Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Blue Skies: Příběh Datovy poslední písně

út 21. října 2014      autor: Riker      přečteno: 2710x      komentáře: 11

Vložit nový komentář

komandér Naitomea
Naitomea - út 21. října 2014 - 14:09

Troi se jmenuje Deanna nikoliv Diana

Posvátný kalich z Rixxu je starý hliněný hrnec, ve kterém roste plíseň
admirál flotily Slávek
Slávek - út 21. října 2014 - 15:10

Naitomea: Co to tu mají za korektora, který přehlédne takovou chybku? :-) Díky, opravili jsme.

Proti hlouposti ani sami bohové nic nezmohou.
praporčík Polux
Polux - út 21. října 2014 - 17:53

Moc pěkný článek, škoda jen toho spoileru hned v první větě:-(

Star Trek - The future already today©
komandér Naitomea
Naitomea - út 21. října 2014 - 18:13

Jinak článek moc hezký... :)

Posvátný kalich z Rixxu je starý hliněný hrnec, ve kterém roste plíseň
admirál flotily omi
omi - út 21. října 2014 - 18:26

Je vhodné informaci z 12 let starého filmu zvát ještě spoilerem? Ale ano, není to úplně nejvhodnější začátek. Nekamenujte však autora, ten začal článek původně básničkou, která musela být z technických důvodů (zobrazení na titulní stránce) přesunuta dále do článku. Autor samozřejmě před vydáním s úpravou souhlasil.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - út 21. října 2014 - 20:39

I když to vezmeme tak, že web není určený nikomu kromě komunity fanoušků, jak se fandom obměňuje, pohybuje se tu relativně velké množství neofanů a fanoušků, kteří mají nakoukanou jen část seriálů a filmů, takže Poluxovu výtku docela chápu.

K tématu: o tom Spinerově CD jsem už kdysi dávno v jednom podobném článku četl, ale nikdy jsem ho neposlouchal - nebyla ani příležitost. Tohle beru jako impulz to napravit a poohlédnout se po něm.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
praporčík Polux
Polux - st 22. října 2014 - 15:29

omi Klasická výtka vycházející z premisy, že s narůstajícím časem klesá dopad spoileru tak, jak se snižuje okruh potencionálních diváků. Protože ale nikdo neviděl všechno, dopad se sice snižuje, nikdy se ale nestane nulovým. Na portále se dle komentářů a diskuzí pohybuje určitá skupina fanoušků, kteří ze ST dosud neviděli všechno. Navíc s obrodou fanouškovské obce, související s novými Abramsy, se tato potencionální množina "dosud nedotčených" zvětšuje. Nejde samozřejmě o nic naprosto zásadního, mě jen mrzí, že ten spoiler není v rámci tématu článku potřeba (bez něj by článek fungoval stejně). To ale není kritika směrem k autorovi, ten článek napsal podle svého cítění, toto by měl řešit primárně schvalovatel.

Star Trek - The future already today©
kapitán Bedraz
Bedraz - st 22. října 2014 - 21:34

Inu, já bych odbočila od tématu spoiler-nespoiler a hlavně poděkovala za super článek - ta píseň se mi vždycky líbila (právě od Nemesis) a netušila jsem, a ani mě nenapadlo se zajímat, že má tak fascinující historiii. :)

Technika překonala všechny vzdálenosti, ale nenabídla žádnou blízkost. M. Heidegger
praporčík Goodman
Goodman - so 25. října 2014 - 14:15

Super, ani jsem netušil, že vůbec ve ST je tolik narážek a spojitostí s reálným světem. Kdyby to někoho zajímalo, tak sám připravuju materiály na svoje články (zatím jsem tu žádný nevypotil) na téma technologie ST a realita. Aneb co lidstvo ještě nedokázalo vymyslet, co již má k dispozici (prototyp nebo alespoň teoretický koncept) a v čem soudobá věda již ST dokonce předběhla.

Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice. It is not a thing to be waited for.
komandér Sillmaril
Sillmaril - ne 26. října 2014 - 18:10

Omlouvám se za OT, ale chtěla bych se zeptat někoho znalého knížek po Nemesis. Zabývá se nějaká B4 a tím, co sním bylo dál, a co v něm z Data přežilo? Smrt v zimě mě hrozně zklamala, o Datově smrti sotva jedna zmínka, nikdo nevypadal, že by ho to nějak zasáhlo.

praporčík P.A.L.O.[MS]
P.A.L.O.[MS] - po 27. října 2014 - 22:20

Dakujem za vynikajuci clanok. Ja som na tuto pesnicku cakal asi 10 rokov. Posledny rok velmi intenzivne, odkedy bolo jasne, ze budu produkovat specialne 2CD Nemesis, ktore uz samozrejme aj mam a ta pesnicka je jedna z najkrajsich a najlepsich, ake vobec poznam. Vo svojej kategorii je rozhodne najlepsia :-). Mozno je skoda, ze tu pesnicku nenahral uz vtedy, kedy mal hlas taky viacej "DATA" ...

Resistance is not futile.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG