Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Jedno smutné výročí

po 18. května 2015      autor: omi      přečteno: 2375x      komentáře: 21

Vložit nový komentář

admirál Fanda
Fanda - po 18. května 2015 - 12:15

Ten seriál byl vynikající a nemusí se mezi svými staršími bratříčky vůbec stydět. Osobně jsem rád, že jsem přišel o diskuze nad kvalitami tohoto seriálu a mohl jsem si na něj udělat názor sám za sebe.

Pokud jsme ve vesmíru sami, je to strašné mrhání místem.
komandér Kathryn Janewayová
Kathryn Janewayová - po 18. května 2015 - 12:19
Enterprise se úžasnejseriál
Nic není neznámé, pouze dočasně skryté.
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - po 18. května 2015 - 12:33

Shran <3 :-) Zatím jsem viděla jenompár epizod, ale byly super a někdy to určitě napravím a podívám se i na zbytek :-)

Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
kadet pittrek
pittrek - po 18. května 2015 - 12:56

1. seria Enterprise - super

2. seria Enterprise - slabsia ako prva, ale stale velmi dobra

3. seria Enterprise - super

4. seria Enterprise - nuda, toto je jedina seria, kde sa mi nepaci ani jedna epizoda, preto som bol sokovany ked som zistil, ze je vseobecne najpopularnejsia :-)

Skoda ze sa netocili dalsie epizody, najma po tom, ako tvorcovia prezradili, ze sa chceli prepracovat k vojne s Romulanmi...

podporučík surel
surel - po 18. května 2015 - 13:11

Osobně si myslím, že Enterprise, potažmo ST Enterprise se rozhodně nemá za co stydět a je jen veliká škoda, že nepokračoval v dalších sezonách. Myslím, že by si svých 7 sezon plně zasloužil.

admirál flotily Chak.
Chak. - po 18. května 2015 - 13:36

Díky za připomenutí. Taky si na Enterprise nestěžuju, i když mi přijde, že mi postavy přirostly k srdci míň, než tomu bylo třeba u TNG a VOY. Ale taky jsem ENT viděl jen jednou. Z počátku se mi nelíbila znělka, ale velice rychle jsem si na ní zvyknul a teď má hrdé místo mezi ostatními :-)

komandér Kathryn Janewayová
Kathryn Janewayová - po 18. května 2015 - 15:50

Podle mě je ta nělka fantastická. Je to jedna z nejlepších ST znělek

Nic není neznámé, pouze dočasně skryté.
nadporučík Gottfried
Gottfried - po 18. května 2015 - 17:30

Moc mě mrzí, že tato série byla ukončena předčasně... Měla velký potenciál a k mnohým z postav jsem si vybudoval velké pouto. :-(

@Allarin Ilriela: Shran.. Ano ano... K tomu jsem opravdu přilnul, dokonce jsem se doslechl, že pokud by ENT pokračovala, byl by členem Enterprise! :-(

„Všechny zdi, o které se rozbíjím, jsou v mé hlavě.“ - John Lennon
podporučík JamesFKirk
JamesFKirk - po 18. května 2015 - 17:38

Bohužel, je to jen další bolestivý příklad toho, co mohlo být - a nebylo. A to horší, že Enterprise zraje jako víno.
Opravdu by to chtělo něco nového v televizi.

Life is a comparative rarity.
praporčík lamicz
lamicz - po 18. května 2015 - 19:08

No je fakt, že zpočátku jsem byl z té znělky hodně rozčarován - připadala mi taková strašně "civilní", netrekovská. Ale pak mi ten historický průřez přišel jako zajímavý nápad. No a po slédnutí dvojdílu "In a Mirror Darkly" a její verze znělky jsem už neměl námitek :)

komandér Kathryn Janewayová
Kathryn Janewayová - po 18. května 2015 - 19:26

lamicz: mě se líběj slova a když jí posloucháš od mala tak si zvykneš a když tě každý ráno budí seš jak v sedmém nebi

Nic není neznámé, pouze dočasně skryté.
viceadmirál Jana Dvořáčková
Jana Dvořáčková - po 18. května 2015 - 19:44

Kdyby ti ňoumové natočili, co měli, připomínali bychom si jen sedm let od posledního dílu. I to by byla hrůza :).

Znělka se mi též líbila, i když ta vytuněná verze o dost méně.

Když se díváš na hvězdy, nestůj uprostřed silnice...
kapitán Allarin Ilriela
Allarin Ilriela - po 18. května 2015 - 19:54

Já tu znělku dřív nesnášela, přišlo mi, že těm orchestrálním melodiím, které mají ostatní série, se nikdy nemůže vyrovnat, že je to takové ošklivé káčátko, ale časem jsem si našla co je tam vlastně za slova a začala se mi taky líbit. A ty obrázky z historie k tomu nemají chybu.

Věda bez náboženství je paralyzovaná a náboženství bez vědy je slepé. (Albert Einstein)
kapitán flotily Eodeon
Eodeon - po 18. května 2015 - 20:40

Podle mě právě těch deset let bez nového televizního Star Treku může za to, že trekkies zpětně Enterprise doceňují. Donutilo je to brát na milost i to, čemu dřív nemohli odpustit spoustu nedostatků. Nakonec, vidím to i sám na sobě. Enterprise jsem měl sice od začátku rád, ale nikdy pro mě nebyla na stejné úrovni s ostatními seriály a vlastně stále není, hlavně kvůli několika postavám, které jsem si neoblíbil, přestože jsem seriál viděl už několikrát. Myslím si ale, že většina vážnějších nedostatků seriálu se dá ospravedlnit a připojuji se k těm, kteří raději chválí přednosti, než aby kritizovali chyby.

A se znělkou mám zkušenost přesně opačnou, než většina z vás. Ze začátku se mi docela líbila. Bylo to něco nového. Ale po několika stovkách poslechů už jí nemůžu slyšet. I ten nejlepší popík se časem zprotiví. S ochrestrálními znělkami ostatních seriálů se to stát nemůže. Proto mi ta volba znělky připadá s odstupem trochu krátkozraká.

“Time is the school in which we learn, Time is the fire in which we burn." - Delmore Schwartz
admirál Hypospray
Hypospray - po 18. května 2015 - 20:40

To to letí...

kapitán G´Quan
G´Quan - po 18. května 2015 - 21:57

Slyšel jsem, že většina fanoušků, kteří mají rádi Enterprise se v minulosti potýkala se stejnými problémy, nepochopením a haty ze strany fandomu, jako je tomu dnes s lidmi, kteří mají rádi Abrams treky. I přesto patří Enterprise k jednomu z mých nejoblíbenějších ST seriálů. Je to sice něco zcela jiného, než TOS, nebo TNG, přesto však mám s tímto seriálem spojeny své začátky se ST a minimálně to pomohlo Enterprise najít si cestu do mé top 3. :)

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - út 19. května 2015 - 07:44

Já si tedy na ENT nemohu ani v nejmenším stěžovat. Pamatuji se, jak jsem jen tak zběžně okusil pilot a pak už to šlo ráz na ráz a já si dával za den klidně i dvě, tři či čtyři epizody naráz :) A dodnes, i po celých TOSkách a kouscích z TNG, DS9 a VOY si o ENT myslím stále jen to nejlepší! Skvělé postavy (T'Pol), skvělá Enterprise (mě se NX-třída fakt děsně líbí) a celkově zpracování, obsahy a náměty epizod... Všechno to beru bez jediného "ale" ;) Achjo, škoda že to muselo předčasně zkončit :(

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor
praporčík Rico
Rico - út 19. května 2015 - 11:03

Sa mi normalne nechce verit, ze to uz je 10 rokov :(

podporučík surel
surel - st 20. května 2015 - 12:04

Taky jsem se podivil, kolik času již uteklo... Až se mi nechce věřit, že už 10 let nevzniká žádný další seriál... Snad se dočkáme dříve než tomu bylo mezi TOS a TNG.

bez hodnosti vedek
vedek - čt 21. května 2015 - 09:29

No ked som to videl prvy krat na SAT 1, tak som si vravel, ze to nie je trek aky poznam. Napokon aj duo BaB vyhlasilo , ze to nie je ST (to ze to tam potom doplnili uz neriesili :D ). Nepacila sa mi nekontinuita ( ferengovia, borgovia...). No a ta zvucka WTF? S odstupom casu, sa mi ten serial paci vratane zvuciek a asi je to tym ako niekto hore napisal, ze uz je deficit po novych ST serialoch, tak aj ENT je dobra ;)

kapitán flotily Jakkob Killer
Jakkob Killer - pá 22. května 2015 - 07:51

Mě se tedy ta úvodní skladba líbí, i když to není právě můj TOP, ale líbí. Ta verze z třetí a čtvrté řady se mi pak líbí o dost více ;) A pozměněné intro pro epizody In a Mirror, Darkly I a II je samo o sobě zajímavé.. :)

" The Universe Is Balanced On The Back Of A Giant Koala " - O'Connor

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení čtenáři.

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG