Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Retro: Rozhodnutí

čt 18. září 2014      autor: Hypospray      přečteno: 3574x      komentáře: 12

Vložit nový komentář

viceadmirál Sokar
Sokar - čt 18. září 2014 - 09:47

Díky za připomenutí zajímavé epizody. Pro mě určitě díl, který dobře zapadá do konceptu Voyageru. Při vesmírné road movie by měl sem tam někdo odpadnout. Proto pro mě lehkým zklamáním konec dílu. Kdyby Janeway a Chakotay museli své rozhodnutí dotáhnout do konce, žít s ním "ever after", zatímco Voyager dál letěl bez nich, určitě by to seriál zpestřilo. Ukázat, že zemřít, onemocnět či se prostě rozhodnout dál nepokračovat může každý, ne jen praporčíci nebo lodní kuchař :) Nicméně, už proto, že ta možnost alespoň na ploše 45 minut byla, jsem za tento příběh rád.

Don't try to be a great man, just be a man. And let history make its own judgments.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - čt 18. září 2014 - 11:59

Hmm, to bych si měl připomenout... Když ono rozhoupat se k rewatchi Voyageru je takové složité :)

admirál Hypospray
Hypospray - čt 18. září 2014 - 13:35

TR: no, zalezi jak k velkému rewatchi, jednu epku bys urcite ustal :)

komandér Kathryn Janewayová
Kathryn Janewayová - čt 18. září 2014 - 13:56

Díky za tohle Retro tenhle díl patří mezi moje nejoblíbenější.

Nic není neznámé, pouze dočasně skryté.
praporčík Jakub The Engineer
Jakub The Engineer - čt 18. září 2014 - 16:35

Mně se v tom díle líbilo jejich obydlí postavené ze stavebnice. Vždycky jsem si ho moc přál. Ale jinak...chudák Chakotay. Tak moc se snažil to místo zpříjemnit a milá nekompromisní kapitánka Káťa dělala celou dobu drahoty, ne a ne vypnout ochranné štíty. Bylo mi ho vážně líto :-D

admirál Fanda
Fanda - čt 18. září 2014 - 20:23

Také mám tu epizodu rád. Více se mi tedy líbí ta dějová linie, která popisuje vývoj na Voyageru.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
praporčík Nyota_Janewayová
Nyota_Janewayová - pá 19. září 2014 - 18:17

Dobře, tak já to řeknu stručně a přehledně, protože nemám náladu věci rozvíjet, Jsem J/Cer, ale jakože opravdu J/Cer, takže tahle epizoda patří k mým nejzamilovanjším, najen kvůli „vztahu“.

If I want your oppinion, I will beat it out of you.
nadporučík Dominik
Dominik - pá 19. září 2014 - 23:54

Zrovna nedávno jsem tuto epizodu shlédl. Její děj nutí člověka k zamyšlení, jak by se v podobných případech rozhodoval, když obě nabízené možnosti se zdají špatné - ten věčný rozpor mezi pocity a racionalitou... Jen někteří mají odvahu vstoupit do pozice, kde budou muset činit podobně těžká rozhodnutí a nést zodpovědnost.

praporčík Goodman
Goodman - ne 21. září 2014 - 17:51

Mě se nejvíce líbil Tuvok. Novopečený kapitán, který má zodpovědnost za všechny. Jeho rozhodnutí je konečné a definitivní, čili si nemůže dovolit ten luxus omylu ve vyhodnocení situace. Dle mě udělal špatně hned z několika důvodů. Porušil jasný rozkaz od Janewayové. Pravděpodobnost kooperace s Vidiany byla mizivá a hlavně výsledek léčky byl nejistý i přes teoretickou ochotu Vidiánů pomoci. Za třetí Voyager by se bez Chakotaya i Janewayové obešel, nebyli nepostradatelní, nebylo tedy nutné riskovat k záchraně dvou (kteří ani nebyli v ohrožení života) lidí životy všech členů posádky. Tuvok se ale rozhodl na základě nátlaku, emocí a osobního přátelství (otázka zůstává, jak by se zachoval, kdyby na planetě zůstal třeba čistič plazmových rozvodů, kterého sotva párkrát potkal). A to je ten problém. Kapitán má být kapitánem a ne kamarádem, proto má mít profesionální odstup od všech. Jak říkával Will Rikker - loď je vždy na prvním místě. Resumé asi takové - Tuvok se zachoval jako dobrý přítel, ale jako špatný kapitán.

Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for.
praporčík Goodman
Goodman - ne 21. září 2014 - 17:52

sorry za překlep ve čtvrtém řádku - chtěl jsem napsat "léčby" ne "léčky"

Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for.
kadet Telemachus Rhade
Telemachus Rhade - ne 21. září 2014 - 19:50

Navíc pokud si pamatuju, tak dělal kapitána pořád ve žluté, což bylo okecáno nějakým nanejvýš pochybným důvodem. tahleta sterilita je jedním z důvodů proč Voyager obecně nemusím.

praporčík Goodman
Goodman - po 22. září 2014 - 11:39

Jo, byl to malej kiks od autorů. Měl mít rudou uniformu. Tuvok nepředpokládal, že by se pro ně vracel, čili nebyl důvod setrvávat ve žluté. Takhle to od začátku směřovalo k jejich záchraně. Nám fanouškům to sice bylo jasné, ale jim nemohlo :D

Nicméně i tak Voyager je moc hodně povedený. Já ho třeba musím :) Mimo poslední řady a posledního dílu předposlédní série ho mám shlédnutý celý. Už si připravuji kapesníček na závěrečné díly.

Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG