjím, jsou v mé hlavě.“ - John Lennon

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG