Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Časová observatoř – 21. století (test)

po 4. května 2015      autor: Fanda      přečteno: 3188x      komentáře: 8

Vložit nový komentář

viceadmirál Shane
Shane - po 4. května 2015 - 15:06

Moc pěkný test, připomněl mi spoustu zajímavostí ze světa Star Treku. A dokonce i jednu o které jsem doposud neměla rušení :).

For one human being to love another, that is perhaps the most difficult of all our tasks...
admirál flotily Chak.
Chak. - po 4. května 2015 - 18:13

Přestože jsem dějepis nikdy neměl rád, tak se mi ty testy fakt líbí. A tenhle byl obzvláště zajímavý, jak je k nám časově blízko. Překvapilo mě, že bychom na tak samozřejmé prohlášení od Nového OSN měli čekat až do roku ... :-)

viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 4. května 2015 - 20:46

Jakýpak další předmět měl Fanda ve škole rád?

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
admirál flotily Iconer
Iconer - út 5. května 2015 - 17:05

Už to zřetelně vidím -
Matematika: převeďte časový údaj na hvězdné datum a zpět, sečtěte vektory kurzů hvězdných lodí, narýsujte průmět pětirozměrné krychle do roviny
Fyzika: převeďte gigakvady na bajty, vypočtěte objem gama kvadrantu se zanedbáním subprostorových kapes, spočtěte délku trajektorie Voyageru od přenesení do delta kvadrantu až k zemi, spočtěte zrychlení potřebné k prakovému efektu při cestě Enterprise do 20. století
Chemie: napište chemický vzorec molekuly Omega, spočtěte molární hmotnost trilithia, napište vlastnosti alespoň pěti prvků s atomovým číslem nad 470
Zeměpis: napište nejvyšší horu na Rise, nejdelší řeku na Bajoru, počet obyvatel města Lakarian na Cardassii Prime před a po útoku Dominionu
Jazyky: jak se klingonsky řekne: "Narval jsem srdce tvojí matky do jícnu tvého targa", jak se řekne romulansky "Omluvte mě, pane prokonzule", jak se řekne andorijsky "Svědí mě tykadlo"?

„Co po nás zůstane není tak důležité jako to, jak jsme žili.“ (Jean-Luc Picard)
admirál Fanda
Fanda - st 6. května 2015 - 08:56

:-)))) Iconere!

Jana: Iconer to trefil přesně.:-) Nejradši jsem kreslil chemický vzorec molekuly Omega.:-)

Jsem rád, že se test líbil, i když šlo jen o "nudné" letopočty. A byl jsem příjemně překvapen, když jsem viděl grafiku testu. Říkal jsem si, koho tak omi dá jako postavu do odznáčku, když u těch předchozích byli kapitáni a poradil si s tím perfektně. Díky.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
admirál flotily Chak.
Chak. - po 11. května 2015 - 14:51

LOL :-D Btw, Romulani se omlouvají disruptorem ;-)

kapitán Andypos
Andypos - út 16. ledna 2018 - 01:49
Tento komentář byl skryt z důvodu porušení publikačních pravidel.
„...jádro sci-fi jeho podstata se nám jednou stane spásou, pokud budeme spaseni.“ - Isaac Asimov
admirál flotily omi
omi - út 16. ledna 2018 - 09:25

Andrypos: Prosím čti si pozorně zadání otázek. Dotaz v otázce 11 je na dosažení planety Theta VIII, nikoliv na start vesmírné lodi. Přidávám poslední varování: Nepiš řešení testových odtázek do komentářů. Pokud máš s některou z otázek problém, formuluj komentář tak, aby neprozrazoval správnou odpověď, nebo mi napiš na mail.

„Sněte jako byste měli žít navěky. Žijte jako byste měli zemřít dnes.“ – James Dean

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG